Prijava

Posteri ne idu nigde, ali slažem se da ih treba gurnuti u stranu, to sam već i radio ukinuvši računanje poena za popularnost. Novi sistem koji će povećati čitanost definicija i obesmisliti famoznu "cenzuru" je u izradi i on će zameniti odabrane definicije (ne i ukinuti). Malo je komplikovana realizacija pa će biti gotov tek za koju nedelju.

A definicija dana ili bilo kakav sistem koji promoviše definicije na osnovu glasova se neće vratiti jer je podložan manipulacijama i to vam svako ko se seća definicija dana može posvedočiti. Plus bi vratilo stare probleme: gomile duplih naloga, lajkovanja, hejtovanja, spemovanja i sl.

EDIT: 50 poena za postere je zapravo bila prevencija od spema sajta sa onim posterima u posterima ali čim realizujem bolje rešenje biće ukinuto ograničenje tako da će biti manje definicija za prikupljanje poena za pravljenje postera.

Jel to bice ili stvarno? E da, i jel moze ovo sto sam predlozio da se razdvoje posteri?

@LUDI CAK Stvarno. Nema potrebe za razdvajanjem jer je nova funkcionalost još bolja od toga. Ali tajna je sve dok ne realizujem.

Riči, treba se provući kroz masu govana do dobre definicije...nisam ja Endi Dufren i ne bežim iz Šošenka, da svaki dan plivam kroz reku govana da bih došao do nečeg dobrog...

Pa ja kontam da moderatori treba da ti omoguće da lakše plivaš.

Ako treba povećati broj moderatora koji bi ekspresno brzo brisali nepoželjne postere i definicije i to bi dalo rezultate.

Onda bi pola vremena modovi provodili odgovarajući na pitanja "a zašto mi je obrisan poster?" itd. Video sam teme koje ljudi otvaraju, npr jedan lik ima 4 defke (skor fazon 15) i otvorio temu zašto mu je jedno govno od defke obrisano (skor skoro pa u minusu), a na onoj temi "pitajte moderatora" neki lik sa sličnim brojem defki i skorom je prijavio da je hejtovan jer je na 4-5 defki dobio 1 minus. Ko na to da odgovara.

Rešenje koje se meni mota po glavi je da se napravi još jedan tab sa novajlijskim defkama/posterima. Tab da bude vidljiv samo autorima preko izvesnog skora, ili staža na sajtu. Sve što izbace novajlije da ide u taj tab, pa da mogu da vide/ocenjuju samo autori koji su u toj grupi (da li po stažu, da li po popularnosti) i da ako to nešto tu prođe dobro da tek onda ide u ove normalne tabove za defke/postere.
Jbg, mislim da je to jedino rešenje, da se napravi "zvanični" deo sajta koji vide svi, i "nezvanični" koji vidi samo grupa starijih ili dobro ocenjenih autora.

Постери су небитно на овом сајту, дефинитивно.

@LUDI CAK Stvarno. Nema potrebe za razdvajanjem jer je nova funkcionalost još bolja od toga. Ali tajna je sve dok ne realizujem.

* pre minut

uuu

А шта је са сленгом? Где иде овај сајт?

Onda bi pola vremena modovi provodili odgovarajući na pitanja "a zašto mi je obrisan poster?" itd. Video sam teme koje ljudi otvaraju, npr jedan lik ima 4 defke (skor fazon 15) i otvorio temu zašto mu je jedno govno od defke obrisano (skor skoro pa u minusu), a na onoj temi "pitajte moderatora" neki lik sa sličnim brojem defki i skorom je prijavio da je hejtovan jer je na 4-5 defki dobio 1 minus. Ko na to da odgovara.

Industrial, pa o tome ja pričam...treba im na fin i manje fin način objasniti gde su došli...kroz komentare, svi mi..al ko će time da se bavi...neki dokon bicebice i ZycloN...a da svako ostavi komentar, da uputi novajliju, da mu kaže šta može, šta ne može, da ga napuši ako treba, cenim da bi na kraju ukapirali...al ko će time da se bavi..ima modovi...do kurca..pa da ih ima 100 ne bi postizavali...a svi volimo da nam bude fino al niko neće da reaguje...

Pa o tome ima tema (neki vodič za novajlije) gde pišu neka osnovna pravila za početak.

E sad, ja se bakćem time koliko stižem, gotovo uvek na ivici da dobijem ban, najčešće reagujem oko plagijata, gramatike, pravopisa. Uvek se završi tako što svi nagrnu na mene da sam retard što se cimam oko takvih stvari.
U fazonu: gledaj ga ovaj što se primio itd. A podršku nemam.

U fazonu: gledaj ga ovaj što se primio itd. A podršku nemam.

e baš to! mi smo govna!

Pa da, al ajde, da ne razglabamo više, da sačekamo i da vidimo šta je to Kaizen spremio XD

Ja samo jedno mogu da kažem...

Ovaj sajt je postao ovo što jeste zahvaljujući lucidnim definicijama kao "Moja Baba", "Bugari", itd, itd... Kada imaš nešto što je postalo kultno kao ovaj sajt, a postalo je zahvaljujući pameti, lako je na njemu povećati posećenost time što ćeš da smanjiš tu neophodnu dozu pameti koju jedan član ovog sajta mora da ima da bi ovde opstao.

Dakle, ukratko, lako je pretvoriti "Zločin i kaznu" u slikovnicu, ali nikako se ne može napisati genijalni roman na temu slikovnice "Vuk i 7 jarića"...

Strah me je da sa nedostatkom definicija ovo ne postane neka "proteza" Facebook-a, gde se kače smešne slike i broji ko koliko lajkova ima.

Ustvari, mene samo strah da Vuka ne ubije sebe samu. Ono što je stvorilo ovaj sajt velikim, teško da sada treba da bude u drugom planu...

Postoji i gomila lucidnih postera na sajtu, i to je jedan od razlog zašto ih nikada i neću ukloniti sa sajta.

:-)

Pa i ne kažem da ih ukloniš... A meni se nešto muva po glavi jedan komentar Surovog od pre 100 godina na to što sam imao mnogo slika okačenih na definicije. Zezao me da sam zamenio Starca Foču ili kako već bi ime tog člana, koji je pre mene kačio isto tako mnogo slika.
Elem, možda kad bi se tako nekako pravili posteri, na neku već određenu temu...ili nešto tako gde ne može da se mnogo brljavi... :-)

e sad sam se pravo zabrinuo!

Kaizene, kad već majstorišeš po sajtu, vrati onu zvrčku koja je ranije stavljala na dno stranice 3-4 definicije po slučajnom izboru i podesi je da prikazuje samo definicije starije od godinu dana, tako će novi članovi moći da vide neke normalnije definicije i možda pokupe malo mudrosti.

Red bi bio da se nešto uradi da se promovišu definicije slenga i narodnih izraza, na primer, onaj nesrećni Gojko Bila je definisao gomilu južnjačkih izraza i ima prosek ispod 20. Vukajlija je ipak rečnik slenga.

Vukajlija je ipak rečnik slenga.

Tim mišljenjem se vodim i ja, pa ga pušim onako lagano.

To je zato što Vukajlija nije rečnig slenga već bar 3 godine.

Pa jeb'o ga ja, onda je čika Vuka pozer :)