Prijava

Ja sam uvek mislila da je tirkiz neka plava boja. :) Dobro, ti ipak si umetnik ti radiš sa tim bojama... :)

Da, malahit je meni recimo sto posto zelen, a mom bratu je isključivo plav.

tirkiz je plava koja se preliva u zelenu, a rezedo je zelena koja se preliva u plavu - za malahit guglajte slike pod pojmom "malahit" i videćete kamenčiće

pa smorka, tirkiz i jeste neka plava, tirkiz je boja mešavina plave i zelene

Uvau, čoveče, nisam ni znala da ima i kada se zelena preliva u plavu i obrnuto, vidim neku malu razliku, ali mnooogo lepa boja.

Grimizna kao skerletna, znači, ja sam uvek mislila da je to nešto ljubičasto, ova tirkizna je najlepša za sad. Da nešto i ja naučim. :)

grimizna je boja venske krvi, a ti misliš na purpurnu - kraljevsku boju Vizantije :)

pervajz je ukrasna lajsna koja se meće oko vrata (ne vrat kao šija nego vrata kao door)

Ja sam mislio da je to isto jer imaš dva prevoda istog filma Grimizne ili Purpurne reke, ali pošto kažeš da je grimizna boja krvi, znači da je to bolji prevod, mada mislim da mi nemamo tu reč pa smo zato koristili purpurnu, mada opet mi ni to ne deluje kao srpska reč. Znam da je hrvatski prevod valjda bio "grimizne", a naš "purpurne", ne znam,, to mi je i dalje misterija, inače dobar film.

ako misliš na http://www.imdb.com/title/tt0228786/ onda je prevodilac prevodio sa engleskog teksta, a francuski naziv filma - dešava se to kad polupismeni ljudi prevode filmove

pravi prevod je Grimizne reke.

Purpurno je prelaz iz crvene ka ljubičastoj. Isto kao i grimiz koji takođe vuče ka ljubičanstvenoj. I kontam da je to toliko debilna podjela da ih je glupost razdvajati.

Брусе, си ти жена?

Брус је Ашок Мурти.

Jebem vas u vr guzice, lepo gore rekoh da mi je to malo gej - silom prilika moram da se razumem u boje, jebeš umetnika koji slika u RGB ili ZMYK solidima :)

To nije purpur, purpur nije toliko ljubičast a grimiz je malo zagasitiji od vrha te kugle, kao ovo prvo tamnije kad se krene ka lijevoj strani.

Valjda ja znam, ja sam latentni gej.

NE DIRAJTE BRATA BRUSA!

Naravno, ukoliko govorimo o carskom purpuru, onom francuskom kraljevskom.

Али филм и јесте француски, они су криви за наслов. И у такву Европу да улазимо?! лоло

Ako je francuski film onda je grimiz=purpur. Imaju ti Francuzi fetiš na te nijanse crvene...

francuskom kraljevskom

Šta znaju francuski gejevi o Vizantijskom purpuru :)

moram da se razumem u boje, jebeš umetnika koji slika u RGB ili ZMYK solidima :)

Aawwww..kako je lepo kad čuješ da muško 'vako zbori.. :)