Prijava

Zamolio bih Vukajlijase koji imaju iskustva u radu sa srujom i agregatima za pomoc.Situacija je sledeca:
Imam dva agregata od 8.5 kw,koja bih zeleo da redno vezem ,da bih dobio izlaznu snagu od barem 15-16 kw.Da li je to moguce i kako to izvesti?
Svaka pomoc je dobrodosla!

Ne,nego imam dva agregata koja koristim za proizvodnju struje ,jer istu nemam zbog jebenog mosta sto ide preko Ade i stoji mi prizvodnja.Mislio sam da ih povezem ,da bih dobio izlaznu snagu od nekih 15-16 kw i da pokrenem neke vece masine.

Ti bi da sabiras snage sa dva agregata? Pa gde si ovde nasao da pitas, talentovani? Jos sa tvojom popularnoscu na sajtu, namestice ti neko smrtnu klopku ;) Idi na elitesecurity, tamo ce ti problem resiti za par sati.

U firmi gdje radim je skoro neko došao na tu ideju ( zbog nekog problema sa strujom ), ali kad su došli električari rekli su da nije moguće, pa smo nabavili veliki agregat. Da li nije moguće ili nije bilo moguće kod nas iz nekog razloga, to ne znam.
Eto, nije neka pomoć :)

Cisto sumnjam da ce ti neko znati ovdje odg na to. Cisto sumnjam da na internet forumimama ima ko sposoban da ti to kaze. I ja mislim da to nije moguce, a i da jest nije fizicki izvodljivo bez jos par uredjaja.

Ako ti neko predlozi konkretno resenje, ti prvo idi u komentare, vidi sta ti je pis'o po definicijama i posterima, pa onda pogledaj na forumu da te nije opanjkav'o...i tek ako ne nadjes nista negativno pristupi eksperimentisanju.
Ja bih ti pomog'o, ali ja jedva sijalicu sam zamenim. Dobro, lazem, ne zamenim je sam, ali samo jedan covek mi treba da mi pomogne.

Ne znam da li je ovo to sto ti pokusavas - http://www.elitesecurity.org/t385958-1

Ubili ste talentovanog, okupatori americki! UA!

Hvala Jeriho.Resih da ovde postavim ovu temu ,zato sto na ovom sajtu ima i ozbiljnih ljudi,koji svasta znaju,a ne samo dece ..

Не знам колико ти је то паметно због разлике у фази и могућим разликама у фреквенцији. Колико знам фаза и није неки проблем, али потенцијалне разлике у фреквенцији могу да направе велики зијан на потрошачу, а вероватно и на самим генераторима.

Ne,nego imam dva agregata koja koristim za proizvodnju struje ,jer istu nemam zbog jebenog mosta sto ide preko Ade i stoji mi prizvodnja.Mislio sam da ih povezem ,da bih dobio izlaznu snagu od nekih 15-16 kw i da pokrenem neke vece masine.

ne mozes tek tako da povezes dva generatora naizmenicne struje na red. koliko se razumem u elektroniku (a nisam zavrsio energetski smer, tako da je moguce i da gresim), takav potez moze da napravi vrlo velike napone na potrosacima i da ih pokvari.
mislim da je nekako moguce vezato ih paralelno (nisam siguran), ali potrazicu malo pa cu ti reci ako nadjem, posto vidim da nije zajebancija...

evo ovako:

1. ni slucajno nemoj da ih vezes na red, ne vezuju se tako, zato sto ce ti to pokvariti svu masineriju koju budes zakacio na to. vezuju se paralelno.
2. i ukoliko ih vezujes paralelno, postoji problem sinhronizacije ta dva motora. kako bi to radilo dobro, moraju da rade u istoj fazi. ukoliko su u razlicitim fazama, malo snazniji motor (ili sa malo vecim brojem obrtaja) ce pokusati da na silu udesi fazu ovom drugom, sto ce, ukoliko se faze dosta razlikuju, verovatno sjebati osovinu slabijeg motora.
3. ukoliko jedan od njih ostane bez goriva, sjebaces oba.

Znaci, prvi savet je da ukoliko je ikako moguce, potpuno podelis napajanje masinama, pa da jedan deo radi na jedan generator, a drugi na drugi generator. Idealno bi bilo i mase da im razdvojis.

Postoji i drugi nacin na koji se mogu povezati i sinhronizovati rucno, al mislim da necu da ti dajem ideje pa posle da nosim na dusi te motore. Naso sam na netu, zvuci razumno, ali ja licno ne bi isprobavao sa sopstvenim motorima (kad bi ih imao). Ako zelis mogu da ti opisem proceduru.

celt je dobro izguglao veci motor ce vuci onaj slabiji.Ne bih se ni ja igrao sa tim bez nekog sinhronog uredjaja

Кол'ко се ја разумем у то (а не разумем се) то би било могуће само кад би радио с једносмерном струјом.

moze i sa dva motora, pomocu sijalice da se sinhronizuje. ali zahteva malo vestine da se to napravi i treba neko da prati sta se desava sa motorima ili da stavi svakakve osigurace.
drugim recima, nije neka nauka, ali moras bas dobro da znas sta radis inace ces pokvariti ili motore, ili uredjaje koje napajas, ili ce te u najgorem slucaju drmnuti struja.

Momci,hvala na savetima!
Koliko vidim bolje je da nista ne cackam ,nego da se krpim kao i do sada .