Prijava

Probaj ovaj recept, ja pio, nije loše uopšte. Hemingvej ga izmislio. Zove se "smrt u popodne". Treba ti samo još šampanjac.
"Pour one jigger absinthe into a Champagne glass. Add iced Champagne until it attains the proper opalescent milkiness. Drink three to five of these slowly."

Ko uzo onaj šmek totalno

Aha, anis (nisam promašila slovo).

Da, znam za to, u stvari na ovom mr dzekil apsintu upravo pise taj recept.
Aj da probam, samo da ubodem neki jevtin sampanjac :)

Ali pravi apsint je zabranjen, ima u njemu stvari koje lepo rade. Ovo što kupujemo samo je neko aromatizovano sranje.

kupi onaj dečiji šampanjac

ZVUČI PREDOBRO TO SA ŠAMPANJCEM!!
NE DAJITE MI IDEJE

Da, procenat te neke hemije iz te neke biljke je sveden na baas malo :(
Ali zato ima tipa preko 50 posto alkohola, mora da radi bar to. Ja sinoc popio jedva ovakvu obicnu casu, bljaak, odmah ugasio pivom

moja neostvarena želja je da probam white russian. Mada pretpostavljam da mi se ne bi svideo, ne volim ni mleko ni votku

Jbg, ne moraš mleko, možeš i slatku pavlaku za white russian. Što se tiče votke, to već ne možeš izbeći, ako je russian. Ali evo ti alternativa, black russian. Liči na onaj irish coffee, koji opet ne volim jer ne volim viski.
http://cocktails.about.com/od/cocktailrecipes/r/blkrusn_ctl.htm
Opet, razmisli o votki. Ne volim raznorazne varijante Bladi Merija, koristim hardkor varijantu, samo votka i sok od paradajza, i malo bibera i soli. Napija, hrani, ima dobar ukus, sve, a mamurluka skoro nema. Tople preporuke.

A ovo je najluđe što sam probao, istina bez agave, koristio sam domaći sirup od nane. Ali pošto su listići nane već satojak u koktelu, stavio sam samo jedan listić, izgnječen, da stvori onu svežinu.
http://www.ediblemanhattan.com/recipes/from-our-recipe-archives-kvass-cocktail/

ZVUČI PREDOBRO TO SA ŠAMPANJCEM!!
NE DAJITE MI IDEJE

Видро, шта си ти то пила тамо по Америкама?! Лололо

Pa u Amerikama se kokteli piju na Menhetnu i u Los Anđelesu i na Floridi, a u Teksasu i Dalasu i Montani dobićeš viski i eventualno pivčugu neku. Sad, ne znam gde je Vidra tačno bila.
EDIT: Aaa, Kalifornija... Onda nemaš opravdanje za neprobanje ovog koktela.

nije sad da patišpanjišem, al pila sam sve žive koktele, jer sam ih pravila većinu vremena (radila sam i u baru), al nisam našla nijedan bar u kom služe absint, može lako bit' i da je ilegalno. ma ja sam uglavnom eksperimentisala sa onim fensi votkama, došla ovdje, flaša belvedere votke 8 hiljada u merkatoru, kod njih triput jeftinije, bem ti zemlju.
čudna je ta kalifornija, vide te s pivom na ulici, dobiješ 400 dolara kaznu, a drogu džaba dijele na ulici :))

Zato mi je oduvek bila želja da šetam Kalifornijom, držim alkoholni derivat u flaši koja je zamotana u paprinu kesu, a drugom rukom pridržavam kasetofon prislonjen na glavu. A iz njega svira neki džez

čudna je ta kalifornija, vide te s pivom na ulici, dobiješ 400 dolara kaznu, a drogu džaba dijele na ulici :))

No problemo, završiš drogu na ulici, kupiš pivo, i pravac stan, žurka do zore :)

Видро, је ли истина да у Америци милиони гладују?

bush, izguglaj "venice beach boardwalk" (ako nisi nikad čuo), uklapa ti se u ambijent :)

valdemare, pa tako nekako. samo što smo mi radije išli na plažu :)

ne gladuju, moš za dolar 3 hiljada kalorija da smažeš, zato i jesu toliki

Јебига сад, коме веровати? Мене су учили да тамо милиони гладују.

http://www.rezultati.com/utakmica/KdF9E9Se/#detalji

Zar vam nije bilo dosta kad si ti dala gol, nego ste morali da im date 7? Garant ste igrali 2/1 i 7+