Prijava

Šta mislite... da li bi valjalo kad bi na svaku sliku koja se aploaduje na Vukajliju stavi neki žig u uglu slike?

екстра идеја, првенствено што се ауторских права сајта тиче. Има по разним сајтовима нпр "Ова слика је украдена са тог, и тог сајта" Ми би једноставно могли да ставимо вукајлијин лого. Ако у опште има потребе за тим, пошто верујем да су Кајзену друге ствари "Приоритет" :)

Iako su slike c/p sa drugih sajtova? Nznm.

Jesu c/p, ali posetioci to ne moraju da znaju. evil smile

3:=) све у свему предлог није лош.А у осталом све на сајту је власништво сајта, тако да...

To bi moglo i valjalo bi, ali kako zaštitit' sliku koju si skinuo s interneta? Kad bi kaizen ubacio program da možemo da aploudujemo slike koje smo mi slikali, pa onda njih da votermarkujemo. Ja bih ipak prije votertmarkova' definicije, ako to ikako može. Pa s kim se kaizen dogovori, taj neka koristi definicije, s tim što bi morao da naglasi internet adresu objavljenog sadržaja.

Pa predlog je u principu dobar, ali trebalo bi onda dodati novu dimenziju kacenja slika... :)
Tj. da su sami clanovi autori fotografija, slika, crteza... Da je njihova ideja...

Alo, nije li previše- watermark je izraz autentičnog kvaliteta, a ne legalizacija krađe-ne igrajte se, deco...;(

Sve je meni jasno, i da je to lepo i tako... Ali zasto bismo radili tako nesto?

Pitaj autora ove teme, ako bude zna' da ti odgovori, pljuni me. :)

Slika je još jača od definicije. Izgleda ka' da je pila punomasno mlijeko. :)

Pa ako neko skine sliku sa ovog sajta i aplouduje na drugi sajt, videće se pečat da je slika sa Vukajlije. Ovo može da se koristi i u komercijalne svrhe. Think about it.

I, Mešjo, pošto sam znao da odgovorim, pripremi se za snot-rocket! :)

Uu odlicna ideja. Reklamiracemo se tudjim slikama iako se ovaj sajt bazira na originalnosti?!?!?

Jeste Barakuda, ali 99 % slika na Vukajliju je s raznih sajtova, što znači da Vukajlija ne polaže nikakva prava na njih. Bez ako ne može da se votermarkuje slika koja već nije obilježena, onda je to druga priča.

то је и суштина свега :) Ал ко ће жигосати толико слика, у најави ништа од тога :) Мислим замисли слику са два жига :)

Mislim da sam i viđao slike sa dva žiga...

Kad moze zena sa dve sise moze i slika sa dva ziga. :))

Yup... this pretty much failed. :)

Za sve je kriva kobajagrande i njihov žig preko cele slike.