Prijava

Бла бла, супер је то све. Докле год се не потежу крупна питања. Причамо о свакодневним стварима, слични смо, имамо исте проблеме, говна нас завадила, блабла трућтрућ. Али мене занима како обичан Хрват гледа на позицију ове персоне

у хрватском друштву? Никад нисам хтео то уживо да питам Хрвате са којима сам причао, пошто сам се плашио шта би одговор могао да буде, а нисам хтео да кварим односе, јер су драге особе у питању. Ал пошто је ово интернет, нек иде живот.

Uglavnom ga se smatra ocem domovine

aurora kul si ti osoba, al me nisi shvatio/la(nisam gledao šta si). pričao sam iza svašta al poenta nije bila dal sam ja musliman, nego da se može živit sa ljudima, i nisam vidio ko je reko' može se dok ne počne se pričat o krupnim stvarima. djelimično si u pravu djelimično nisi. znam iz iskustva. nebitno. i šta sam ja aurora najviše htjeo da kažem je:
sama poenta srbstva hrvatsva bošnjaštva je u nama samima. ne možeš ti sudit čitavoj naciji zbog par osoba. ovde ima mnogo pametnjakovića koji sve što znaju o tim ljudima (srbima hrvatima il bosancima , zavisno gdje se nalaze) je što pročitaju, što im stariji kažu il ako nekad prođu kroz tu državu. možda vi imate doktorate i koji vrag već al jednostavno ne živite ovde. ja sa ovim ljudima živim u miru. mir je mir. i nemojte mi srat, hoću da idem naprijed. neću da budem zakovan u mjestu i trabunjam o miloševiću , tuđmanu i aliji. govna su bili sva tri, na svoj način. boli me kurac ako vas doktora nauka ima koji ćete me demantovat u svakoj ovoj rečenici i to me boli kurac, znam kako mi je.

И даље смо подложни мржњи ... и даље све гледамо кроз призму учињеног у прошлости и још дуго нећемо моћи да разговарамо једни са другима чисто и без предрасуда као са неким холанђанином (мада ни они нису цвећке од кад оформише онај проклети суд) или французом (републикански империјалиста који лажно воли арапе, прима их да диринче а онда истерује из Француске) ... кад боље погледам ми ( а Бога ми и они) за сваког имамо фалинку .. а фалинка је у нама самима ... признали или не балканска племена су тешко фрустрирана и колективно психички оболела без изгледа да се опусте једни према другима или према свету ...
А ја волео једну Хрвојку у јеку рата .. и она мене ... иако јој је мама водила "хрватско прољеће" .. јебало ми се за политику ... јебе ми се и сад ...

i nisam vidio ko je reko' može se dok ne počne se pričat o krupnim stvarima.

Па нисам рекао да се не може живети. Мада си донекле у праву. Али, шта би ти мислио о некоме коме је онај што напише овако нешто, "отац домовине"?

e o tome ću ti reć' da sam napisao da si djelimično u pravu.

i daj btw kako se citira, biće mi lakše komunicirat

citat
Tekst koji citiraš
tatic

citat i tatic velikim slovima i ako Bog da ti ćeš citirati.

Опа, како до сад нисам приметио ову тему?!

Ево, не знам шта сте писали до сад, али био сам сад преко и баш било до јаја. Размишљали чак да сврнемо и до Чавоглава на ову њихову будалаштину и Марков концерт, али рекли биће гужве, а мени био смор да се гурам. Иначе све до јаја, нико није успео да намирише да сам Србин тако да нисам добио батине ко онај гетфе из КГ-а и тако...

Можда будем ишао још једном до краја распуста, баш је било куул...

citat i tatic velikim slovima i ako Bog da ti ćeš citirati.

da l' je uspjelo :D

Nikoga ne mrzim zbog nacionalnosti, pogotovo Hrvate za koje znam da su genetski gledano isti kurac kao i ja. Skoro svi Hrvati su nekada bili Srbi. Moji roditelji su Srbi iz Krajine i poznaju mnogo ljudi koji ZNAJU da su im nekada preci presli u katolike. Oni su klasicni kompleksasi. Jedna babina sestra se udala za Hrvata, a sin joj je rekao da kad pocne rat da ce prvo nju ubiti zato sto je Srpkinja. Inace bio je najgori ustasa u mestu. Najgori su oni koji znaju da imaju srpske krvi.

Skoro svi Hrvati su nekada bili Srbi.

То није истина зато што Хрвати нису настали од Срба. И Хрвати и Срби су настали од групе која се зове Јужни Словени. Та прича, сви Хрвати су Срби је реално затуцана, немо се љутиш ;)

Ja sam čuo da su nastali od grupe Iron Maiden

И Хрвати и Срби су настали од групе која се зове Јужни Словени.

Група Јужни Словени је настала много после и једних и других.
Тако да ти остаје да тражиш неку другу групу од које су и једни и други настали, или да пређеш на преостале две опције које објашњавају исти језик код 2 "различита" народа.

L0L
Skoro svi Hrvati su nekada bili Srbi.
То није истина зато што Хрвати нису настали од Срба. И Хрвати и Срби су настали од групе која се зове Јужни Словени. Та прича, сви Хрвати су Срби је реално затуцана, немо се љутиш ;)

Nije istina da su svi nastali od nas, ali lepo ti rece decko -skoro svi- , tj. veliki broj danasnjh Hrvata vodi poreklo od nekadasnjih Srba koji su usled delovanja Vatikana i zapadnih sila pokrsteni i prevedeni u drugu nacionalnost

Kolega, nisam rekao da su SVI Srbi, nego SKORO SVI. Gledao sam neke kurceve austrougarske popise stanovnistva iz 1910 koji govore da u Hrvatskoj ima 25% Srba i to bez Dalmacije u kojoj se nalazi najvise Srba!!! A u knjizi sam procitao da se krajem 19. veka 200.000 ljudi izjasnjavalo kao katolicki Srbi. (nije Seseljeva ni Dereticeva knjiga vec udzbenik..). A razlika u prezimenima 'Hrvata' na severu i jugu je dosta uocljiva. Sto znaci da su neki pokrsteni a neki ne. http://www.feelingeurope.eu/Images/Treaty%20of%20Trianon.png

ljudi tema bila zatvorena kad sam se ja kurčio da sam naučio citirat jebiga

Госн' Чоече, где нађе ову мапу?
ЕДИТ: Нема Шокаца и Буњеваца. Мех, заборавио сам да су их овде натерали да се изјашњавају к'о Хрвати.

Ja samo ne kontam zašto se uvek ovakve rasprave završe time,ko je nastao od koga.Šta i da su nastali od Srba,ne menja ništa.Sigurno se neće od jednom kad to spoznaju vratiti pod okrilje Srpstva,niti će Srbi zaboraviti Jasenovac i Oluju.