Prijava

Jesen li probali nekad kao klinci da nabijete štapiće u oba uveta i pretvarate se da je to jedan ogromni štap kojim ste probili glavu? Ja sam tako završio na otorinolaringologiji...

Kako je moguce da se moze pobiti testament, iako je 100% regularan.
COvjek ostavi sve jednom sinu jer je ostao zivjeti s njim, na to se zena i drugi sin koji ga nisu videli XY godina zale i pobiju testament na sudu i sleduje im deo imovine bez obzira sto su tom istom covjeku jebali znanje...

Па следује им законски део, не може да их остави без ичега.

Мислим, регуларно је то, ако се то питаш.

ima li gde dobrih testova licnosti

Ma znam da je regularno, ali opet mislim da je to cista glupost, usrala se covjeku u zivot, sada od tog sina kome je on hteo sve da ostavi traze kes, ucjenjuju ga na sve nacine koje mogu smilsliti...zao mi cojka

greše ljudi, ostave tako testamentom, a to se da pobiti.
trebao je neko da ga uputi da sa sinom koji ga gleda sklopi ugovor o doživotnom izdržavanju, priloži nalaz np i ne bi mu mogli ništa

Naš zakon je retardiran. Naslednici uvek imaju pravo na neki deo, ma šta pisalo u testamentu. Valjda najviše može 25% od onog što sleduje bez testamenta da se izvuče ako je u testamentu naslednik skroz isključen

Ali fazon oni mu se mogu useliti u kucu sa tih 25%...

Ma mogu mu popušiti kurac. Nek se usele u wc.

to se desilo kada su moj ćale, njegova dva brata i sestra nasledili stan, a sa najmlađim bratom niko nikad nije želeo da ima ikakva posla, a i deda ga nije voleo, niti je s njim pričao zadnjih trijes godina svog života

problem su rešili tako što su tom najmlađem dodelili 25% stana koje mu je sledovalo, ali od plafona naniže, tako da može da koristi samo najviših 55 centimetara u svakoj prostoriji, a to mu je predstavljalo problem, pa se na kraju iselio sam

A da je npr. prepisao za zivota na njegovo ime, da li bi opet imali pravo na nasledni deo?

to se desilo kada su moj ćale, njegova dva brata i sestra nasledili stan, a sa najmlađim bratom niko nikad nije želeo da ima ikakva posla, a i deda ga nije voleo, niti je s njim pričao zadnjih trijes godina svog života

problem su rešili tako što su tom najmlađem dodelili 25% stana koje mu je sledovalo, ali od plafona naniže, tako da može da koristi samo najviših 55 centimetara u svakoj prostoriji, a to mu je predstavljalo problem, pa se na kraju iselio sam

Njih 4 svakom po 25% je po zakonu. Da je izbačen mogao bi valjda na sudu da dobije cca 6.25% stana što mu dođe 20 cm. No nebitno, obzirom da je imao 55cm, jel Vam skakao sa glave na glavu ili nije imao uspeha kao spajdermen?

ja zato uvek trazi 55 centimetara od poda kad se deli neko nasledstvo onda puzim i tuzim ove sto gaze

Anarchyst
Ma znam da je regularno, ali opet mislim da je to cista glupost, usrala se covjeku u zivot, sada od tog sina kome je on hteo sve da ostavi traze kes, ucjenjuju ga na sve nacine koje mogu smilsliti...zao mi cojka

Nema šta da ucjenjuje kada se nužni nasljednici i isplaćuju u parama.

Anarchyst
Ali fazon oni mu se mogu useliti u kucu sa tih 25%...

samim tim i ne može.

Njih 4 svakom po 25% je po zakonu. Da je izbačen mogao bi valjda na sudu da dobije cca 6.25% stana

Ukoliko su nasljednici, u ovom slučaju testamentom, isključeni iz nasljedstva imaju pravo na nužni dio koji je 50% od stvarnog činjeničnog nasljedstva. Dakle, on može preko suda dobiti 12.5% stana. I ne samo stana već CJELOKUPNE imovine što ostavlja ćaća uključujući i poklone i slično. U ovim slučajevima se najčešće primjenjuje novčana nadoknada istog, procjeni se sve, uzme se koliki je procenat i lakapo isplati ške.

ček skočimišu ovo i mene interesuje a nisam te najbolje razumeo. otac ima troje dece i stan od 100 kvadrata, (najstarijem sinu da dve jabuke a dugom tri...) u testamentu ostavi sve jednom sinu, koji deo ostala dva mogu da traže? svaki po 33% il da im onaj koji je dobio velu kući plati po vrednost trećine svakom? a šta ako oni neće da im se isplati vrednost trećine stana, mogu li da žive u jedoj sobi il tako nešto?

Ako ostavi sve jednom sinu
ova dvojica imaju pravo na nužni dio nasljedstva koji je zakonski propisan na pola od stvarnog zakonskog dijela koji bi imali ukoliko bi bili regularni nasljednici u tom nasljednom redu.
Dakle imali bi pravo svaki na pola od 33 posto što bi rekli jednu šestinu.
Ovom iz testamenta bi ostalo 2 trećine stana, ova dvojica bi mogli dobiti vrednost od trećine stana.
Da bi se utvrdio zakonski dio koji pripada nasljednicima utvrđuje se vrijednost cjelokupne zaostavštine, dakle cjelokupna ostaviočeva imovina, sva raspolaganja koja je učinio putem testamenta, svi pokloni koje je dao nasljednicima bez obzira na nasljedni red, svi pokloni koje je u poslednjih godinu dana svog života dao drugim fizičkim licima.
Pošto se namire ostaviočevi poverioci, nužni nasljednik ima ostvariti svoje pravo i prije nego što legatari ostvare svoje pravo.
Testamentarni nasljednici i legatari predstavljaju dužnike nužnim naslednicima i oni srazmjerno nasljednim dijelovima duguju nužni dio.
Zakonom o nasleđivanju u Srbiji (a skoro i svi Zakoni u regionu) predviđeno je da ako ostavilac nije testamentom ništa odredio nužnim nasljednicima onda se isplaćuje novčana protivvrijednost nužnog dijela.

Svaki sin dobije po trecinu stana... Jedan dobije kuhinju, drugi dobije ostavu,treci dobije dnevnu sa tvom.
Znaci da bi braca bila slozna i slozili sendvice moraju da budu slozna...a ovaj sa tvom mora da jede nesto pa onda sva trojica slozno gledaju tv.
Dakle po trecinu dobije svaki..a ostatak cini wc.
Dr.mr. sam

hvala za to, al kad sam već uzeo da te maltretiram a razumeš se u pravo imam još jedno pitanje. bruji čaršija o nekom komšiji koji je odavno podigao neki kredit al je u međuvremenu umro. pošto nije imao testament bila je ona rasprava o nasledstvu gde su se njegovo dvoje dece odrekli imovine u korist dedinog maloletnog unučeta. a pošo je naslednik maloletan, skoro beba, kredit će zastariti dok on ne odraste. ima li tu istine? ako ima rađa mi se opaka poslovna ideja

Znaci sokodzove znaci biznis znaci preprodaja skeceva znaci xaxaxaxa sokodzove