Prijava

Natnat, za to postoji ubeđivač :)
http://www.bb-gun.org.uk/Colt%201911%20A1.jpg

Šalu na stranu, dđabe sve ovo pišete. Posterdžija kada vidi da mu pisanje ne ide od ruke i da ne može na glupost ili plagijat da naroka 50 poena, odustaće od Vukajlije. Retki su oni koji umeju da pišu i da naprave dobar poster.

da moras da ocjenis 100 definicija (najbolje odabranih) pa tek onda da ti se otkljuca opcija da pises definicije

Brate to je toliko bzv jer bi onda išli random i nacepali mahinalno plus/minus/minus/plus/minus...
A odabrane su ionako i previše ocenjene još samo fali da dobiju još pluseva. -.-
Nije ovde poenta u pisanju defki, novi članovi kad dođu na sajt ionako pišu non-stop ne bi li skupili poene. Nije problem ni u pravljenju postera. Jednostavno ljude mrzi da čitaju defke pogotovo jer je sajt pun autora koji zatrpavaju vuku defkama ne bi li skupili poene. Uvođenjem 50 poena kao praga je doprinelo da se poboljša kvalitet postera, ali je zato smanjilo kvalitet definicija. Primer: Dođe novi tip na sajt, voli da čita definicije i da piše, to i radi. Dođe drugi koji voli da gleda postere i da ih postavlja na fejs, to i radi. Vidi neke postere i pomisli da može napraviti bolji ali mu treba 50 poena. Krene da spemuje sajt glupim defkama ne bi li skupio poene. E sad, na drugoj strani ovi koji vole defke krenu da ih čitaju i vide da na 5 strana jedva nađu jednu dobru definiciju. Onda jednostavno odustanu od čitanja najnovijih definicija pa čitaju samo odabrane, eventualno još čitaju definicije najpopularnijih autora (jer konta da jedino oni dobro pišu) i moderatora. Tako da definicije nas običnih smrtnika imaju užasan skor, mi najviše ispaštamo zbog tih 50 poena i prenatrpanosti sajta posterdžijskim defkama. Moderatorima je kul jer se njihove defke čitaju, Kaizenu je kul jer ima više posetilaca i veći prihod. Ali to je privid! Naime, modovi imaju mnogo posla jer moraju brisati glupe defke, a br. autora se prividno povećava jer veliki br. novih članova biva trajno banovan zbog spema sajta retardiranim definicijama.

Onda se to tretira kao hejt/lajk i autor biva banovan.

Ajd mi sad objasni kako će se ustanoviti da li je neko nalupao minuse ili pluseve. Nije to lupanje ocena jednom autoru, tako da je opet mnogo veliko cimanje otkrivati takve likove.

Pa dok nije uvedeno pravilo 50 poena nije bilo toliko glupih definicija, time su samo primorani da pišu na silu. Treba ih pustiti da posterišu, samo i to je veliki posao za moderatore, treba pratiti i obrisati brdo koještarija.

E jebiga, mislio sam da i to može da se vidi.

Znam ja to sve, da moze da nalupa ocjene bez da cita, ali valjda ce svaki drugi da procita, ili svaki treci, sto je uspjeh. Opet sto kazu gore, on tek tada treba da napise definiciju, dvije, pa da pravi postere.
Nece se ovdje podici citanje definicije za 10 ocjena u prosjeku, nego da se makar malo smanji plagiranje i pisanje nebuloza novajlija, a to bi valjda opet trebalo da dovede do toga da ljudi citaju definicije, jer bi se VALJDA podigao kvalitet.

Džabe sve ovo pišete. Posterdžija kada vidi da mu pisanje ne ide od ruke i da ne može na glupost ili plagijat da naroka 50 poena, odustaće od Vukajlije. Retki su oni koji umeju da pišu i da naprave dobar poster.

KOja je ovo po redu?

Jao pa ni stari članovi više ne čitaju definicije jer je sajt pretrpan glupim definicijama wannabe posterdzija. Da li je vama bitnije da sajt ima dobre definicije ili dobre postere. Ako želite prvo, ukinite poene, pustite ih da posterišu, ionako se većina aktivniih autora slaže da im se jebe za postere i da su važnije defke. Ako su vam važniji posteri onda podignite još prag poena potrebnih za posterisanje, pa će biti još više glupih defki i još manje će se čitati jer ko želi da čita gluposti posterdzoja koji ganjaju poene...

Treba ih pustiti da posterišu, samo i to je veliki posao za moderatore, treba pratiti i obrisati brdo koještarija.

Dok sam ja tu, a neću još dugo (videti u temi "Moram nekome da se izjadam") pola postera će biti prijavljeno i izbrisano. A ko će umesto mene da prijavljuje, nemam pojma.

Što se tiče brisanja glupih postera to je mnogo lakše nego čitanje i brisanje defki, jer ima mnogo ljudi koji redovno prijavljuju postere za brisanje i mnogo vam pomažu kao npr. vuk21.

Eddie može da se vidi, ali zamisli da ti trebaš da kontrolišeš svakog novajliju koji dođe na sajt. Realno pošizeo bi.

Pustiti ljude da bezuslovno posterišu i vratiti definiciju dana ali bez da na izbor definicije dana utiču ono "omiljeno/zvezdica" nego isključivo saldo ocenjivanja. Na taj način bi ljudi posterisali bez problema jer realno gledano postoje ljudi koje samo to zanima i ne treba im nametati ništa. Sa druge strane, pri ovakvom izboru definicije za naslovnu izbegao bi se loš uticaj duplih naloga ili bi njihov efekat bio minimalan.
Ne znam što izmišljamo toplu vodu kada samo treba pogledati kako funkcionišu slični sajtovi.

Pa koji je onda fazon to: "Dobro je imati postere na sajtu jer ima više članova onda", kad se većina takvih članova trajno banuje, dakle njih nema, njih ne računajte.

Prijavljujem i ja defke, ali retko jer sam primetio da su moderatori tu dosta aktivni, jer dok prijavim neku defku, ona biva obrisana.

Eddie može da se vidi, ali zamisli da ti trebaš da kontrolišeš svakog novajliju koji dođe na sajt. Realno pošizeo bi.

E, sad...
To je moderatorski posao. :)

Bio bih više nego srećan da mogu da radim to. lolol
A i ti, reme. :)

Virtual Serb

Pustiti ljude da bezuslovno posterišu i vratiti definiciju dana ali bez da na izbor definicije dana utiču ono "omiljeno/zvezdica" nego isključivo saldo ocenjivanja. Na taj način bi ljudi posterisali bez problema jer realno gledano postoje ljudi koje samo to zanima i ne treba im nametati ništa. Sa druge strane, pri ovakvom izboru definicije za naslovnu izbegao bi se loš uticaj duplih naloga ili bi njihov efekat bio minimalan.

Amin

Ne znam što izmišljamo toplu vodu kada samo treba pogledati kako funkcionišu slični sajtovi.

I kako je funkcionisala sama Vukajlija ranije.

Mudro zboriš kurdati brate!
Sećam se, kad sam bio mlad, i kada je ovaj problem koji imamo bio tek na pomolu.
Niko nije uzimao za ozbiłno buncańa supergenijlnog zlikovca.
Tada sam, ako me pamćeńe služi predlagao da se broj definicija i postera ograniči na po jednu dnevno.
Ne samo da bi to rešilo mnoge probleme koji se tiču administrativnih zavrzlama, već bi se i kvalitet definicija nesrazmerno povećao. Da ne pomińem povećańe preglednosti...
E da, i da ne bude jedna definicija dana, već četri pet... prvo mesto, drugo, treće...

I da se dopunim, ja bih sa definicijama za naslovnu bio mnogo liberalniji. Npr. udesio bih da se čak 5 najbolje ocenjenih automatski nađe na naslovnoj plus one koje modovi odaberu od starih i random. Iskreno govoreći kad danas pogledate prvu stranu za neki datum nađe se tu nekoliko dobrih definicija. Pri ovakvom sistemu niko ništa neće izgubiti, naslovna bi bila dinamična a motivacija za istiskivanjem kvaliteta značajno uvećana.