Prijava

Једна од мојих животних заблуда, коју никако да решим. Дакле, како то да су народни називи за два полна органа без којих не би било ни нас, заправо речи које народ прихвата као "ружне". Зашто је "јебање" ружна реч, иако смо сви настали из јебања? Зашто је "говно" ружна реч, кад је то само сварена храна и остале бактерије и телесне излучевине и шта ти ја знам већ?

Иако делује тема скроз дебилно, баш би волео да ми неко да разуман одговор. Дакле, нема спемовања и глупирања, хоћу квалитетну дискусију.

Ne znam da je pička ružna, kurac jeste- ako nije dignut.
Baš je ružan a ovo što te interesuje, neam pojma, nije ružno nego valjda nepristojno, zaostao običaj od inkvizicije i puritanaca, pa čime bi jebali narod u mozak drugačije nego glupostima.

Па пази, ако је заостао обичај, зашто не превазиђемо то? Ја капирам зашто је "пушење курца" ружно, али не схватам зашто би било ружно рећи неком да ти је гаћама курац.

Ни мени није баш најјасније то како било која реч добије статус вулгарне речи... Када бисмо смишљали нове речи, шта би требало да урадим да би се моја нова реч сврстала у вулгаризме?

To Aurora!

Pa jebem li ga, valda bez ruznih reci ljubav, radost, sreca..Ne bi zvucale tako lepo.

Pa jebem li ga, valda bez ruznih reci ljubav, radost, sreca..Ne bi zvucale tako lepo.

Виш, ово није лош одговор, али опет, не контам то да је пичка ружна реч и не дозвољава се клинцима да је изговарају кад су мали, али им се зато дају пушкетине на куглице да се играју рата...

шта би требало да урадим да би се моја нова реч сврстала у вулгаризме?

Јебем ли га, ето, и то би ме интересовало.

Зашто је "јебање" ружна реч, иако смо сви настали из јебања?

Tako je Peki kralju! Ustani protiv lažnih moralista i prebaci JEBANJE u aktivne teme! Sad je pravo vreme!

ПЕКИ ОПЛОДИ НАС! Толико тога бих могао да кажем и рећићу на ову тему. Само да није овако касно. Али дефинитивно то нису ружне речи, то су само српски термини за полне органе и тачка. Ако кажеш пенис, ти ниси културан, ти си само снобина јер користиш латински израз за нешто што је још ВУк Караџић увео у писану српску реч... ЈА ЈЕБЕМ!

Da bi pesnici izbegavajući te dve reči imali sto hiljada metafora i ostalih epiteta za koristiti u igri asocijacija pa samim tim i od čega živeti.
Da bi Amfilohije kad priča o pederima koristio neki govor da na kraju ostanem ubeđena da je pričao o ženama nerotkinjama, hajd znaj...

Имају такав статус вероватно јер се често помињу у ''негативном'', тј. ружном контексту.
Тешко је псовати без помињања сполних органа. :Д

Cekj bre sad..Sta je starije, kurac i picka ili penis i vagina? Nego da ja tebi to slikovito objasnim - kao sto je ruzno pocesati se po jajima kad te svrbe, a nije ruzno pocesati se po ledjima iako te podjednako svrbe, tako i izgovaranje genitalnih reci ljudima delu je neprijatno pa valda nije ok..Mada meni penis zvuci ruznije nego kurcina..Falus..Sta falus, sta mu fali koji kurac?

Tako je Peki kralju! Ustani protiv lažnih moralista i prebaci JEBANJE u aktivne teme!

Немојмо овде о томе, рекох у првом посту да се држимо теме, кол'ко-тол'ко. :)

Пеки, није дебилна тема. Ни мени никад није било јасно који је параметар при одређивању вулгаризама (псовки). То јест, зашто је нешто псовка, а друго није?
:збуњеност:

Ok, držimo se teme, a to su pička, kurac i jebanje. Ja tvrdim da nema ništa loše i ružno ako kažeš: JA JEBEM KURCEM U PIČKU!

Cekj bre sad..Sta je starije, kurac i picka ili penis i vagina? Nego da ja tebi to slikovito objasnim - kao sto je ruzno pocesati se po jajima kad te svrbe, a nije ruzno pocesati se po ledjima iako te podjednako svrbe, tako i izgovaranje genitalnih reci ljudima delu je neprijatno pa valda nije ok..Mada meni penis zvuci ruznije nego kurcina..Falus..Sta falus, sta mu fali koji kurac?

ТО! Зашто је ненормално третирати све органе и екстремитете исто?

Мислим, немојте погрешно да ме схватите, нећу ја после да кажем професору на факсу како ме је болео курац да спремим испит, али ме баш интересује шта стоји иза овога.

Kapiram šta oćeš da kažeš, i ja se slažem sa tobom, ali fazon jebem li ga, pička i kurac su "intimniji" delovi tela od recimo leđa. Pa valjda odatle, al' onda se nameće pitanje zašto su intimniji i tako možemo da se vrtimo u krug do sutra.

pička i kurac su "intimniji" delovi tela od recimo leđa. Pa valjda odatle, al' onda se nameće pitanje zašto su intimniji i tako možemo da se vrtimo u krug do sutra.

Па да, али крај негде постоји. Ок, интимнији су, зато што је то тако друштво наметнуло, али зашто човек већ годинама уназад не ради ништа да то промени?

Jao Peki..Kakvu cu definiciju da napisem, sve sam shvatio! Volim te bre covece!