Prijava

Ovde jednostavno ubeležite neki slengovski izraz za koji ili nemate adekvatnu definiciju ili ona jednostavno neće biti shvaćena jer je izraz potpuno nepoznat širem delu publikuma.
Pošto dođoh na sajt koji je sajt slenga a vidim da iks ljudi nema pojma šta znače pojedini izrazi iz npr. Nadrealista, ja ću utefteriti izraze sa vujaklijskim značenjem.
Ovde samo dajete na uvid drugim autorima neki izraz i ukoliko neko misli da može kvalitetno da ga definiše neće se smatrati plagijatom to što ga je pročitao na ovoj temi.
Dakle onaj ko izraz utefteri odriče se prava na izraz po definicijama.
LM Camel Marlboro
RJEČNIK SLENGA SREDNJE BOSNE /izrazi koje možete čuti u npr. Nadrealistima a veze nemate šta znače/
1.Šaban- Tito
2.Hanka- Jovanka Broz
3.Robica, bicaro- ako vam ovo neko npr. kaže u Sarajevu za sestru ili devojku vreme je da se pobijete jer znači najgora drolja.
4.Puter, puterčić, puterica- maloletna osoba /pesma Plavog orkestra Puteru, puteru/
5.Irget- sleng potekao od turcizma, fizički radnik, sluga.
6.Putara- službeni put šanera od samog polaska pa do povratka na odredište
7.Šara- pasoš
8.Vlah, Vlašina, Šinavla- hrišćanin, bez obzira da li je katolik, pravoslavac itd.
9.Rob- korisnik usluga KPDoma
10Robijaš- navijač FK Čelika, Zenica :)

ролована - девојка исламске вероисповести која покрива лице марамом...

KTK Visoko- osoba u kožnjaku (kožno tekstilni kombinat)

Al bar linkujte reči slenga, da bude pregledno :)
bašak - ovan, koristi se kad nekom hoš da kažeš da je govedo
grdilo - mnogo
biba - ćurka
zigotarenje - JEBANJE

Poprdulja - devojka koja ne zatvara usta, slično kao i alapača, samo što ova tera dok ne istera svoje.

Одличан предлог Мулуце, ја линково празно :)

Zrenjaninski lokalizmi:
Makarenko - kreten, budala. Bilo definisano jednom, ali obrisano.
Apač - navijač, indijanac

Neki izrazi iz Berana (sjever CG) koje ne znam kako da upakujem u defku:

- Gledna - znači djevojka, ali obično se odnosi na one koje izgledaju dobro. (ima i izraz gledni koji znači muška gledna jelte)
- Baljov - to je onaj najgori seljak koji je sišao sa nekog brda i kurči se kako je urban
-Džolisati - znači ukrasti a može i da znači pobjeći (''Džoliso sam ove patike'')
-Marisati - Umlatiti nekog

ima još pa kad se sjetim ubaciću....

EDIT
tek sad sam provalio da su neke ustvari vec definisane mada sa drugim znacenjem od ovog mog

Odličan predlog milice, meni neki bag pa ću se kasnije vratiti i sve farbati u žuto,i bre odlični ti ovi nazivi,
dalje tefterim
11.Zenica- kazneno popravni dom
12.Nicaze- grad Zenica
13.RajvosSarajevo
14.Pitar- Sarajlija/ znači u slengu sve Sarajlije a ne samo navijači FK Saraj'va/
15.Firaun- pripadnik romske populacije, nastao pre nego što su otkrili piramide u BiH :)
16.Gurbet- isto kao i firaun samo što ovaj nema veze s faraonima.
17.Frža- nevina
18.Hamelj- nečistoća, izrazito gadan lik.
19.Preselio- umro
20.Pasjaluk- raditi nešto iz čiste obesti.

hahaha to gurbet ima i kod nas za cigane :D a ima još i gabelj što ima isto značenje
biti kećav - biti bolestan
aj ototali - kad nekome treba 100 godina da završi neku sitnicu, pa ne može da ototali
kipra - pas lutalica, kaže se i za one plašljive pse koji nisu lutalice. A može i za čo'eka da se kaže da je kipra, što bi značilo da je nula od čovjeka...

a jednu sam uspio da definišem :)
čoldo

To je zato sedplas što je jak uticaj turcizama i kod tebe i nekad kod mene.
21.Bez bismileta- bez kajanja kao sleng/ Spuc'o bih ga bez bismileta, od- bismilah, molitve/
22.Sabur- pozvati nekog na razum i prethodno razmišljanje, obično mahnitih ljudi, često ima smisao Aport- za pse./ Sabur čoveče! Smiri više s glupim idejama/
23.Hapac- lopov, hapiti- krasti
24.Đuturum- stari perverznjak
25.Tole- pantalone/ovo je interesantno jer se dole ne kažu pantalone nego hlače/
26.Lokum- popušlić građanin/ Ovde ni lokum više nije rahat- najnovija bh izreka/
27.Rahat- sleng za nirvanu
28.Hadžijat- trošiti pare i na sebe i na raju.
29.Prostirati- topiti se k'o budala pred nekim
30.Horog- pokret rukom kad želiš zaštiti vugla misleći da će neko da te udari.

Zar nije tužno to što na rečniku slega moramo da imamo temu za ovakve stvari umesto da ih definišemo i očekujemo da će neko razumeti?

па јесте... тужно је то а тужно је што има и ова тема... http://vukajlija.com/forum/teme/7418

ucurivanje - ulizivanje, čepljenje

Odkad je đuturum stari perverznjak?Nebitno:
Ahiret - onaj svjet Pr. preselio se na ahiret...
Đogo - Konj
Ćenifa - WC

Osnovno značenje Đuturum-a je mator čovek, metuzalem, ali u slengu se koristi da bi rekao za nekog da je matori perverznjak, kontaš? Npr. Vidi onog đuturuma što bleji u curice ;)))

Šaban- Tito

Auroro majke ti?

Boško- retard, debil,idiot....isto kao i Makarenko sleng nastao po školi za oetene u razvoju.....Boško Buha na Bulbuderu.

Sejo voli Hanku i Šabana, nervira ga ono A po zidovima :)
na 0:48 slušaj malo...izraz iz osamdesetih...davno pre ovih sadašnjih šabana, kontaš?
http://www.youtube.com/watch?v=HEmIZocWrjc

31. Boško Buha /podseti me pjer/ -lažov, bombaš
32. Bombati, bacati bombe- lagati /primer grupa Bombaj štampa dobila ime po tom slengu/
33. Uhljup- neradnik, lenština i uz to neuredan i prljav.
34. Oblatna- pobeći konobaru ne plativši ceh, najveća faca si ako u mirnom mimohodu ka izlazu dovikneš konobaru- OBLATNA!
35. Garib- toliko ružan da ne možeš gledati u njega/nema veze sa mudžahedinima, oni su došli kasnije :) /
36. Dira-dara Raditi vrlo sumnjivu radnju, petljati nešto.
37. Levat- budala
38. Krkan- levat s planine
39. Rohan- krkan s još više kote.
40. Mamara- Podvučena mama čoveka s kojom želiš da opštiš /Jebem li ti mamaru, veća psovka od Jebem li ti mamu/