Prijava

џДДДДДДдддд

da se otvori majstori na letovanju u bugarskoj powered by celt (noob)

zaboravio sam kako se zove sranje a napisao sam provodnik xD

kao licnasti kabal pa licna :D

bio sam jednom na testiranju prekidaca/osiguraca za 100000A, gleda se iz bunkera dal ce da prezivi., probao neku elektroniku sto meri taj prekidac.

Nije mi jasno kako možeš da izbaždariš osigurač da okine na 100k A? I gde se to primenjuje uopšte.

uvek ima kako i zbog čega stiže

Nigde.
celt, baš voliš da se igraš životom?

kod generatora u elektranama da odvoji generator u sliucaju nekog kratkog spoja da ne polomi zgradu.
treba da se garantuje da ce da razdvoji do 100kA. ako je preko toga, onda jebi ga, nema razdvajanja dok struja sama ne stane.

Nije mi jasno kako možeš da izbaždariš osigurač da okine na 100k A? I gde se to primenjuje uopšte.

To uzmeš bronzanu osovinu od brodskog propelera umesto osigurača :)

застрашујуће

100kA je uklopna moć, nije nominalna struja

Stavi 16A danas Tibore ali ga promijeni sjutra. PP-Y 3x1,5 nosi 17A u razvodu C, nije bas propisno ali eto, za nuzdu.

to sam mu isto i ja rekao, samo manje stručno :)

hvala svima na odgovorima. ostavio sam radove za sutra dok ne uzmem od 10 A. ne zhelima da rizikujem svoj i zhivote svoje porodice.

Jel doshla str. uja?

uzeo sam od 10 A. promenio sam osigurach, al poshto nemam oznacheno shta je shta jebavao sam se pola sata i uspeo sam da razjebem drugi koji je krenuo da varnichi tako da cu da zovem elektrichara sutra. i uspeo sam da pokvarim stomak jer sam jeo paprikash od pre tri dana, trchim svako malo u vc, pa sam javio da sutra ne dolazim na posao.