Prijava

Bohore, a vidi kako ljudi prave čips od svinjskih kožica, ludo dobra klopa :)

http://s3-media3.fl.yelpassets.com/bphoto/d4J_OdJyKA0cb6FxVt0MsA/ls.jpg

Bruse, koža od veprine od 250 + kila ima oko 40 kila i debela je 3 prsta fazon. Nisam ja T-rex da pregrizem to :)

to se roka u ekstruder, ne sekiraj se, jedu oni sve :)

ukusno je kad prevaziđeš inicijalnu odbojnost čoveka koji je prisustvovao klanju i zna kako koža svinje izgleda dok je svinja još u njoj :)

Brate ja znam neke kasapine koji fazon jedu oči svinje onako na živo, samo povade prstima. Živu slaninu ili ono popovo meso, kako se zove sa unutrašnje strane kičme ono najkrtije što je samo posole. Ja ne mogu jbg

Ne mogu ni ja oči, a jeo sam ovčiji loj svež i smesu za kobasice regularno probam presnu. Generalno sam gadljiv na onu anglosaksonsku foru sa polupresnim biftecima, mada meso na roštilju volim da spremim da je roze. Drugo mi je sve sasvim u redu za klopanje.

Nego, samo da se osvrnem na tvoj uvodni post - nisi klao dva brava, brav je ovan, klao si tovljenike :)

Ako ćemo precizno brav je sve što se natakne na ražanj da bude pečenje. Bar ovde. Greška je svakako al razumemo se.

I mene je zbunio s tim brav, mislio sam na ovan, uzne se pluća, bubrezi, jetra, srce, sve se namota u maramicu plućnu i natakne na ražanj, tj mali ražanj ili pinćiviš...bar ga tako zovu oko Han Pijeska...

u mom starom kraju prave sarmice na istom principu (sitno seckano sa crim i belim lukom pa umotano u maramicu) pa ispeku u rerni, to zovu bumbar

Sarmica je ovde mlevena iznutrica ta koja se uvija u maramicu. Luk naravno i svi propratni začini.

pa to, samo što je tamo zovu bumbar ako je jagnjeća :)

Ovde se slabo jede jagnjeća iznutrica gotovo uopšte. Ostalo od vremena turaka kad smo se prešaltali na svinje jer su nam sve ovce kupili. Prejebali smo ih na rasnoj opsnovi :)

jebiga, tamo bilo pola pola, jagnjetina se regularno koristila za sve - svinje skoro niko nije čuvao

Ajao, vidi ga, mali ker!