Prijava

Nekako mi upade u oči to što kada se napiše definicija, pa makar i genijalna, ona nema šanse da bude pogledana ni 10% kao neki, bilo kakav poster.

"Slika govori više od hiljadu reči" - reče neki mudar čovek.

Ljudima je lakše da ne misle previše i nasmeju se šaljivom posteru sa sve ga 10 reči.
Definiciju nije lako pročitati, a još je teže napisati. Ne čudi me takav razvoj situacije.

Meni su, iskreno, posteri više nego dosadni. Nisam kliknula na "POSTERI" zadnjih par meseci. Nisi mi ni zanimljivi, ni smešni. Pogledam samo odabrane. Valjda ima još takvih poput mene koji više uživaju u pisanoj reči.

Meni su, iskreno, posteri više nego dosadni. Nisam kliknula na "POSTERI" zadnjih par meseci. Nisi mi ni zanimljivi, ni smešni. Pogledam samo odabrane. Valjda ima još takvih poput mene koji više uživaju u pisanoj reči.

Наравно да има.

Meni su, iskreno, posteri više nego dosadni. Nisam kliknula na "POSTERI" zadnjih par meseci. Nisi mi ni zanimljivi, ni smešni. Pogledam samo odabrane. Valjda ima još takvih poput mene koji više uživaju u pisanoj reči.

Наравно да има.

Много више него што се то да приметити.

Много више него што се то да приметити.

Nemoj misliti da je zapostavljena. Drugi vole tu oblast, ja jok.

nije mi problem da lupim minus na poster, ali mi se ne lupaju minusi na defke. jer i jedni i drugi su dozlaboga glupi... msm zato ocenjujem samo negativno

500 poena da dignete za postere , ili da može da se piše jedna definicija dnevno......

Ukinuti ocenjivanje postera.Neka stoje samo kao ukras.Manje postera ce se stancovati, a posetioci ce i dalje dolaziti.

Ukinuti ocenjivanje postera.Neka stoje samo kao ukras.Manje postera ce se stancovati, a posetioci ce i dalje dolaziti.

Slažem se sa ovim uostalom tema "objasni šizenjee" je pokazala da to može lepo da funkcioniše

Pjer: Ja sam predlagao da bude jedna defka dnevno, ali su me ovde ismejali. Logika je jasna: jedna defka umesto pet, svako da razmisli šta će da napiše, da preskoči one četiri kretenske defke koje je naumio da nam prezentuje i da napiše onu jednu solidnu. Realno, više od jedne zaista dobre ideje retko možeš da imaš dnevno. Ako baš i imaš dve, sačuvaj jednu za sutra. Manje defki, više kvaliteta, više čitanja i više pluseva (ili minuseva, svejedno). Tako bih ja za, npr, sat i po mogao da pročitam sve defke koje su napisane u jednom danu.

Ipak, sada shvatam da je ideja utopija jer svuda, pa i ovde, vlada komercijalizam. Potrebno je što više članova, što više postera, što više poseta i klikova - potrebna je popularnost sajta kako bi se prodali baneri i reklame i kako bi eventualno nastalo više ktitora. Pare su u pitanju. Ne kritikujem to - oni koji vode Vuku su i zaslužili na njoj da zarade.

Ne treba ukidati ocenjivanje postera, to moze drugacije da se resi: da postere mogu da ocenjuju samo autori preko 1000 (ili 2000, 3000...) poena. Time bi se automatski diskvalifikovali neuki glasaci koji na sajt dolaze samo zbog postera, podigao bi se kvalitet postera i smanjio njihov broj.
Sto se tice definicija, mislim da je ipak resenje ponovno uvodjenje definicije dana, sa suzavanjem manipulacija koje su pratile to nadmetanje, i koje su i dovele do ukidanja. TAKMICARSKI DUH JE UVEK MOTIV. To sada nedostaje, zato ljudi manje pisu, samim tim pada kvalitet, samim tim ljudi manje citaju. Ne vidim drugo resenje za povratak "korenima" osim vracanja definicije dana.

Logika je jasna: jedna defka umesto pet, svako da razmisli šta će da napiše, da preskoči one četiri kretenske defke koje je naumio da nam prezentuje i da napiše onu jednu solidnu. Realno, više od jedne zaista dobre ideje retko možeš da imaš dnevno. Ako baš i imaš dve, sačuvaj jednu za sutra.

Nema sanse, predlagano je zilion puta da se spusti broj na 2, 3 (ja licno bar 3 puta predlagao), Kaizen se ne slaze.

Kontam da, ako želite manje spam defki, mora da se ukine ograničenje, što će rezultovati većim kvantitetom i manjim kvalitetom postera. Ako hoćete onda to stanje da popravite, potrebno je bdenje nad poster sekcijom non stop, što iziskuje mnogo posla... Znači ili platiti nekog da to radi ili ih pustiti da su takvi kakvi su.
Da bi se povećala čitanost defki i ocenjivanje, verujem da je potrebno ukloniti spam i ultra glupe defke. Mada ne verujem ni da će to dati neke neverovatne rezultate, ali nekakvo poboljšanje možda.
Najbolje bi bilo pustiti sve članove da prave postere, a sekciju podeliti na "glupi" i "gluplji" posteri, a sortiranje u te dve grupe će raditi presvetla kosmička sila zvana random.
Inače, ovo je ko zna koji put da se priča o ovome, pa ne verujem da ću vam ja išta novo reći, ali ono... Valja razmišljati, probati, raditi nešto :D Samo bez sekiracije i (niskih) strasti :D

Ja sam se nakada davno nervirao i tim povodom napravio poster: http://vukajlija.com/zabava/posteri/40312 (po principu - gađaj ih njihovim oružjem).
Sada sam ravnodušan, jer, ako je cilj veći broj posetilaca (a vlasniku sigurno jeste) to neminovno vodi padu kvaliteta, tako da, pomirite se sa sudbinom i trudite se da kvalitetom svojih definicija privučete na taj deo sajta kvalitetne posetioce.

Sećam se da je u jednoj temi Džimi napisao "Jebi ga, sajt se prodao, ali to nam je što nam je" i to je otprilike suštila celog problema.

Kajzenu se otvorila prilika da zaradi pare, normalno je da je akcenat bačen na postere, s obzirom na to da ljudi njih generalno vole više nego definicije.

Postoji gomila načina da se poboljša kvalitet sajta, ali bojim se da to ne zanima previše osobu koja stoji iza njega.

I realno, ko od nas ne bi uradio isto na njegovom mestu?

Postoji gomila načina da se poboljša kvalitet sajta, ali bojim se da to ne zanima previše osobu koja stoji iza njega.

Nisi u pravu, redovno se uvode sitna poboljsanja. Ali ovaj najveci problem, spojiti naplatiti popularnost sajta i istovremeno ostati na prvobitnom kursu, to je tesko uciniti.

A da broj definicija sa 5 smanjite na dve, A KTITOR DA MOŽE 5. A kod postera JEDAN za normalne i DVA za ktitore... Time bi ste znatno smanjili nivo gluposti na sajtu. Ja bih uveo i neki automatski program koji briše sve definicije koje nemaju +15 u toku 24 sata.

А да се стави да не може да се пише по месец дана након регистрације? Оно, дођеш, одлежиш 4 недеље читајући дефиниције и онда тек имаш право да пишеш.

Ja sam predlagao da bude jedna defka dnevno, ali su me ovde ismejali. Logika je jasna: jedna defka umesto pet, svako da razmisli šta će da napiše, da preskoči one četiri kretenske defke koje je naumio da nam prezentuje i da napiše onu jednu solidnu. Realno, više od jedne zaista dobre ideje retko možeš da imaš dnevno. Ako baš i imaš dve, sačuvaj jednu za sutra. Manje defki, više kvaliteta, više čitanja i više pluseva (ili minuseva, svejedno). Tako bih ja za, npr, sat i po mogao da pročitam sve defke koje su napisane u jednom danu.

Potpis. Mozda dve defke umesto jedne, jer ima par talenata koji mogu vise od jedne DOBRE defke da napisu dnevno.

Nisi u pravu, redovno se uvode sitna poboljsanja. Ali ovaj najveci problem, spojiti naplatiti popularnost sajta i istovremeno ostati na prvobitnom kursu, to je tesko uciniti.

Sitna poboljšanja?

Ja ne znam šta se dešavalo na sajtu od novembra do februara, jer nisam dolazio, ali ono što je učinjeno u oktobru je sjebalo definicije onoliko koliko 350 sitnih poboljšanja ne može da ispravi.

Pre neki dan, imao sam najbolju neodabranu definiciju u toku dana, skor +60. Pre nego što su uveli odabrane, sa +60 bi definicija bila na četvrtoj ili petoj strani.

Ljudi prebacuju krivicu na postere, ali čitanje definicija je potpuno otišlo u k onda kad je uveden ovaj novi sistem, a ne posteri.

Ja bih uveo i neki automatski program koji briše sve definicije koje nemaju +15 u toku 24 sata.

Nije automatizacija rešenje. Nađu se sasvim okej definicije koje ne pređu tih +15, a bilo bi u tom slučaju i malverzacija da bi se prešla granica nekako.