Prijava

Čini mi se da je forum na ovom sajtu prilično mrtav i neaktivan. Glavna diskusija se vodi kroz same definicije i komentare na definicije. Po mom mišljenju bi trebalo učiniti nešto u vezi sa forumom da se on malo oživi. To bi moglo da znači i totalno preuređenje foruma. Ja razmišljam ovako. Na ovom sajtu se uglavnom nalaze ljudi koji ili jesu ili bar pretenduju da budu misleći dio populacije. Takođe na sajtu ima dosta duhovitih i inteligentnih ljudi. E sad, kad je već tako, zašto se ovdje ne bi vodile i najbolje rasprave na forumu. One se već vode, nije da se ne vode. Ima sjajnih tema i kvalitetne diskusije, ali smatram da je njen obim prilično slab. Možda bi se taj obim diskusije povećao kada bi se forumu dao malo veći značaj i kad bi mu se posvetilo više pažnje. Na primjer, moglo bi se uvesti više podforuma. Mogao bi se više potencirati forumaški karakter sajta. Zašto? Pa zato da napravimo još jedan dobar i kvalitetan forum na kome bi pametni ljudi mogli diskutovati i da privučemo ljude sa hard-core foruma kao što su parapsihopatologija, serbiancafe, burek itd. Kad bi aktivnost foruma bila veća, korisnici ovog sajta bi imali više stvari kojima se mogu zabaviti i rjeđe bi pisali definicije "reda radi" jer nemaju gdje drugo da iskažu svoje mišljenje. Ako neko misli da bi sajt time izgubio identitet, ja se toga takođe bojim, ali smatram da ne bi. Samo bi se privuklo više ljudi, a ako bi se stvari otele kontroli tu je kaizen, tu su moderatori i tu je veliki broj starih članova koji bi se postarali da se situacija ne otme kontroli.

Da sve ovo sažmem u jednu rečenicu: Zašto Vukajlija osim rječnika slenga ne bi postao i najbolji srpski forum? Znam da je stvar rizična, ali ko ni riskira ne profitira. A sem toga time bi sam Vukajlija postao mnogo, mnogo popularniji, ne samo kao forum, nego prvenstveno kao ono što je sada.
Očekujem hejt, ali probajte malo odmjerenije razmisliti na ovu temu, pa da čujem vaša mišljenja.

Е и ја сам приметио да је мртав... :)

Форум је мртав зато што постоји чет!
Кад би се сви оставили четовања, не би било друге него да се дође на форум.
Је л' да да сам у праву?
А? А? А?

Može biti. Po pitanju četa nisam toliko radikalan kao ti, ali realno izišao sam do sad dva-tri puta u vrh glave. Jednostavno nemam tu naviku, a i po prirodi sam malo introvertan i ne volim tek tako uletati u rasprave kad je tu mnogo ljudi.

hahahaha a kada bi ti malo posetio čet Jimmy, čisto da vidiš kako smo, šta radimo? :P

btw, kako "reanimirati" forum, ne znam, ali želim pomoći :P I like it 2

Zato sto moderatori kaznjavaju spemere.:)

ja mislim da je reanimacija odlična ideja, ali ne mislim da je za početak neophodno menjati izgled, uvoditi nove sekcije ili bilo šta slično. forum mora da ima teme, a te teme neće nikakvi podforumi stvoriti već vi. članovi.

nikakav moderator ili administrator nema pravo da zabrani postavljanje kvalitetne teme, a i najbolje uređen i osmišljen forum sam po sebi ne može nešto tako da uradi bez samog člana sa idejom.

tako da, moje je da kažem da bih bio prezadovoljan kada bi pokretali što više zanimljivih tema i svi zajedno na njima manje ili više učestvovali. sigurno imamo sve što nam treba ovde.

ako trenutni izgled nije preterano zanimljiv ili adekvatan, nema veze, najbitniji je sadržaj, sve ostalo se da srediti.

ja se slažem sa Džimijem :)

Ja se slazem da euglena ima mnogo atraktivan avatar:)
-----------------------------------------------------
Uvodjenje veceg broja podforuma, u ne bas veliki forum kao sto je ovaj, samo bi pojacalo utisak da se nista ne desava jer bi delovao poluprazno.
Voleo bih ja da ovaj forum bude dinamicniji (dal' ne?), ali sam protiv toga da ovaj sajt postane sajt za sve i svasta samo da bi imao vecu posecenost.
Medjutim, kad tad ce se dostici ta neka granica u broju poseta, koja ce jedino moci da se preskoci prosirivanjem tematike sajta, a onda ce doci neizbezno pitanje sta dalje- kvantitet ili kvalitet.

Veliki broj rasprava se vodi na komentarima, ali i to je neka vrsta foruma, samo sto se drugacije zove. Mislim da je forum dovoljno aktivan.

forum je mrtav.

Slava mu.

:(

Kad smo vec kod komentara, mislim da trebaju biti mnogo funkcionalniji...
Komplikacija :) ... u principu svaka definicija je potencijalna tema... samo se treba nekako snaci u toj gomili, imati uvid, neku pretragu, obavestenje o novim odgovorima, hronoloski poredjani komentari (kao i sada), ali i grupisani po 'temama', da bi ona mogla bez problema da se prati... posebna boja za komentare za definicije u kojima si ti ucestvovao.

Postoji link "najnoviji komentari", ja to cesto koristim kad mi se svadja sa ljudima preko komentara. Nekako odatle imas najbolji pregled sta se desava, recimo dok citas definicije.

Ma da... ali nije mi to to... Komentarisu ljudi sve i svasta, pa je nepregledno. Mislim, sluzi svrsi, ali treba malo da se doradi..

"...Mislim, sluzi svrsi, ali treba malo da se doradi.."
malo?
svemu ovde treba puno, a ne malo štelovanja, ali divno je što nam je ok i ovako kako je :)

E da pitam, jel moze da se napravi, da kad clan napise post na nekoj temi da mu se pored imena napise koliko ima poruka do sada napisanih, to bi bilo zanimljivo a narod bi vise pisao, znam ja da moze to da se uradi, ali da li moze da se izbroje poruke i pre umetanja te opcije... odnosno kad bi se to danas uvelo npr. da se ne broje samo poruke od danas pa nadalje, nego od kako smo napisali prvu poruku pa na dalje... ako me razumete :)

Trebalo bi da moze... Brojac bi definitivno podstakao na pisanje... sad kakvo? sve i svak'vo:)

Vukašin95: Može. Dobra ideja.

Kajzene, ako nisam naporan predlozio bih jos nesto:
Da na profilu postoji i "Broj postova na forumu_Prikazi ih"