Prijava

Pravila su sledeća.

Neko zada temu. Tema ostaje na snazi tri dana od trenutka objave. Ostali mogu sastave da ocjenjuju na skali od 0% (totalni promašaj, apsolutni idiotluk) do 100% (zajebo si Dostojevskog) - otprilike kao kod recenzija igrica. Broj sastava koji mogu da učestvuju na temi je neograničen. Pobjednik je onaj koji bude imao najveću prosječnu ocjenu. Ocjenjivanje traje dok svaki sastav ne dobije po pet ocjena od različitih vukajlijaša.

Nakon toga se zadaje sledeća tema. Temu može zadati onaj ko je pobjedio na prošloj temi, ili, ako on nema inspiracije bilo ko drugi.

Ocjenjivanje treba da bude objektivno.

Ovo takmičenje je trajno, i na duge staze će se gledati koji autor ima najviše pobjeda u pojedinačnim temama, kao i najveći ukupni prosjek, (prosjek prosječnih ocjena za svaku temu na kojoj je učestvovao).

Evo prve teme:

21. vijek - pogled u budućnost

P.S.

Može se takođe povećati broj ocjena po sastavu, ali se zvaničan prosjek može računati tek nakon što je najmanje 5 ljudi ocijenilo sastav.

Napomena: Svi sastavi, ocjene, komentari i sve ostalo vezano za ovo takmičenje ostaće u okvirima ove teme.

Е па сад , како ћеш да знаш колико ће нас да напише састав?Шта ако напишемо нас 8 , троје ће да пише за џабе?ја сам за то да се да одређени временски рок за писање и постављање на сајт и да сви који у том року постују саставе учествују у игри.

Ajd usvaja se predlog.

Dakle svaka tema traje maksimalno tri dana. Što se za to vrijeme napiše napisalo se.

Dakle prva tema:

21. vijek - pogled u budućnost - vrijedi od 23.11.2010. u 18:22 do 26.11.2010. u 18:22

Evo editovaću i u uvodnom postu.

Ovdje se ne ocjenjuju naslovi tema nego teme, Zyclone. :)

Kršiš pravila igre :D

By the way, upravo bi bilo zanimljivo da se vidi, šta bismo sada, kad smo zreliji, napisali i na te "idiotske" teme, poput "Novembar u mome gradu". Neki dan sam slučajno našao svoju zadaćnicu iz osnovne škole i iznenadio sam se kako sam dobre sastave tad pisao. Sve sam bio u tripu, da mi sad neko da ovakvu temu, ne bi ni upola dobro napisao.

Šta ja znam - "21. vijek - pogled u budućnost" - jest' da je tema malo previše opšta, ali ajd, možda u tome i jeste kvaka, da vidimo ko će se na koje elemente budućnosti fokusirati, šta će ko izabrati da piše. Opšta tema daje više slobode za pisanje.

Sin godinama u školi piše temu Šta je ljubav
Ako ne znaju oni otkud bio on znao sa svojih tinejdžerskih 14 i retrogradnih ostalih godina. Poenta je da si u školi pisao ono što oni žele da čitaju, retko kad pišeš šta misliš zaista. Niko nije lud. Uostalom lektiru već imamo na Odabranim, dole škola!

Mogu li da ocenjuju samo ovi koji pisu ili moze ko hoce ?

ZycloN: ""21. vek: pogled u budućnost" - komentar i ocjena

Po meni odličan sastav - iskren, kritički nastrojen, tema pomalo promašena, a u stvari NIJE promašena, jer namjernim promašajem ukazuješ na to u koliko neizvjesnom i nepredvidivom svijetu danas živimo da je teško imati bilo kakve dugoročne vizije. Živi se od danas do sutra, a sutra je, kao što si rekao, daleka budućnost.
Mali nedostatak je u tome što se malo pretjeruje s kritikom, a ne pokazuje se nikakva inicijativa da se nešto izmjeni - malo prejak osjećaj cinizma i rezignacije, a opet pretenciozno doduše u maloj mjeri.

Ocjena: 81% (zasad) nisam još formirao kriterijume, pa ocjena može još rasti ili opadati kad vidim ostale sastave.

Može da ocjenjuje ko god hoće.

Ciklone sem poslednje rečenice potpuno promašena tema;)))
Dva minus ali mi moraš opravdati kasnije.

Aurora, ocjene su od 0% do 100%

Dvadesetprvi vek
U dvadesetem veku moja generacija je mislila da je to toliko daleka budućnost da je nedostižna. Često smo računali koliko ćemo u trenutku nastupanja imati godina i te su nam se godine činile tako daleke a ljudi tih godina toliko daleki i stari da smo mislili da ćemo svi poumirati dotad jer smo vodili život buntovnika, rokera i punili se raznim otrovima, što umove što tela.
Vreme je proticalo, događaji su se redali nazadni i gori od gorih da nismo ni stizali misliti o dvadesetprvom veku, mi smo se vraćali nazad, u neki srednji.
Nova godina dvehiljadete nas je pukla pravo u čelo i bili smo srećni što smo je doživeli.
To je bio najsrećniji doček kojem sam prisustvovala, ljudi su bili prosto opčinjeni činjenicom da su je doživeli.
2001. rasploženje je naglo palo jer su svi postali svesni da 3000.tu neće doživeti.
Meni svejedno. I nemam ništa od tog dvadesetprvog veka.
Od tolike globalizacije i tehnološkog napretka ja imam internet, sednem, gledam stare ljude, puštam staru muziku i gde je tu napredak?
Budućnost je na Balkanu uvek bila retrogradna.

Biću blag 32% razlozi promašena tema, nisi uvukao uvod dva prsta :), mnogo loše filozofije koja mene lično nervira. Moje mišljenje mora da se poštuje još malo pa ću vako đecu ocjenjivat ko ciklona. Nemoj šta zamjerit ciklone

Opušteno ciklone, zezamo se, normalno.

Aurora: Dvadesetprvi vek - komentar i ocjena

Lijep stil pisanja, iskren i emotivan. Stav prema budućnosti negativan, otuda je većina sastava posvećena prošlosti, a ne budućnosti. Ali i negativan stav je stav, tako da ni ovdje tema nije potpuno promašena, iako se u cijelom sastavu vrlo malo govori o 21. vijeku. Najveća slabost sastava je to što se nije uočila nikakva suštinska promjena u 21. vijeku, i ide se s tezom "sve je isto samo njega nema" (ne baš s tom tezom, ali nešto u tom stilu). Dakle stav da se ništa nije promijenilo, iako se zapravo mnogo toga promijenilo, a i dalje se mijenja.

Zbog lijepog podsjećanja na neke stare trenutke i stara vremena, kao i zbog podsjećanja na doček novog milenijuma i čitljivog stila, ocjena je preko 50%, a zbog jasno izraženog negativnog stava prema budućnosti, tome dodajem još neke procente, jer je i negativan stav stav. A možda je to čak i većinski stav.

Ukupna ocjena 62%. Mislim da je tema ipak promašena još više nego kod Zyclona.

Slažem se, potpuni fijasko;)
I moj sastav i 21.vek.

Zasad:

Zyclon: 81% (Jovičić) 2- (Aurora), 32% (Ognjenpet)

Aurora: 62% (Jovičić), 33% (Ognjenpet)

Daj aurora ocjenu ciklonu u procentima.