Prijava

mila ajd ovako: jel bi pre bila djubretar za 15 hiljada odmah posle osnovne ili bi pre bila profesorka posle fakulteta za 30 hiljada. biraj ali da ne slazes

Hm, kulturan. Kakva kurčeva kultura kad vi niste kulturni. Kulturno bi bilo raditi svoj pos'o, a ne štrajkovati u doba ovakve krize gde ljudi nemaju 'leba da jedu. Idite radite za šta ste učili i ne tražite ono što ne možete dobiti.

ne, ti si samo izabrao da radis posao koji je trenutno dobro placen i to je to. nigde niko nije napisao da taj posao mora da bude dobro placen i da mora da bude placeniji od nekih drugih poslova.

Тренутно не радим баш ништа. Само учим. А да се ствари окрену брзо, то јесте, никад не зна.
Било како било, мислим да је ово линија мањег отпора до пара, да ми се исплати да ленчарим, веруј ми, не бих устајао из кревета.
И да, волим оно чиме се бавим, и то је битан фактор.

Ментални колко имаш година? Је л' радиш нешто, студираш можда?
Јад је када дође клинац и жени која је можда дупло старија од њега соли памет. Синак, ништа ти не знаш, да ти кажем поштено.

Moguće. Al' ja tako mislim i stojim iza toga.

Јанпи, наставник. Поново. Јер свој посао, без обзира што се нисам стриктно за просвету школовала, волим.

Мент, обраћаш се погрешној особи. А и не замарај ту чупаву главу тиме да ли просветари имају или не одакле да добију оно што траже. Ако ти неоправдани недостају, уписаћу ја сутра неком пар комада за тебе.

Da kažem još nešto, iako nisam kompetentan jer sam mlađi i po vašem, glup. Moja majka ima dva butika i tri radnika, plus, što mora da radi jednu smenu u jednom od butika jer ne može i četvrtog da plaća. Mora za njih da, u ovo vreme, mesečno, 'de niko nema para, da isplaćuje plate i da plaća poreze za njih koji su astronomski. Država joj uzima svaku paru koju može. Da mogu, za disanje bi joj uzimali porez. Mora takođe da sama prehrani mog brata i mene jer oca nemamo. A mi smo dva magarca u pubertetu i treba nam svašta. I kad čujem kako se proseravate, a imate redovne plate, nemate toliko izdataka i imate sve što vam treba da bi solidno živeli, kenja mi se. Al' ozbiljno, kako imate obraza da se žalite uopšte. Smanjite jebeno pušenje, jer vidim da dobra većina profesora na svakom odmoru puše k'o nenormalni, ili smanjite ono na šta god vam pare odlaze i sredite svoj kućni budžet. I da, radite na toplom, dupe vam se ne smrzava k'o nekima. Šta bi bilo da svi kojima ne valja plata odu u štrajk? Da svi kojima su uslovi daleko od ugodnih odu u štrajk? Niste u redu.

" a mamu im jebem koliko godisnjeg imaju, dovoljno da se racuna vikend, pa jos novi raspusti bez ikakve veze pa onda letnji, mamicu im njihovu opet nisu zadovoljni"

OTPADNIČE ZA KOMPOM,zar ovako o prosvetnim radnicima?
Čuvaj,sine majku iako nije prosvetar.
Moderatori , ovo je za BAN

Отићи ћемо у крајност овако. Треба да штрајкује свако ко је више него незадовољан а види да неки не мрдају гузицом, а имају милионе. То што ''само'' просветари штрајкују је зато што су добро организовани и може им се.
И да, нико ти бре није реко да си глуп. Немој да зезаш. Само да кад почнеш да зарађујеш вероватно ћеш другачије размишљати.

Niste ni trebali da kažete, znam šta pomislite kad skontate da sam dosta mlađi. Jest', može im se, al' dokle? Ja verujem da od toga neće biti ništa jer trenutne prilike u državi to ne dozvoljavaju.

Treba svi da strajkuju, ima para za ljude, samo te pare odlaze u druge dzepove.

Нико теби није рекао да си глуп. Али чекај овако, да ли мислиш да у просвети нема самохраних мајки? Шта оне са својом децом да раде, како оне њих да прехране са мање од 40 хиљада?! Кад ниси дете просветара, други те не занимају, је л'? И одакле теби да ми не плаћамо порезе?

Šta bi bilo da svi kojima ne valja plata odu u štrajk?

Па 'ајде. Неће бити боље овде док сви ћуте и трпе. Да смо сложни, не би нам све ово годинама радили. Свима нама. Овако, довољно је да кажу "просветари руше државу", па да скрену пажњу са свих својих малверзација. Да, сигурно због нас поскупљује бензин сваке друге недеље. И све остало.

Што се власти тиче, никад није прилика. Наравно, док они возе мерџе, једу, пију на твој и мој рачун и још им плаћамо двеста 'иљада месечно, њима је ''лош тренутак''.

A šta da kažu ljudi koji decu prehranjuju sa manje od 20 hiljada? Ne plaćate tolike poreze, siguran sam. Niste vi krivi, niko nije to rekao, al' doprinećete ako bude išta od toga svega.

Само да кажем професорима, јебали сте нам мајку са овим штрајком!!
Какве су ово дефиниције, шта је ово!

Ниси укапирао поенту приче на последњој страни. Ја се нисам ограничио ниједног тренутка на тренутну ситуацију и штрајк професора и наставника.
Прелистај мало.

Ja odoh u krevet, a vi nastavite ako vidite svrhu ovoga. Laku noć. :)

Moj otac je inače profesor u osnovnoj školi. Predaje IT (Informacione tehnologije) svim razredima. Ima čovek platu od 500 €, i puna mu je duša. E, sad što se štrajka tiče - ja sam ZA, iz razloga što birokrate, i kancelarijski pacovi imaju po 1000 € mesečno plate, zbog čega? Zato što pune tuđe džepove! Dok prosvetari imaju prosek (300 - 500 €) iako se bave BUDUĆNOŠĆU jedne države. Prema mom mišljenju, oni bi trebalo da imaju MINIMALNO 400 € mesečno plate, iz razloga ovog - DA NIJE NJIH, NE BI BILO NI DRŽAVE, NITI SVETA!

Ja, koji sam učenik Filološke gimnazije, moram da trpim posledice štrajka, tj. potpune obustave nastave. Najavljeno nam je da će nam biti produžena školska godina! I čemu to?! Čime smo mi, učenici, to zaslužili?! Činjenicom da im nije plata dovoljna?! Aminujem štrajk, ali ne i potpunu obustavu nastave.

Da, Milice, ali opet, kao i uvek, mi izvlačimo deblji kraj. I plus, za to što su obustavili dobiće golu kurčinu i od te plate što imaju jer je NEZAKONITO!

Pazi, pretpostavljam da si pročitala moj post. Elem, učitelji i učiteljice nas opismene, stoji to, ali svi doprinose podjednako. Znaš da čitaš i da pišeš, ne mo'š ništa da radiš, tj. ne mo'š ništa do kraja stručne ili faksa, ili, naravno, više. E, sad, imaš bagru od profesora, koji su ... Pa, definicija govana! Njima je bitno samo da ugreju guzicu, i puca im kurčina! (da 'proste svi prisutni na rečniku) Ali, zato, imaš profesore koji bi radili i za džaba (figurativno govoreći) samo da bi nas, majmune, naučili nečemu, i to ih ispunjava. E, vidiš, ovi što štrajkuju su u stvari gore navedena govna koji bi za 'lađenje jaja, i drvenje kurca da dobijaju još veće pare... O tome ja pričam, i to oštro osuđujem.