Prijava

лол
Ма ние то, него ми од данас ништа ние јасно. Која је оригинал боја Вукајлије?

Neka drečava ljubičasta, što?

Nije da bih da te traumiram opet, jer si na ovome verovatno pao... ako odmah vidiš broj u svakom polju, onda su te zajebali, ako na makar jednom ne vidiš, za pilota je to sjebeks. A možda i za PVO.

Imam isti problem, inače.

http://www.medikus.hr/images/stories/medicina/ishiara-testcolo.jpg

Јер сам далтон. лооол

7 8 26 23 21 15
Маму му јебем...
Контам, Аги, али ми је прпа зато што ме због тога не приме на академију на смерове невезане за авијацију.

Ако неће, вероватно ћу конкурисати за геодезију или противваздухопловну одбрану.

Ako ne mozes da ih vozis, bar da ih obaras :).

Au, Krle, al si ćorav...

Сад причах з друговима, пола сам омашио јбт.

Eno ti brat papet ispisao gore.

Krle, da ti olakšam, daltonizam nije bolest, već fenomen. Meni je pomoglo.

http://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php?nav_id=415023

On ipak neće fenomenalno leteti

Да. Знам. Нисам разочаран због тога, никад нисам имао проблема због тога до сад. Него нећу да ми пропадне школовање у Војној гимназији због тог срања.

Imam ja ujaka u BG koji je potpuni daltonista. MAtor čovek, penzioner, pročitao komplet ruskih klasika za nedelju dana uz komentar "Šta me briga što je nebo plavo, trava zelena, a haljina crvena, meni je to sve sivo. Ja čitam samo dijaloge".

Najgore kod Daltonizma ti je što nikad nisi siguran da li ti je žena dobila ili se samo upišala.

Najgore kod Daltonizma ti je što nikad nisi siguran da li ti je žena dobila ili se samo upišala.

Dobro je jer mozes da imas i teget psa

Pa ne piša zeleno valjda?

Hah, Brus, nije to baš tako uglavnom. Tvoj ujak potpuno nema osećaj za boje. Ovo je drugačije, znam šta je crveno, zeleno, plavo, ljubičasto, u 90% slučajeva ću to prepoznati bez ikakvog problema, ali uvek postoje nijanse koje ulaze u problematično. Prosto vidim boje na drugačiji način. Primera radi, kod zelene gde je balans prisustva žute i plave idealan, dolazi do gubitka osećaja, da pokušam tako da objasnim, mada je možda nemoguće objasniti onome ko vidi boje kao većina :)

Mokro je mokro Nato, otkud on zna šta je kakve gustine :)

Krle, ozbiljno pitanje jedno da ti postavim.
Zasto ste se vi sve mladje generacije toliko nalozile navojsku? Vojska je raspad jebeni.

Jedan moj drug je isao dobrovoljno u vojsku pa je onda isao na tromesecni kurs za padobranca. Kad sam ga pitao jel skakao padobranom, rekao mi je:''Nisam, stari su padobrani pa nisu smeli da nam daju da skacemo. Neupotrebljivi prakticno.''