Prijava

Sve diskusije vezane za mliječnu kulturu :D

Ja odma u startu da kažem obožavam je uz jutarnji burek :D

Ja sam kulturan kad pijem, toči mi svuđe, pa čak i za vrat ode kad navrnem iz tetrapaka :D

sto bi rekao nas covek iz naroda nije ljubav dok za vrat ne ode xD

pa čak i za vrat ode kad navrnem iz tetrapaka

Па кад си стока бахата и алава :)))

Šuplja su mi usta, majke mi :D

E kad smo kod mliječne kulture, oću drugarici da kupim kacu sira za rođendan (to je ona kanta drvena) :D

waaaaaaa nema sta ideja je vrh... al ja kontam da bi bolje proso da kupis onaj veliki sir sto zauzme pola stola :D jbt ja to da imam ne bi skido sa stola jeo bi na njemu :D

hahahah :D
Ma ne, nego ne jede sir, pa moram :D

Meni se mlijeko i sve mliječno ogadilo kad sam bio beba. Imao sam krzamak i stara me stalno šopala mlijekom. Tada sam razvio refleks povraćanja na miris i ukus mlijeka i mliječnih proizvoda. Nemam problema sa intolerancijom na laktozu niti sa varenjem mliječnih proizvoda. Ako ne osjetim njihov ukus, vrlo lako ih svarim. Sve se svodi samo na ukus i miris i moju refleksnu reakciju na njih. Gdje god ima mlijeka, a da se ukus mlijeka ne osjeti, to mogu konzumirati bez ikakvih problema. Ali čim osjetim ukus ili miris mlijeka počne mi se povraćati. Nudila mi je stara 100 maraka da popijem čašu mlijeka, ni to nije pomoglo. Poslije prvog-drugog gutljaja - rigoleto.

Jedini mliječni proizvod koji mogu konzumirati su voćni jogurti u kojima dominira aroma voća, kao i određeni tvrdi sirevi, koji imaju specifičnu aromu, a ne više aromu mlijeka.

Takođe, bez problema jedem picu, jer se tu ne osjeti ukus mlijeka, bez obzira na sir. Šunka, origano i gljive to nadjačaju.

Mogu da jedem i neke kolače, ali ne sve. Sladoled ne mogu da jedem.
Čokoladu i eurokrem tamanim bez problema.

Jovičiću burek nije burek bez jogurta
usput ja isto nisam ljubitelj mleka ne mogu samo mleko da pijem
cokoladno da al samo ne, svi ostali mlecni proizvodi dolaze u obzir

sta kaze dzaba pare nece pa et xD

Jebi ga, meni je burek i bez jogurta odličan.

Jovičić je mliječno nekulturan!