Prijava

Da li će prosvetari urušiti ekonomsku stabilnost Srbije?

Лололо, пуно слушаш Динкића и компанију.

Mescini da oce da ukinu prolaz na fakultet iz tesle.to nam reko nastavnik.
to je pored para i jos necega jedna od tri stavke.

Hugo, ja sam profesor, bilo je cinično

Види овако, моја мајка је просветни радник, учитељица. Она је магистрирала на учитељском факултету, и са тим звањем она има плату негде око 40-50 хиљада, што је, с обзиром на тренутну ситуацију у земљи, солидна плата. Но, опет, с обзиром на то да је њен посао веома битан (учи децу основне ствари у животу, основно образовање), чињеница је да заслужује више.

Сад, питам ја њу, јел штрајкујете? Каже она: "Ја не."

Просветари траже да им се плате повећају за 25%! Еј, повећање од 25% је бар 10000 динара, што је заиста много, с обзиром на ситуацију у Србији, где је толико незапослених, и с обзиром на то да живимо у Нишу, граду у Србији са највише незапослених.

Каже моја кева: "Не знам ни како нам ово исплаћују."

чињеница је да заслужује више.

Sa ovim se ne bih slozio. Nastavnici imaju raspiste preko 3 meseca godisnje.

Peki, pozdrav za majku. Mi radimo skraćeno, jer ne želimo da deca trpe.
Međutim, znaš li da smo pre dve godine imali oko 500 evra a sada ni 400 ?
Znaš li da Bajatović pored plate od milion i kusur ima u Upravnom odboru 8.000 evra mesečno ?!

Уф, она као предсетник колектива има мнооого више посла него што мислиш. Не браним кеву, само веруј ми, посао уопште није лак, и много је стресан.

Znaš li da Bajatović pored plate od milion i kusur ima u Upravnom odboru 8.000 evra mesečno ?!

Јеби га сад, имао је и Томица преко десет хиљада евра, па лекари нису штрајковали.

Šta mi bi sa komentarom? Ja sam novi, šta uopšte smem da pišem?

Peki, sve je to super, ali prosvetari su 7. stepen (čini mi se) lepa je plata, 40.000 je odlično, ali opet ih uporedi sa drugima koji su se školovali isti broj godina, inžinjeri u Telekomu imaju i do 3 puta veću platu od prosvetara, a s obzirom kolika je važnost učitelja u razvijanju jedne države plata bi trebala da bude dosta veća, država može da funkcioniše bez interneta i telefona i sličnih gluposti, ali bez obrazovanih ljudi ne, a ko obrazuje te ljude i sprema ih za rad? Prosvetari, i zato podržavam štrajk.

Против сам. Имају врло пристојне плате, плус што својим (не)радом већина просветара не оправдава ни своје тренутне плате, а камоли да заслужују повишицу. Част изузецима.

I moja keva je učiteljica, završila faks i sve to. Posao je jebeno previše stresan, ja bih popizdeo posle par meseci nerviranja sa 20-30 klinaca. Mislim da su skraćeni časovi kod nje. Mene iskreno bole za štrajk, pošto znam da moja gimnazija nikad ne štrajkuje.

Ја сам против штрајка који не укључује демонстрације... Професори су пичке јер одбијају да образују младе нараштаје зарад повећања њихових пара, јебале их паре у гузицу... а притом не смеју да направе ниједан конкретан корак, осим изласка са посла! Па ако хоћеш нешто бори се, мајка му стара... Закрчи Немањину и Кнеза Милоша! Запали америчку амбасаду или хрватску свеједно! Јебао вас миран штрајк да вас јебе!

U rudnike umesto nazad na posao. I naravno najinteresantnije je da su pobornici štrajka najgori od najgorih prosvetara. Ma ne mogu ih tako ni nazvati. Otkako znam za sebe nešto štrajkuju. 3, 4 meseca raspusta godišnje imaju, par sati dnevno rade tj. ne rade ništa konstruktivno. Na toplom su, nisu napolju, ne mrznu im bubrezi, dobro im je. Samo se jebu preko dece. Kao i obično. Posle će nadoknađivati subotama, praznicima itd itd. Opet po dečjim leđima. Čast svakom pedagogu koji je pedagog ali ja ga odavno ne videh.
Ako ga gde ima u ovoj paradržavi prenesite mu/njoj moju naklonost.

Peki, sve je to super, ali prosvetari su 7. stepen (čini mi se) lepa je plata, 40.000 je odlično, ali opet ih uporedi sa drugima koji su se školovali isti broj godina, inžinjeri u Telekomu imaju i do 3 puta veću platu od prosvetara, a s obzirom kolika je važnost učitelja u razvijanju jedne države plata bi trebala da bude dosta veća, država može da funkcioniše bez interneta i telefona i sličnih gluposti, ali bez obrazovanih ljudi ne, a ko obrazuje te ljude i sprema ih za rad? Prosvetari, i zato podržavam štrajk.

У потпуности се слажем са свим што си рекао, али опет наглашавам то да је незапосленост у Србији огромна. Они заслужују боље плате, али зар не би било логичније да се новац који би се потрошио на повећање њихових плата уложио у отварање нових радних места и сличног?

Сви гледају само себе, а то никако не ваља. Просветари хоће веће плате, а бирои преливају од људи са факултетским образовањем, који још нису провели дана радећи у својој струци.

Посерем им се ја на штрајк, седе кући гледају вести.

То срање и даље траје?

Да и ово што рече Фејз, мирним штрајком се никада ништа није постигло.

Fejsbuče, nisam za anarhiju, ali je problem što reče XeIa, u raspodeli budžeta.
Svi su protiv odliva mozgova a na obrazovanje daju kašičicom.
Javna preduzeća, odbori, tenderi, ukralo se preko milijardu evra.
Ima para ali za odabrane.