Prijava

Ne verujem da si ti covek jer te nisam video .

Ахахха! :))

Немој да ми ненавидиш нашу браћу Египћане, сунце ти пољубим!

Чек, је л' су оно са њима прастари Срби делили обале Нила? Или су они тек касније дошли? Увек сам имао 4 из историје, јбг :)

Nama je veroucitelj pricao da se nigde u Bibliji ne negira postojanje drugih vrsta, niti to da je covek nastao od majmuna. Ja sam lenj pa me mrzi da procitam :)

Чек, је л' су оно са њима прастари Срби делили обале Нила? Или су они тек касније дошли? Увек сам имао 4 из историје, јбг :)

Ја ти ни 2 не бих дао...Како бре делили, ми смо им донели цивилизацију, ми смо им изградили пирамиде. Еј, да им ми нисмо дошли, још увек би јахали оне...како се зову...кенгуре.

Mora bar još negde da živi neki Stefan KOstić koji mariše kulenje pa da ga jebeš

NE! Stefan Kostić je jedan i jedini. Svi ostali su fake wannabe's.

Чекај, ти си верник а негираш Библију? Ниђе везе...

Vernik sam, ali mi je maloumno da se neko vodi po bibliji i da veruje da su stvari samo takve kakvim ih ona prikazuje.

Jbt, zabranjen je incest, a bog je na početku stvorio Adama i Evu. Kako su se njihova deca razmnožavala? Osim ako ih nisu rokali vanzemaljci u rčeve i vaginalne otvore, incest nisu mogli da zaobiđu.
Samo jedan primer, a ima ih puna knjiga...

Iskreno, nisam pročitao bibliju, ali znam otprilike o čemu se radi... A i ne volim da čitam takvo štivo kada znam da će glavnog glumca ubiti na kraju.

A i ne volim da čitam takvo štivo kada znam da će glavnog glumca ubiti na kraju.

Užasno AWESOME POST!!!

Nama je veroucitelj pricao da se nigde u Bibliji ne negira postojanje drugih vrsta, niti to da je covek nastao od majmuna.

Друже Тито ми ти се кунемо...

још увек би јахале оне...како се зову...кенгуре.

Ахахаха!! :))
Да не буде да сам испемовао човеку тему, да прозборим коју...
http://images.wikia.com/x-files/images/8/86/The_Truth_Is_Out_There_tagline.jpg

Iskreno, nisam pročitao bibliju, ali znam otprilike o čemu se radi...

Да се приметити...
Као прво, требало би да знаш да је Библија књига која је пуна метафора. Нико нормалан те неће учити да је Бог створио двоје људи који су тамо хасали неке јабуке што их Бог штекао за себе па су због тога истерани из Централ парка.
Као друго, Библија има лоше преводе. Највећа грешка догодила се када су Грци преводили Стари завет (иначе, њихов превод је даље превиђен уместо оригинала), јер су реч "период" превели као "дан". Наиме, у старом хебрејском језику се самогласници не пишу, већ их самостално додајеш кад читаш, зависно од контекста. Речи "период" и "дан" се на старом хебрејском истоветно пишу.
Него, ово је сајт за зајебанцију, а не за расправљање о питањима вере.

Него, ово је сајт за зајебанцију, а не за расправљање о питањима вере.

Ih, da ti znaš koliko je takvih rasprava prošlo ovuda :)

Ma lepo je nekada koju pametnu prozboriti...

Razumem ja tebe, al' razumi i ti mene. :)
Idem u crkvu, slavim Božić, Uskrs, Slava mi je najsvetiji praznik. Verujem u boga, verujem u anđele. Ali na malo drugačiji način.

Pre bih za njih poverovao da su besmrtna (može i smrtna, ali ovako mi je zanimljivije :)) bića, fizički isti kao mi, samo što imaju krila, sa neke druge planete. Ali o tome čitajte za koji mesec, kada završim knjigu :)

za ove hijeroglife sa tenkom, helikopterom i podmornicom su kao rekli da je to slucajnost, jer su se u zid uklesivali razliciti hijeroglifi u razlicitim periodima, takodje, uklesivali su nove simbole preko starih (ne znam zasto, mozda nisu imali kamena ko ce ga znat) i onda su vremenom ti simboli dobili taj oblik, kao slucajno.... e sad kolko je to vjerovatno....

Idem u crkvu, slavim Božić, Uskrs, Slava mi je najsvetiji praznik. Verujem u boga, verujem u anđele. Ali na malo drugačiji način.

Наравно. Свако верује у Бога на свој начин.

Ali o tome čitajte za koji mesec, kada završim knjigu :)

лололо

Као прво, требало би да знаш да је Библија књига која је пуна метафора. Нико нормалан те неће учити да је Бог створио двоје људи који су тамо хасали неке јабуке што их Бог штекао за себе па су због тога истерани из Централ парка.
Као друго, Библија има лоше преводе. Највећа грешка догодила се када су Грци преводили Стари завет (иначе, њихов превод је даље превиђен уместо оригинала), јер су реч "период" превели као "дан". Наиме, у старом хебрејском језику се самогласници не пишу, већ их самостално додајеш кад читаш, зависно од контекста. Речи "период" и "дан" се на старом хебрејском истоветно пишу.
Него, ово је сајт за зајебанцију, а не за расправљање о питањима вере.

Је л' се, кад неко објасни, каже ОБЈАСНИЈО? Е, ти си ОБЈАСНИЈО. Реално.
Највећи светски умови се нису бавили питањима постанка, већ питањима просперитета.
Највећи немачки беспосличари су се бавили тиме и траћили интелигенцију.

Највећи светски умови се нису бавили питањима постанка, већ питањима просперитета.

Ја нисам највећи светски ум. Ја сам изнад, вечито недодирљив по питању умности.

Највећи светски умови се нису бавили питањима постанка, већ питањима просперитета.

А на почетку теме ти је објашњено докле нас је тај "просперитет" довео. лоло

Ја нисам највећи светски ум. Ја сам изнад, вечито недодирљив по питању умности.

Не знам за то, али се свакако слажем са твојим постом који сам цитирао, за случај да се нисмо разумели. :)

Хм...у праву си, несам добро био разумија...

Nama je veroucitelj pricao da se nigde u Bibliji ne negira postojanje drugih vrsta, niti to da je covek nastao od majmuna. Ja sam lenj pa me mrzi da procitam :)

Ima neka iskomplikovana priča da su adam i eva bili homoerektusi,ili bigfuti,ili tako nešto.

Ko još shvata Eriha fon Danikena ozbiljno? On zaista fotošopuje.

Као друго, Библија има лоше преводе. Највећа грешка догодила се када су Грци преводили Стари завет (иначе, њихов превод је даље превиђен уместо оригинала), јер су реч "период" превели као "дан". Наиме, у старом хебрејском језику се самогласници не пишу, већ их самостално додајеш кад читаш, зависно од контекста. Речи "период" и "дан" се на старом хебрејском истоветно пишу.

Заправо стандардни превод Старог завјета на Грчки нису урадили Грци већ учени александријски Јевреји који су познавали Грчки. То је Септаугинта или "превод седамдесторице". Мало је вјероватно да би они као говорници свог матерњег језика, а истовремено добри познаваоци грчког, допустили такав распон тумачења између "дана" и "периода", а нарочито ако се зна колико су водили рачуна о тачности.
Наравно, каснији контекст библијског текста отклања сумње о томе. Ја познајем основе хебрејског и није ми познато додатно значење ријечи "јом".

Дакле,књига Постања говори о шест дословних дана. Неко у то вјерује, неко не, али ствари стоје тако.