Prijava

Da li pratite sadašnja dešavanja u šahovskom svetu i igrate li ovu drevnu igru , pošto je primetno da je interesovanje za šah kod nas sve slabije i da je malo onih koji su čuli za sadašnjeg prvaka sveta u šahu ?

jbte kako ne bih pratio moj kum prvak opstine ....:)

Ne pratim dešavanja ali volim da igram šah. Dosta sam loš i to mora da je zbog toga što sam glup.

Šah je verovatno najbolja igra ikad smišljena. Ne znam sadašnjeg prvaka sveta u šahu, sramota.

Ne pratim dešavanja ali volim da igram šah. Dosta sam loš i to mora da je zbog toga što sam glup.

ne bih se slozio da si pglu, no sah je stvar vezbe i odigranih partija,koncentracije.
Tako mi bar kroz razgovor kazu par njih inter majstora koje poznajem

Ne znam sadašnjeg prvaka sveta u šahu, sramota.

Касперски је, али немој ником да причаш!

ЕДИТ И мог'о би са мном да се кидаш, ја баш немам појма, ал' знам како се креће ПИУН!

Trenutni prvak sveta je indijski velemajstor Višvanatan Anand (inače moj ljubimac).
Poznat je po tome da retko kad razmišlja za potez više od 10 minuta.
Zbog te svoje osobine nepobediv je i za najmodernije računare, pogotovo u tzv. ubrzanom šahu (na pola sata).

Konačno da je neko to znao !

Хоће ли неко у данашње време да одигра неку партију преко интернета?

ja sam pratio dok je sampion bio topalov.
sad pojma nemam, drago mi je da je anand sto rede resdog, mada trudim se da ne pratim i ne igram mogo, posto imam posla, a to je teska zaraza kad se navuces.

Ja sam odavno prestao da igram sah, odigram po 20 partija u 2 godine, ali tih 20 obicno odigram odjednom. Sto kaze celt, stravicna je zaraza, secam se perioda dok sam dosta igrao, da nisam mogao da zaspim od figura koje su mi izlazile pred oci.

Inace, jeste da analiziranje tudjih partija pomaze u razvoju vestine i sahovskog intelekta, ali to nikako ne znaci da ce neko ko analizira 3 ziliona partija obavezno biti i dobar sahista.

A Visvanatan Anand (dojajno ime, btw) je profesor doktor saha, pravi dingospo, "gledao" sam neke njegove partije, pravi genije! Ali nisam znao da je aktuelni sampion, priznajem.

A jeste li čuli za norveškog šahovskog vunderkinda Magnusa Karlsena ?

Nisam cuo, cuo sam za vunderkinda Petra Leka, ali taj vec ima 30 godina :D

Off topic, i Kramnikov stil igre mi se mnogo svidjao.

Meni je to previše dinamično i napeto, a imam 4 banke pa moram da pazim na srce...

Ja to slabo nešto pratim u zadnje vreme, tu i tamo čujem kako Aronjan osvaja neke silne turnire. :)

Za Karlsena pojma nemam kako igra, ali sudeći po tome šta je dečko ostvario do sad, verovatno je materijal za svetskog prvaka.

estradni umetnik

A jeste li čuli za norveškog šahovskog vunderkinda Magnusa Karlsena ?

Ivan Ivanišević ga je "oprao" crnim figurama, ne nekom ekipnom takmičenju, čini mi se na pretposlednjoj Olimpijadi?

Ja sam nekad obožavao ženski gruzijski tim: Nona Gaprindašvili, Maja Čiburdanidze i Nana Joselijani. :) Nataša Bojković mi je bila asistentkinja na faksu, a Marićke su bile Julovke. Ljuba Ljubojević je bio car i nosio je smešne sakoe.

Nažalost, danas među svetskom šahovskom elitom nema srpskih igrača, kao ranije. Doduše, konkurencija je mnogo veća pa je samim tim teže izboriti mesto u vrhu kao Anand, Karlsen, Kramnik, Topalov ,Aronjan, Karjakin, Nakamura , a i u Srbiji se malo ulaže u šah, tako da je stvar potpuno jasna.

A jebiga, ako su za šah potrebna velika ulaganja, da ga jebem onda.