Prijava

Braćo demokrati, svi koji se tako osećate, koja je to knjiga-filozof-učenje-koje-je-uticalo-na-vaše-političko-stanovište? Fašisti imaju knjigu u koju se kunu, komunisti imaju svoje vjeruju, anarhisti spise zašto bacaju Mkoktele, hrišćani ohoho, muslimani, Jevreji i da ne pominjemo... Interesuje me, ukoliko ste demokrati, šta vas je ideološki nadahnulo, koju biste knjigu preporučili početniku u plemenitoj umetnosti demokratije?

Глупсон из Манитобе Брус Мек Фарлен
Јужнокорејска гњида О-Гон Квон
Смежурано кенгурово мудо Кевин Паркер
Нарогушено шкотско говно Јан Бономи
Санадерова мачкица Александар Вучић
Ватикан главно сатанино гнездо
Антихристов намесник зликовачки римски папа Бенедикт Шеснаести
Понтифекс максимус сатанистичке цркве Јован Павле Други
Ђаволов шегрт злочиначки римски папа Јован Павле Други
Очерупана хашка ћурка Кристина Дал

http://www.blogovanje.com/CG_FORUM/images/seselj.jpg

@Gamby A La Veja nisi uzeo u obzir?

@Ritchie B
Loki, skandinavski bog? Ajte ljudi, ne zezam se...

Lockey, sa vukajlije. lololo

Ma daj... Lik čak nema svoj lik, nego ekstremno liči na Gadafija.

Да ли ти је заиста потребна књига за демократију или здрав разум? Далеко од тога да сам демократа, јер сам апсолутиста, али ако иоле имаш мозга демократија ти сама дође и одма оде из главе.

Meni je samo žao što je i najšugaviji fašista teoretski upućeniji u svoju ideologiju nego većina demokrata. Valjda su demokrati toliko ubeđeni da je njihov stav prirodan i normalan i za sve obavezujući da su ga prihvatili sasvim nekritički. To je strašno.

Moja demokratska biblija je noga Mirka Filipovica. U njoj su svrstani svi boziji propisi, Ja ocu nogu ko Filipovic da mijenjam ljudske sudbine, tacka.

Валдемаре, знаш и сам да је демократија широк појам. Говориш ли о грчкој или о представинчкој? Чак и да говориш о једној од ових двеју постоји огроман број подврста.

Slobo, da nisi ti onaj lik nalik Gadafiju protiv koga sam ja morao da se patim onomad deset godina, bez pomoći zapadnih saveznika, i jeo suzavac, jebali mi sve po spisku, otpuštali me, gubio godine na fakultetu u štrajkovima, gnjide me njegove diskriminisale na svakom koraku samo zato što sam bio protiv tebe... Slobo, da li si to ti?

Slobo, da nisi ti onaj lik nalik Gadafiju protiv koga sam ja morao da se patim onomad deset godina, bez pomoći zapadnih saveznika, i jeo suzavac, jebali mi sve po spisku, otpuštali me, gubio godine na fakultetu u štrajkovima, gnjide me njegove diskriminisale na svakom koraku samo zato što sam bio protiv tebe... Slobo, da li si to ti?

Није он, ја сам.

Валдемаре, знаш и сам да је демократија широк појам. Говориш ли о грчкој или о представинчкој? Чак и да говориш о једној од ових двеју постоји огроман број подврста.

Svejedno. Primetio sam da su parole egalite, fraternite, liberte iskoristili gadovi da bi mogli da pljačkaju. Niski duhovi da bi mogli da se izjednače sa visokim. Uh, izrodi, i ne možeš da sporiš da nas vode ka propasti...

neke knjige od nekog Orvela, onda neke knjige od nekog Dragoslava Mihailovića...

al ako pažljivo pročitaš Novi Zavet možeš puno da saznaš o demokratiji..recimo, on je bio jedan među jednakima, zalagao se za prava svih, čak i kurvi i lopova, svi su bili njegova braća... tajna večera ti dođe kao neku upravni odbor, Juda kao neki političar preletač, što ga kupili za 30 zlatnika, ni sad nije veća cena, a ovi što su ga razapeli su primeri tiranina koji čuvaju vlast i ne vole ove što razmišljaju svojom glavom i teraju druge da razmišljaju svojom glavom...

Da, priča ista od početka. Samo mislim da socijalizam i hrišćanstvo ne idu zajdeno. Po nekim prizorima i manifestacijama da, ali u suštini nikako, potpuno, sasvim suprotno.