Prijava

peki samo da hoda tvoja keva za mojom, ne da radi, samo da hoda za njom ne bi izdrzala ni dan. brate prisralo bi mi se, ne pijem ja toliko kafu.

Јанпи, није ми тешко на екскурзији, јер не идем, као што већ рекох. Није припремљено, нема вајде од уџбеника, јер је уџбеник препотопски, сама се довијам на разне начине да пратим иновације из струке, па да их научим ономе како се сада ради. Деца, такође, не уче из уџбеника, већ им дајем искуцано и издвојено оно што треба да науче, а не да читају нешто што се, евентуално, у Африци примењује.

Бољи услови рада се односе на наставна средства, на учионице, на фискултурне сале, али и на регулисање оног шта ученик сме, а шта је забрањено. Није исто нешто причати деци и рећи им "замислите како то изгледа" и то им показати. Од тога, између осталог, зависи знање и стручна оспособљеност деце. Даље, не верујем да ћеш сутра радити на таквом месту где си у тотално инфериорном положају, као што су данас просветари. Знаш ли која је педагошка процедура ако те неки ученик нападне? Распитај се. Не тражимо да нас масирају после сваког часа, нити да нам просторије буду климатизоване.

Опет плате. Лошије плаћена од оних који са истим, па чак и нижим степеном стручне спреме који раде, такође, у државним установама. Приватнике намерно не наводим, јер моје колеге имају веће плате и код њих, али постоји разлика и од приватника до приватника.

Кад завршиш тај факултет, а знајући каква си све одрицања имао, да ли ћеш рећи: "Нема везе, не требају мени паре, нека неко са ССС има већу плату од мене"? Ти би први морао да цениш образовање.

i petao me juri jebeno zaklacu ga koliko sutra.

Кољи! :)

More treba Goli otok da se obnovi, UDBA i OZNA da ožive pa onda da vidimio da li bi štrajkovali.

mila da se razumemo ne kazem ja da ti ne treba da imas vecu platu ali ne mozes ti da primas 60 000 a neko radi za 8 u prodavnici. pa ne znam koju skolu da si zavrsila. opet ja o plati, jbg zar nije to glavno... ne mozes ni da trazis uslove koje neko ne moze da ti pruzi. znaci ne kaze niko da vi to ne zasluzujete ali jednostavno u ovom sranju u kome se drzava nalazi jednostavno je to halapljivost.

sto se tice uslova rada, teca radi u petoletci za 15 000, kolko je tamo stetnih stvari po zdravlje necu ni da nabrajam, a tek rizici po zivot od rada na prastarim masinama...

cale radi u mesnoj zajednici, u selu, da ti ne pricam sa kakvom klijantelom on radi. sve sto se desi u selu kod njega na vrata dolaze da se zali, lik nema veze sa time.

sestra radi na salteru oces da ti tu nabrajam uslove, platu i klijantelu?

znaci ni cale ni sestra se nisu skolovali da bi radili sa ljudima ti jesi. i to radis sa decom.

da sumiramo:

imas platu bolju od 80% gradjana srbije
imas uslove bolje od 80% gradjana srbije
imas penziono, socialno, placen odmor, odredjeno radno vreme (niko ne moze da te pegla da ostajes duze i sl) i ko zna sta sve jos imas zavisno od toga gde radis, hrana kao u hotelu na trosak skole, pokloni...

znaci da se razumemo vi ZASLUZUJETE te plate, isto kao i sto velika vecina srba zasluzuje vece plate. ako vama podignu a ostalima ne? mislis da je to ok?

Не знам како си дошао до те цифре од 60 хиљада. Са овим повећањем, моја би била негде око 45, можда мало више, јер чим се плата процентуално повећа, повећају се и порези на њу. За ово социјално и пензионо нећу ни коментарисати, јака ми вајда од тога.

Даље, знам да је овде хаос, али исто тако знам да паре у буџету нису адекватно распоређене. Улагања у образовање су криминално ниска, и кад кажем "образовање" на то и мислим, а не на плате!

znaci ni cale ni sestra se nisu skolovali da bi radili sa ljudima ti jesi. i to radis sa decom.

Ово нисам схватила. Па шта ако сам се школовала да радим са људима?

И моји родитељи су радници. Моја мајка са средњом школом има већу плату од мене, што нас опет враћа на то да се овде образовање не цени. Зашто онда било ко да завршава школе, па и факултете? Одличан пример деци и будућим генерацијама. "Будите клошари, али не заборавите да се учланите у неку партију!"

hrana kao u hotelu na trosak skole

Дај, ти стварно верујеш у ово? Каква храна, где? Ми не примамо ни паре за топли оброк. А и немам одређено радно време, јер има после часова још послова који се неће сами завршити.

Ја ниједног момента нисам рекла да наше плате треба да буду 100.000, а сви други да поцркају. Али очигледно нема сврхе објашњавати људима, они виде само оно што желе.

naravno da sam protiv.. lade jaja pola godina,sve praznike,vikende,u skoli vecina bleji,kasne na casove a o kvalitetu obrazovanja i prenosenja gradiva da ne pricam (cast onima koji svoj posao obavljaju kako treba) i onda jos svake godine stalno kukaju za povisice.. more MRS!

Шта, бре?! У праву су људи што штрајкују! Када багра из скупштине може да има плату са пет нула за продавање магле, и међусобно шатро вређање и нападање, могу и они да имају педес'иљада.
Треба стално штрјковати и вршити опструкцију система. То је једини начин да се чује и глас најобичнијих радника.

Шта, бре?! У праву су људи што штрајкују! Када багра из скупштине може да има плату са пет нула за продавање магле, и међусобно шатро вређање и нападање, могу и они да имају педес'иљада.
Треба стално штрјковати и вршити опструкцију система. То је једини начин да се чује и глас најобичнијих радника.

У праву си.

Mila, verujem da si ti izuzetak, al' nemaš pojma koliko gamadi međ' profesorima ima. Iako smatram da si izuzetak, po tome koliko se trudiš, ipak mislim da se preterano proseravate.

Треба стално штрјковати и вршити опструкцију система.

Систем се не руши споља, него изнутра. Превише је јак да би се споља срушио.

Slazem se da su prosvetarima plate male,posao je stresan,velika je odgovornost,ali je malo bezobrazno traziti povecanje plate u ovom trenutku.Realno,u ovoj drzavi nikad nije trenutak za tako nesto,ali mislim da je sad najgori od najgorih.

Ne bih se slozio sa Dr. Jankovicem da su vozacim u GSP-u velike plate.Velika je to odgovornost,a ne daj Boze da napravis neko sranje.Plus sto ih peglaju svaki treci dan.

Ово нисам схватила. Па шта ако сам се школовала да радим са људима?

ti si koliko toliko pripremljena na ono sto te ocekuje, oni ne, a rade sa ljudima, na to sam mislio.

sto se tice hrane odnosi se na selo, u mojoj skoli u selu je tako. u gradu pretpostavljam nije ali su vam zato vece plate no u selu.

И моји родитељи су радници. Моја мајка са средњом школом има већу плату од мене, што нас опет враћа на то да се овде образовање не цени

VI NISTE, I NE ZAVRSAVATE SKOLE DA BI IMALI VECU PLATU VEC DA BI RADILI POSAO KOJI STE HTELI!!! JEL KAPIRAJU POJEDINCI TO?

nigde ne pise da ti moras da imas vecu platu od nekog samo zato sto si ti vise ucila. postoje dosta specificnih radnih mesta koje ne moze da radi svako, postoje radnici na masinama koji su toliko usavrsili svoje umece da aman fabrika stane ako on ne dodje na posao a samo srednju je zavrsio.

Јанковићу, нисмо у САД-у. Који бре систем? ДОС-овски? Демократски?
Демократско отимање и сјебавање омладине у мозак! Знаш ли бре ти колко ја случајева из непосредне околине знам, да људи раде као црнци, носе малтер лети на +40, нико их не јебе ни два посто, чак им и не плате лопови на крају! Туга, еј! Туга! А не смеју реч да кажу!
Е још веће право да се буне имају школовани људи. Баш зато што нису ладили муда за време комунизма.
Ја могу само да серем и кукам над својом( и велике већине мојих вршњака) несрећом јер цео дан седим на овој јебеној столици, обрнем који лист и висим овде!
Мотка, бре! Мотку треба да узму у руке људи!

Ne bih se slozio sa Dr. Jankovicem da su vozacim u GSP-u velike plate.Velika je to odgovornost,a ne daj Boze da napravis neko sranje.Plus sto ih peglaju svaki treci dan.

Не знам за тебе, али у мом крају возачи ГСПа се познају по кућеринама у гастарбајтерском стилу.
А срања стално праве. Нама је бус очешао паркирани ауто, али је отишао пре него што смо стигли да прочитамо таблицу и да га пријавимо.
А што се пеглања тиче... Па, и обични грађани буду испеглани ни криви ни дужни,а не примају већу плату.

Да не офтопикујем: свако треба да се бори за своја права, то је нормално, али треба да сагледа и мало шире.

VI NISTE, I NE ZAVRSAVATE SKOLE DA BI IMALI VECU PLATU VEC DA BI RADILI POSAO KOJI STE HTELI!!! JEL KAPIRAJU POJEDINCI TO

Какво срање!!!!!
Ја учим да бих имао пара, пре свега.

mene su roditelji rekli ili uci sad pa posle uzivaj ili sad uzivaj pa posle kopaj kanale.. ja izabrah ovo prvo,da ne bih kopao kanale. tako da sve ima veze s parama

Какво срање!!!!!
Ја учим да бих имао пара, пре свега.

ne, ti si samo izabrao da radis posao koji je trenutno dobro placen i to je to. nigde niko nije napisao da taj posao mora da bude dobro placen i da mora da bude placeniji od nekih drugih poslova.

mene su roditelji rekli ili uci sad pa posle uzivaj ili sad uzivaj pa posle kopaj kanale.. ja izabrah ovo prvo,da ne bih kopao kanale. tako da sve ima veze s parama

Отприлике тако. Ако мало подбочиш грбачу, биће и пара. Сад, што у Србадији ретко ко живи од само једног посла, јебаји га.
Ја сам научен да се сналазим, а не да кукам.

VI NISTE, I NE ZAVRSAVATE SKOLE DA BI IMALI VECU PLATU VEC DA BI RADILI POSAO KOJI STE HTELI!!! JEL KAPIRAJU POJEDINCI TO?

Нема потребе да "вичеш", нико није ћорав. Јок, завршавала сам школе да бих била социјални случај и живећу искључиво од љубави према послу. Без обзиора о ком послу причамо.

al' nemaš pojma koliko gamadi međ' profesorima ima

Нико не каже да су сви просветари дивни. Али не можеш да судиш о целом једном позиву на основу појединаца, којих је све мање. Постајеш све културнији у постовима, лепо од тебе. :)