Prijava

eto, to mene konkretno zanima. sta mi to dobijemo ako smo ponosni i ne dozvoljavamo sebi neke stvari? ako necu nesto da uradim jer sam ponosan sta sam tacno dobio? kad se sve svede izgubio sam, ne?

JA imam defku na tu temu!!! sa ću nađem!

То се зове гордост, синак.

a ne, nemam na temu ponosa, već na temu principa... al nekako ono što sam tu zapisala, tako nekako mislim i na temu ponosa...

http://vukajlija.com/principi/236955

Pa, situacija sa ponosom je slična kao i sa kurcem. Ako ga nemaš, ne znaš koja je razlika kad ga muneš u pičku ili rč.

pa šta da muneš ako nemaš? heheheheh :P

Ponos je najlepsi i najbolji odbrambreni mehanizam.
Ziveo ponos.

nije sve ponos ono što ljudi misle da je ponos...nekad je tvrdoglavost, nekad je glupost, nekasd je gordost, nekad je ponos....

ako pričamo o ponosu to je okej...ponosan sam što imam 4 klinca..ili što sam završio faks...ili što nisam glup, ponekad...

ali ponosan sam pa neću ni da popričam sa nekim zato što mislim da me je zgazio, a ni to nisam siguran nego mislim, onda je glupost, tvrdoglavost i gordost....

imas pvt lemaja.

u glavnom ubola si poentu defkom, jbg tako je. glumimo neko ludilo a na kraju samo izgubimo jbg.

cini mi se da dub ima kolekciju slika erotskih pomagala u nekom steku, i svaki put im nadje primenu, nema veze o cemu je tema

ajde da raširimo priču (mada jasno je da ovi manijaci oče da šire nešto drugo) pa da ja vas pitam: da li postoji razlika između ponosa i ponositosti? i koja je razlika? da li ovo prvo znači neko fundamentalno dostojanstvo, dok je ovo drugo produkt malograđanskog mentaliteta naroda koji voli da se inati? i ponos u kom smislu? ponositi se sobom ili drugima?

Ponosan sam što mogu da priznam kad pogriješim nešto, teško, ali nekako prevalim preko jezika i opalim to :))

бркате појмове, бре. Понос нема везе са тим.

janpi, odgovorih! :)

Ja se drugima ponosim vise nego mnome :)
Uglavnom. Mada meni je razlika izmedju ponosa, tvrdoglavosti i gordosti sasvim ocigledna.
Ja sam se malo zajebavala sa prvim postom ali neka ozbiljnost i tu postoji.
U zivotu mozes sve da izgubis i da posvratis. Al ponos kad izgubis, kad prestanes da budes ponosan na sebe, na druge. Kad ti bude svejedno. Onda si izgubio, sa moje tacke gledista najvredniju stvar koju posedujes.
:)
mada mozda gresim. Nikad se ne zna

Ponos služi da se guta kada stvari izmaknu kontroli.

http://www.youtube.com/watch?v=H8oTcSGG8dM
мада је то зајебана работа. због танких линија