Prijava

Lik i Delo
Šta mislite o njemu kao piscu?
Kao vraču?
Da li su njegove knjige puka izmišljotina ili ne?
Da li je postojao Don Huan?

Ja sam pročitao tri njegove knjige, krenuo četvrtu i smorila me.

Ja krenuo da citam sve postove na tvojoj temi i smorilo me.

Svaka ti cast i na te tri! :) Zaista imam negativno misljenje o tome, verovatno zbog mog komsije koji se lozi na Kastanedu godinama, umislio je da je saman, i neprestano radi one vezbe za povecanje svesnosti. Da li je potrebno da naglasim da svesnost kod istog nisam primetila? :))

,,Ја не водим двоструки живот. Ја живим овај живот. Нема разлике између онога што причам и онога што радим. Ја нисам овде да вас вучем на ланцу или да вас забављам. Оно о чему ћу данас говорити није моје мишљење - то су мишљења дон Хуан Матуса, мексичког Индијанца који ми је показао тај други свет. Зато, не будите увређени!"

I ja sam imao odbojnost prema njemu zbog ljudi kao sto je tvoj komšija,al' sam uzeo da ga čitam kad sam video na vikipediji da je antropolog, ja studiram arheologiju pa reko mozda je nesto pametno i rekao o indijancima u srednjoj Americi....kad ono pffff....prva knjiga je dobra kolko tolko ,al' posle kad krene sa proseravanjima ko tvoj komšija :D
Inace su dal' tri ili cetri njegove sledbenice skočile sa neke litice tripujući da ce da ulete u beskraj :D

Postoje i neke teorije zavere u vezi Kastanede, recimo da nikada nije ni postojao, i da iza njegovog imena stoji par pisaca... Zasto bi bilo to tako, i zasto on izaziva toliko famu, ne znam. Nisam citala, a kada sam pokusala da se raspitam, njegovi "poklonici" se ponasaju kao neki sektasi, odbijaju saradnju. :) I kakav su smisao u tome pronasli mislim da ni njima nije najjasnije.

evo pitaj mene...kopao sam po netu o njemu.

Pa...sta je to toliko interesantno sto neke privuce, kakvu on to originalnu filozofiju pruza? :)

zastupa učenje Jaki indijanaca,to jest njihovih vračeva, koja se prenose još od vremena pre dolaska Španaca. Vračevi jedu kaktuse i puše koje kakve biljčice kako bi uplovili u drugu svet. Što valjda svi radimo kad uzmemo neku drogu... Oni puše te travke u grupi ,kao što naši seljaci grupno cirkaju po kafanama. :D
Prve deve knjige Odvojena stvarnost i Učenje Don Huana su ok ,jer mu je Kastaneda učenik i ovaj ga drogira pa on sve te halucinacije opisuje.U kasnijim knjigama on postaje veliki vrač i počinje da se tripuje da je ne znam šta , sto je mnogo glupo. :D
Kasnije osniva sektu u Los Anđelesu, u sektu prima samo žene. JAvno priča kako je u celibatu, a prema svedočenjima žena koje su izašle iz sekte on je tamo pravio orgije.
Da ,zaboravio sam da ti kažem da Vračevi imaju navodno dva načina gledanja jedan je ovaj koji i mi koristimo ,a drugim vide ljude kao svetleća jaja sa energetskim poljem.....

Da, otprilike sam to i cula... pejotl, i tako to... Blago njima! :)
Imam samo Put u Ihtlan, a izgleda ne valja preskakati lekcije! :))

Vidiš ja nemam tu knjiga :D

To je kevina kolekcija , ali joj je neko zabo i nije nikad vratio....

DA i putovao je po Americi i širio svoje učenje i nije da mu nisu dolazili ljudi....

Sta znam meni je gotivan ceo trip oko Juzno-Američkih Indijanaca ,al' dzaba kad mi na faksu nemamo katedru za Juznu Ameriku, a nemamo ni za Aziju... a tolke civilizacije postojaše tamo....

Zar je moguce! Pa kako ces onda istrazivati Inke i Maje? :)) To je tako zanimljivo...
Stvarno nisam znala da to nemate! Orijentisani uglavnom samo na Stari kontinent, a toliko toga ucite...

I na jebenu Grčku i Egipat koji su mi se smučili, em ih učim na faksu ,em non stop vrte na History-u .....I naravno Kelti.... -.-

Ovde ih necu sigurno istraživati, ovde ću biti taksista u najboljem slučaju :D ....palim u inostranstvo, pa ću videti....

Eh... gde da nadjem reci ohrabrenja sada... :))
Ali, bar je zanimljivo! Za pocetak, pokusaj da nadjes posao taksiste negde u Juznoj Americi! Tako se pocinje...a onda se raspitaj za kaktuse! A gde su kaktusi, tu je misterija! :)))

Imamo mi Tatule sta ce nam kaktusi.... :D
Ohrabrenje u vezi faksa?

Ma, ne, za taksiranje! :P Ali da, mogu i tatule. :))

kako god....ako uspeš da nadjes Učenje Don Huana pročitaj :D