Prijava

sta je ovo, nidje njemackog..

taj nemacki je bas krsina od jezika.lepo ga je znati,al se jebeno tesko uci.sve nesto nisam siguran da je svedski lak za nauciti...znam da je zajebano pisati.

portugalski je ovdje u easy, kontam da portugalski nije nimalo lagan jezik

Нисам ни приметио да нема немачког. Мада, ако су њима холандски и норвешки међу лакшима, онда контам да је и немачки...

Nema ga jer sa engleskog na nemački i obrnuto možeš preći lakše nego sa srpskog na ruski. Engleski je lakši za govoriti, nemački za čitati i pisati.

nema lakšeg i ljepšeg jezika od njemačkog ZA UČENJE.

bosanci su prirodno talentovani za njemacki.

Nemački je stvarno lagan jezik, gramatiku naučiš za mesec dana i onda samo pumpaš vokabular.

zivio sam 7 godina u njemackoj, dos'o ovamo i zaboravio jezik totalno, razumijem dosta toga ali sam izgubio sposobnost komunikacije...sta mislite, koliko bi mi trebalo da naucim ponovo sve to kad bih recimo otis'o tamo da studiram? kontam da je to vise obnavljanje jezika nego ucenje

meni je spanski najlaksi za ucenje.nemacki sam ucio,pa nista nisam upamtio.grub i dosadan jezik.

bazo, ako budeš pohađao jedan od onih kurseva što organizuju, za nekih 5-6 mjeseci recimo.

pa tako i ja nekako kontam, za godinu bih usavrsio sve to, jedino ostaje, kao sto neko rece gore, da se vokabular dopunjava, i strucna terminologija, sto se tice fakulteta...ljudi se cude kako sam uspio zaboravit jebeni jezik za par godina, jebi ga, nisam ni s kim pricao, pa zaboravio, valjda bude neke vajde

Ma kojih 5,6 meseci, vrati se u Nemačku da imaš svakodnevnu komunikaciju sa Nemcima, za mesec dana si ko da nikad nisi ni otišao i Njemačke.

Precizan jezik .. Ako si rekao "Piso sam domaći" nemoš reći "Domaći sam piso" . Zna se dje ide subjekat predikat i ono haben ili sein :D

"zivio sam 7 godina u njemackoj, dos'o ovamo i zaboravio jezik totalno, razumijem dosta toga ali sam izgubio sposobnost komunikacije...sta mislite, koliko bi mi trebalo da naucim ponovo sve to kad bih recimo otis'o tamo da studiram? kontam da je to vise obnavljanje jezika nego ucenje" ПАТИШПАЊ БЕЗ ЈАЈА ТОРТА

kakav bre patišpanj, pa svi znaju da u njemačku idu uglavnom bosanci i cigani

slusam ramstajn,nista ne razumem.