Prijava

Ја имам око 45к, и надам се да нећу узети мање од 500 вати напајања и мање од 500 гига на харду.

Pa mozes i ti da se uklopis u ovu konfu, ali OBAVEZNO menjaj kineska KME napajanja u tim krs kucistima. Chieftec ili Seasonic - jesu skupa, ali ako crkne, nece povuci za sobom nista drugo.

nece povuci za sobom nista drugo.

Како си сигуран ?

А шта ако ми укину гаранцију ?

Pa informisao sam se, kako drugacije? Dobra napajanja imaju dobru zastitu, i ne kostaju bez razloga toliko. Stvarno ne treba rizikovati sa tim, jer je kod nas generalno losa struja.

A nema razloga da izgubis garanciju, plus sto bi to trebalo da uradis odmah, pri kupovini, a ne naknadno.

Pogledaj npr. komentare korisnika "Suna" na ovom napajanju, koje sam ja odabrao za svoj komp - http://www.itsvet.com/proizvod/seasonic-ss-500et-500w/comp_comp_powersupply/725/616
Takodje, covek komentarise na benchmarkforum.rs, i tu me je posavetovao da uzmem Seasonic.

Тежак је ово текст за мене :)

Pa i za mene je previse, ali dovoljno govori o kvalifikovanosti za procenu.
Problem sa jeftinim kucistima nije samo los kvalitet, vec i pogresno prikazana snaga - kinesko napajanje od 500W retko kad ima i 300W.

Ја се надам да неће да ми убаце шит од напајања :П

Иначе постоји гаранција :)

Pa i ubacice ti sit, ukoliko ne doplatis za bolje. Ogromna vecina ljudi potcenjuje napajanje, i ostaje na jeftinom fabrickom "kinezu" dobijenom gratis uz budjavo Blueberry ili Frontier kuciste. Ti mislis mene ne boli dusa za 60 jura za napajanje?

Ок, имаћу то на уму, у праву си...

Али предпоставимо да ја имам шит напајање (јер сам пре 2 године код чиче неког за 100 јура променио Све осим графичке), није се кварило...?

Pa ni ja ne bih kupovao bolje napajanje za konfiguraciju od 100 jura, to bi bilo suvisno, jer je rizik mali. Ali konfiguraciju od 400 evra moras bolje cuvati, ako je pravis da ti traje.
Moze i jeftino napajanje da se nikad ne pokvari, uopste retko koje se "kvari" - daleko cesce crkavaju.

Свеједно, није ни цркло :)

Јесте да се чује ко пароброд...Али да шљака, шљака !

@Della Salute

Shit napajanje za shit masinu ,
naravno da ti radi komp sa tim napajanjem kad je masina mali potrosac = slaba.

Za bilo kakvu solidnu masinu ne treba ici ispod LC powera-600w od 30e.

@Ne znam tacno ko...

Neko je napisao , zver masina , da mu traje 5-6 godina sa gts grafikom...
Druze, gts su sranje grafike, gtx su ok i da ti traju malo duze vreme ,a to je danas minimum gtx460 eventualno ako si slab sa keshom gtx 550 pa na gore.

Jerico je uzeo extra masinu za te pare ,
a vi ostali uzimate krsh kompove koje sklapaju gigatron i ostali a kosta isto...

Ako se vec ne razumete onda bar poslusajte savete onih koji se razumeju i koji su vec uzeli komp , kao Jerico , a ne u fazonu ma dobar je cim kosta 45 000...

Ti vec sastavljeni kompovi su im ono sto im se ne prodaje, (sa razlogom) ono sto imaju na lageru na tone , sklope sve i daju popust od 5-10% na sve u kompletu i to je to. Ali uglavnom je jaci procesor i slaba grafika ili obrnuto. Ocajno plasticno kuciste(sve ce da se pregreva) Ocajno napajanje i slicno,

Sto je totalno debilno da na neki npr. phenom 955 x4 stavis gts 450...
ili na gtx 460 stavis athlona II x2...