Prijava

Svrha postojanja jedne ljudske jedinke je da nastavi vrstu i kraj priče. :)

Jeste, mislimd apostoji jedna tema na forumu gde se posebno može videti manifest ovoga :)

Neg šta smo nego životinje, a ljudi smo u onolikoj meri koliko se toj činjenici uspemo odupreti!

Pazite gde je nađen onaj zub sa početka priče? U Izraelu! I taj naučnik tvrdi da je čovek nastao u Izraelu. Ja mislim da je sve to cionistička zavera protiv Darvina... Doduše, Darvin je deo cionističke zavere protiv hrišćanstva... Ma ne, hrišćanstvo je cionistička zavera protiv arijevskog natčoveka... Uh, ne znam više šta da mislim.

Ne znam da li vam je poznat deo Darvinove teorije koji govori da je bela rasa superiornija u odnosu na crnu i da se sa njom evolucija završava. Od toga je nastala eugenika koje se kao pijan plota držao Hitler. Toliko o Darvinu.

@Cara i to edišn II :D

Mogu oni da kenjaju da je čovek nastao i u Sibiru,ta priča ne pije vodu....Zna se da su klimatski uslovi bili najpovoljniji u današnjoj Etiopiji za nastanak čoveka. U jednom trenutku se baš tu promenila vegetacija iz Šuma u savane, čovek je morao da se uspravi da bi mogao da razgleda okolinu...itd...

Ovaj zub je nadjen tu, jer su Homo sapiens i Homo Erectus krenuli iz Etiopije da se šire ka severu, ka Aziji.

Ajde ove stvari su kolko tolko poznate...najzajebaniji je ovaj baja Homo Sapiens Florensiensis, otkriven je tek 2004, bio je visok jedva metar...zvanično su izumrli negde pre 40 000 godina, a na obližnjim ostrvima postoji legenda medju domorocima da postoje mali ljudi....

http://en.wikipedia.org/wiki/Homo_floresiensis

Zezatore svi grese. U svakoj kompleksnoj teoriji postoje greske. Zajebo se tu pa sta? To nimalo ne baca senku na ostatak teorije koju smo uostalom i sami proverili milion puta kroz selekciju i favorizaciju poljoprivrednih kultura i domacih zivotinja.

Pjer88

Da, to samo ukazuje na to koliko ovo ima smisla.

@Serb ne bunim se ja protiv teorije, a što se tiče evolucije čoveka, mislim da smo tek malo zagrebali.

Ni ja se ne bunim, na kraju krajeva, teorija nije isto što i činjenica :)
A činjenica je da su našli zub savremenog čoveka star 400 000 godina. Darvine ustaj iz groba i objasni nam o čemu se radi :)

A činjenica je da su našli zub savremenog čoveka star 400 000 godina. Darvine ustaj iz groba i objasni nam o čemu se radi :)

To moze samo da znaci (ako je tacno) da nam vremenske skale nisu podesene i Darvin nema nista sa tim. On je ziveo u vreme kada se nije znalo ni koliko je zemlja stara, a na kraju njegova teorija se ne odnosi na datiranje dogadjaja. Ona samo objasnjava principe koji mogu u vremenu biti razvuceni ovoliko ili onoliko. Svejedno funkcionisu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Denisova_hominin

Zanimljivo. Novo otkriće. Različita azijska vrsta čoveka se mešala sa ljudima. Melanežani imaju 4-6% njihove krvi.

Cara
Jeste, mislimd apostoji jedna tema na forumu gde se posebno može videti manifest ovoga :)

odvalio! roflovao sam.
elem, da ne prekidam raspravu, nastavite...

Мени није јасно на који начин ово откриће иде у прилог томе да Дарвин није био у праву. Још више ме занима, како би хомосапиенс стар 400.000 хиљада година могао да докаже стварање света пре неколико хиљада година (не кажем да отварач теме тврди ово, ал оно, занима ме).

Treba da se sačeka sa definitivnom potvrdom tog nalaza, odnosno da li pripada modernom čoveku. Zubi su deo tela koji se u evoluciji najsporije menja. Jedino što to potencijalno menja je vreme pre kog se smatra da je čovek evoluirao. Shvatanje ljudske evolucije je veoma nepotpuno, i mnogo će vode proteći pre nego što budemo imali išta približno kompletnom rešenju.

Konacno dobra tema.

Наслов теме ме много подсећа на
http://www.limundo.com/slika-knjiga-DECO-DARVIN-NIJE-ZNAO-ISTINU-9583x640.jpg

и мог омиљеног шаљивџију :)

Приче о прастарим ванземаљцима су будалаштине и не постоји нити један чврст доказ о томе. Да ли су и или не били на земљи икада нико никада неће сазнати. Беснислено је посматрати Дарвинову теорију на искључујућ начин према религији, и обрнуто. Дарвинова теорија у глобалу није у потпуности прихваћена у научном свету, али да постоји елемената који су образложени на логичан и уверљив начин нико не пориче. И, где то Дарвин каже да Бог не постоји?! Он се никада није бавио тиме, био је природњак кога је занимала еволуција живог света а не постанак времена. Ко вам може гарантовати да Адам и Ева нису били примати када су протерани из раја?
У сржи човека је уткана исконска жеља да трага за оним што никада неће пронаћи, да се пита како је настао. На крају све дође на то да л' верујеш у ову или ону причу.

И, где то Дарвин каже да Бог не постоји?!

Чини ми се нигде. Ал овај мотив је неопходан за сваку иоле озбиљну интернет свађу.

Do sada se verovalo da su ljudi nastali u Africi pre 200 000 godina jer su tamo nađene kojekakve džidža bidže, ali sada su otkriveni ljudski zubi stari 400 000 godina i to baš u Izraelu! Slučajnost? Ne bih rekao. U Bibliji ima mnogo tačnih stvari poput potopa itd... Samo što neko zna da je čita kako treba, a neko je čita bukvalno ko nepismeni majmun. Svako ko je iole obrazovan i ko zna neke dokazane naučne istorijske i geografske činjenice, može da ih dovede u vezu sa onim što piše u Bibliji i drugim prastarim knjigama. U njima je opisana istorija naše planete i ljudi, samo što neki ne znaju to da čitaju dublje ili jednostavno vole da pljuju po crkvi zbog pokvarenih popova.

Е, супер, поменуо си потоп. Нагледо сам се свакавих емисија где беспослени Амери смишљају изговоре и бајке о томе да потопа није било. Да није било Библијског потопа. Како, ајде нека ми неко каже којим то фактима они мени могу показати и доказати да га није било ако ја верујем да јесте. Будалаштине најобичније. Али њиховим малим саможивим умовима изгледа неопходне.