Prijava

Lako je uljuljkati se u laži američkog establišmenta i boleti nas kurac za druge.

Амин!

Ming je OBJASNIJO

Jebeš sve, imam debeo osećaj da kada sa ovim čovekom jedeš roštilj nuklerana kriza i ostala nato govna ne postoje!

Не знам колико је вас чуло за песму "Јевропи" од Ђуре Јакшића, ал' ћу је навести, чисто да се зна:

Јевропи
Теби да певам — теби, тиранко!
А дух ми мори отров и гнев;
Увреда твојих жаоци јетки
Потпаљују ми племенит спев.

Милионима народи пиште,
Милион груди просипа крв —
Милионима пале кућиште,
Милион људи гмиже ко црв.

И милиони долазе смерно
Јевропи гордој на холи суд:
»Не може више, раја не може
Сносити јарам, мучити труд!

Тиран нас гази, срамоти жене,
Усева наших отима плод.
Пресуди, смерна, да л' живот може
У таквом игу несрећни род?...

Изгинућемо!«...

»Па изгините!«

Подсмеха твога горди је збор.
»И гинућемо, гинути славно —
Ил' мачем пресећ' Гордијев чвор!
Изгинућемо — али слободни,
Јер Србин неће да буде роб!
Тамо далеко, на светом гробљу,
Потражићемо живот ил' гроб!«

А сад да вас питам: колико се ситуација променила у задњих 100 и кусур година?

Ič nije. Bar kod nas.
Jedini period slobode u srBskoj istoriji je bio pre Turaka, za vreme cara Dušana.
Valjda je i ovo, za vreme Tite bila sloboda. Imalo se para i boleo nas kurac.
Sloboda je kad imaš para.

Jedini period slobode u srBskoj istoriji je bio pre Turaka, za vreme cara Dušana.

А што није за осталих Немањића и сличних вамилија?

Pa na to mislim... Pre Turaka.
Kada smo bili jedna od 30 nacija u svetu. Kada su u narodu postojali duh i vera. Kada se u rat išlo prsa u prsa, pa - k'o bolji...
Dosta, odosmo u off...
Živeo pukovnik Gadafi... :)

Kada su u narodu postojali duh i vera. Kada se u rat išlo prsa u prsa, pa - k'o bolji...

Па било је тога још много после, ал' к'о што рече, одосмо у оф.

Minze za vreme Tita smo ziveli od tudjih para(kredita) koje smo posle vracali i ziveli kao govna.... Toliko o tome da je to bilo slobodno vreme....

Bojane, od čega sad živimo?

Kamikaza ako znam na cega ciljas onda nas ceka jos veci govnomolj.

Pa na to mislim... Pre Turaka.
Kada smo bili jedna od 30 nacija u svetu. Kada su u narodu postojali duh i vera. Kada se u rat išlo prsa u prsa, pa - k'o bolji...
Dosta, odosmo u off...
Živeo pukovnik Gadafi... :)

Pre Turaka? Kad su feudalci muzli kmetove i terali ih da se kolju prsa u prsa sa kmetovima drugih feudalaca, pa ko bolji... Dok je postojala vera naroda koji je bio nepismen i nije znao o čemu dođavola ti popovi tupe? Naroda koji je na silu trebalo prevoditi u hrišćanstvo iz paganske religije njihovih predaka. Daj...

Pre Turaka? Kad su feudalci muzli kmetove i terali ih da se kolju prsa u prsa sa kmetovima drugih feudalaca, pa ko bolji... Dok je postojala vera naroda koji je bio nepismen i nije znao o čemu dođavola ti popovi tupe? Naroda koji je na silu trebalo prevoditi u hrišćanstvo iz paganske religije njihovih predaka. Daj...

Редак трансфер длана. Замолио бих те да озбиљније прочиш целокупну историју тог доба, да би имао озбиљнији увид у целокупне стање тог доба, чисто ради упоређивања. Упутио бих те такође на Душанов Законик између осталог. Мене је заиста блам од овога што си написао.

Borko, preteče me...

Valdemar, razmisli malo o hrpi gluposti koju si napisao...
Sve to što si napisao stoji, ali najstrašnije od svega je što to stoji I SAD!!!
Šta ti je kapitalizam drugo, do savremeni feudalizam. Šljakaš kod nekog feudaliste kao stoka, taman toliko da isplatiš kiriju i hranu... Gledaš u druge koji rade kod boljeg gazde i zavidiš im, nož bi im zabio samo da si ti na njihovom mestu. Ostalo ti samo da se moliš Bogu, dok te popovi pelješe...
Čoveče, sedamsto godina se nismo pomerili... sedamsto godina kaskamo u mestu!

Ne podržavam komunizam ali realno tad smo imali neku proizvodnju pa i neki dinar, doduše uglavnom od unutrašnje trgovine, a sad nemamo ni tržište, a i da imamo šta to mi proizvodimo, koja fabrika radi. Hteo sam da skrenem pažnju da i dalje živimo od kredita i donacija. Od raspada SFRJ 6 republika je zajedno zadužilo
nakon raspada kao 3 Juge. Tako da imam alergiju kad neko kaže živelo se bolje jer smo uzimali kredite...

Pre Turaka? Kad su feudalci muzli kmetove i terali ih da se kolju prsa u prsa sa kmetovima drugih feudalaca, pa ko bolji... Dok je postojala vera naroda koji je bio nepismen i nije znao o čemu dođavola ti popovi tupe? Naroda koji je na silu trebalo prevoditi u hrišćanstvo iz paganske religije njihovih predaka. Daj

Nesto mi je poznata ova prica o paganstvu.@Valdemar da nisi ti mozda black metal.

Komunizam je savršeno uređenje. Svi imaju isto i šlus. Elem, problem je u tome što su se komunističke revolucije odigravale u ekonomski zaostalim zemljama tako da su svi bili siromašni. Jedini problemi su višak neproduktivne radne snage i bolja briga o zanatlijama nego o fakultetski obrazovanim ljudima.

Nego, dugo nisam pratio situaciju u Libiji. Je l' krenula pešadijska ofanziva? Da li Gadafi uzvraća? Još koliko će da traje?

Jes ti onaj što čupa obrve?

Stefane juce su natovci bombardovali pobunjenike greskom to je poslednje sto sam cuo...