Prijava

Pitanje je za sve koji vole da imaju u posedstvu originalne albume/singlove svojih omiljenih grupa - dakle, gde ih pazarite? Da li je to preko neta (sa nekih stranih sajtova) ili znate neka mesta na kojima možete pronaći sve što vam je potrebno?
Pade mi na pamet da pitam pošto sam dosta vremena provodio u traganju za takvim prodavnicama po Beogradu i naišao sam na svega par radnji sa jako oskudnim izborom muzike, od kog 50% zauzimaju ostvarenja Lejdi Gage i Džastina Bibera. (naravno pitanje ne važi samo striktno za područje prestonice.)
Od onoga za šta ja znam, to su "Vulkan" (nekadašnji "Mamut"), onaj "Magacin" u Sremskoj (odmah do Felix-a), zatim "Big Bang" na Ušću i ona prodavnica u prolazu ispod Doma omladine gde se mogu naći i ploče.

Ako mi je nešto baš hitno onda u "Plato music" na Platou, logično, ili u "Vulkanu" ex "Mamutu". Ali najčešće sačekam malo da mi se ukaže neka prilika d'odem preko granice, ili sačekam da neko iz porodice ili društva ide pa dobije spisak, od 5 6 albuma i keš. Za koji bih realno ovde mogla jedva dva komada da uzmem.

the pirate bay, ako ne mogu da nađem u Mamutu.

ruski sajtovi jebu

Imam ortaka koji često ide preko,zbog posla,pa mu dam spisak diskova koje želim.Svega par diskova sam kupio u Sremskoj,jer nemam živaca da blejim u radnji pola sata,a i oskudan im je izbor muzike koju volim.

Većina diskova su bugarski pirati iz '90 tih, originale sam kupio po inostranstvu.....

Имам пар оригиналних албума на диску. Наследио сам позамашну колекцију плоча, углавном старијих ствари, и у томе стварно уживам. И наравно, за све што не пронађем на тјубу побрине се торент. Социјала, јебига.

isti zonfa...imam drugara u Švici,kome javim sta me interesuje...a i ludilo snizenja svaki čas...za male pare ima svašta da se nađe...pre par meseci sam lično bio tamo...i zagubio se u par šopova...:) ali i ti originali su mizarna brojka u poređenju sa piratima koje imam...

Racku u Barseloni sam doživeo istu stvar.....robna kuća na par spratova sa muzikom, igricama, softverom, posterima, majicama........

Човек пита за куповину оригинала, не разумем зашто неки причају о пиратима. Свако може да набави пирате, није никаква наука.

-------

Ретко купујем оригинале, али кад купујем, радим то у овим познатим радњама - Вулкан, Биг Бенг и сл.

Мој буразер има гомилу оригинала и редовно их купује кад неко објави распродају на ЈуМеталу, а има и неког лика који му набавља из иностранства, а понекад и сам купи у иностранству.

Тако да, оно... Ако ти се купују оригинали код нас, није неки избор, мораш да се ограничиш на мејнстрим албуме или на неке залутале примерке који су мало ређи. А за прављење већих колекција мора да се шврља по иностранству или да се наручује из иностранства.

Kriza je, a i da nije, ja keša nikad' nemam. Torrent i blogspotovi su za mene zakon.

Узгред, има једна продавница, не могу да се сетим тачно у којој је улици. Једна од оних што иду из Мекензијеве у смеру ка Поликлиници. Дакле, видео сам да се продају разни оригинални ЦД-ови, половни, и то прилично добра мјуза је у питању. Е, сад, никад нисам ушао у радњу, прошао сам ту пар пута, могао бих да је оверим ускоро. Ако неко зна нешто више о овој радњи, нека напише.

Joj, znam na koju misliš Džimi, deluje da ima solidan izbor baš fine muzike, pre neki dan opet prođoh tuda i nisam stigla da svratim. Kad imam vremena ne potrefim ulicu :) a ne znam gde se tačno nalazi, nego s vremena na vreme naletim.
U sredu ću se smucati po vračaru pa ću da napišem adresu i utisak.

http://www.limundo.com/slika-2544200v900h675.jpg

Ovo je npr jedna od onih ploča koju sam skoro nabavio,čisto za kolekciju...Sada vidim da je na Limundu početna 200 din

Retko kad preko neta naručujem... Poslednje što sam uzeo u oktobru je novi Klepton

Često pročešljam kod uličnih neke stare ploče i te stvari ali u poslednje vreme sve redje kupujem originale,jedino baš ako me nešto zaineresuje pa moram da imam u kolekciji....

Ne znam kad u naše radnje stiže Beady Eye sa Galagerom,to bih voleo da posedujem...

Е, а је л' зна неко за кол'ко може да се купи неки пристојан грамофон?
Не мора чак ни нов. Али да има добар звук.
Значи, само грамофон, без појачала и озвучења.

Чрчо, ај овери, па јави обавезно.

To za gramofon i mene zanima. Vinil jebe.

Ja sam od 50-godišenjeg metalaca kupio ploču Motörhead-a, uramio je i okačio u sobi...
EDIT: Kako sam ja kul....

Dzimi,prodzaraj malo limundo...moj ortak je kupio tamo....o.k je,šljaka,to je bitno:)...a sigurno ima mamojebeca kojima je deda umro,i našli na tavanu gramofon,pa kad snime da ne može da se skrečuje,daju ga za šaku semenki...:)