Prijava

Iako je ovo mnogo glupa tema i mnogo glup razlog za diskusiju, ja kažem sve što i Džimi (narod je mnogo glup, a danas je još gluplji) plus kažem i sledeće:

Da je Džemal Bijedić ostao živ ko žna šta bi bilo. Džemo je imao spoljnotrgovinski suficit i vel'ku glavu.

Džimi inače vjerskog fanatizma ima daleko više u Americi, naročito na jugu, nego na Balkanu. I generalno, prosječan Amerikanac je mnogo religiozniji od prosječnog Balkanca. Nije toliko bitno za temu, ali eto, samo da napomenem.

Ovdje kod nas vjerski fanatizam uopšte nije bio bitan faktor. Glavni faktor je NACIONALIZAM. I vjera se ovdje doživljava kroz NACIONALIZAM, a ne kroz samu religiju. To su sve uglavnom kvazi-vjernici koji su religiju samo iskoristili kao oruđe nacionalizma.

Ne vjerujem da postoji bilo ko normalan da želi ratovati. A složićemo se da nas je većina normalnih.

Е, видиш, ту нам се мишљења разилазе. Ја баш мислим да је мањина нормална. Неких 10-20% људи. И то су они који заслужују право гласа и одлучивања.

Dakle, nije narod glup

Јесте, глуп је. Већина. И иста та већина ће гласати на изборима... За патетичног Тому.

Pazite ovu glavu:

http://www.bhdani.com/arhiva/240/DZEMO1.jpg

Gubitak ovolike glave je doveo do velikih posledica. To niko ne može da opovrgne.

džimi-Najveći verski fanatici na svetu su žitelji Sjedinjenih Američkih Država. I naravno da ima veze tema s tvojim godištem, jer da nema znao bi da devedesetih vera i verski poglavari nikako nisu mogli uticati na razvoj događaja.
komad i ja sam za to da dignemo planetu u vazduh :)
E Šalabajzeru, a onaj iz Višegrada što je dizao branu u vazduh? Eee što je to bila seljačina... AKO NEĆE DA ŽIVE ZAJEDNO S NAMA UMRIJEĆEMO ZAJEDNO :P p p

Što znači da ipak možemo tražiti krivce.

Ali da se neke stvari nisu dogodile, da su neki drugi ljudi drugačije postupili krivci se ne bi našli u poziciji da donesu takvu odluku.Naprimjer posle 1. Svjetskog rata velike sile su odlučile da uvedu neku vrstu sankcija Njemačkoj.Odrastajući u tim uslovima Hitler je osjetio potrebu da se osveti Evropi i učinio je šta je učinio.Da je živjeo u sreći i blagostanju možda bi ostao moler do kraja života.
Sad odo da jedem.

AKO NEĆE DA ŽIVE ZAJEDNO S NAMA UMRIJEĆEMO ZAJEDNO

Hahhahahaha, vidiš, to sam zaboravio :)

Dzimi je u pravu 90 ih se cak i ja secam a kako ne bi on. A za razliku od vas ja se secam 90 ih u Zagrebu secam se i atmosvere prema srbima i svega. Te posto znam iz prve ruke kakvu su propagandu svestenici vodili. Mislim da je ovde malo vise u pravu nego vi :)

Najveći verski fanatici na svetu su žitelji Sjedinjenih Američkih Država.

Апсолутно нетачан податак, тако да ја и ти о томе нећемо даље расправљати. Ево, прочитај нешто о томе, а на нету постоји и гомила сличних истраживања:

http://dailyatheist.blogspot.com/2009/02/most-and-least-religious-countries-in.html

Е, видиш, ту нам се мишљења разилазе. Ја баш мислим да је мањина нормална. Неких 10-20% људи. И то су они који заслужују право гласа и одлучивања.

Jebiga sad, ne misli se na ovaj tvoj način glup narod. Po meni čak i manji procenat bi trebao da ima pravo glasa i odlučivanja.
Mislio sam da većina nije glupa da gine, a ne zna zašto gine. Mojne da mi skrećeš s teme. :)

ja imam 16 godina pa sigurno nisam jednako kompetentan da govorim o ovoj temi kao i ostali koji su nešto rekli ali mislim da nije problem samo rat koji se desio nago i naš seljački mentalitet kojim se toliko ponosimo. evo mi i dalje pričamo o tom ratu, teramo klince da mrze nekoga jer se sasvim slučajno rodio kao musliman, srbin itd. nemačka i dan danas žali zbog sranja koja je napravila za vreme II svetskog rata ali oni nisu kao mi srali 20 godina kasnije o tome ko je kriv jer su krivi svi, već su posle kapitulacije za samo par decenija postali jedna od najjačih država na svetu, što tehnološki što finansijski.

Da ali ipak dosta je religiozna Amerika. Naročito jug. Nisu baš prvi na svijetu, ali dosta su religiozni.

ja imam 16 godina

I ja sam isto toliko star pa serem.

Puca mi dži za istraživanja. I to tvoja neka pa još s gugla. pfff Šta sad hoćeš da ja ovde navodim kontra istraživanja pa da se prepucavam s tobom? Ako se neko na sudu zaklinje u bibliju, na novčanici mu piše U boga verujemo, svako izlaganje njihovih političara vezano za bibliju, boga bla bla, devedeset odsto njihovih pesama za koje misliš da su ljubavne su posvećene Đizusu Krajstu šta onda ti pišeš ovde? Sveštenici imaju moć tek kad im NEKO da moć inače bi je oni imali i sve vreme SFRJ. Pročitaj prvi post pre nego opet opleteš o zlim sveštenicima pravoslavne veroispovesti.
:ne može verovati kako dečko lupeta li lupeta i to non-stop:

Cenotaph, ti si odgovoran za svoju odluku da sereš. Da li si se zapitao kako će to dalje uticati na tok istorije ? :)

ja imam 16 godina pa sigurno nisam jednako kompetentan da govorim o ovoj temi kao i ostali koji su nešto rekli ali mislim da nije problem samo rat koji se desio nago i naš seljački mentalitet kojim se toliko ponosimo. evo mi i dalje pričamo o tom ratu, teramo klince da mrze nekoga jer se sasvim slučajno rodio kao musliman, srbin itd. nemačka i dan danas žali zbog sranja koja je napravila za vreme II svetskog rata ali oni nisu kao mi srali 20 godina kasnije o tome ko je kriv jer su krivi svi, već su posle kapitulacije za samo par decenija postali jedna od najjačih država na svetu, što tehnološki što finansijski.

E , jesmo blentavi sa tim .

Šta sad hoćeš da ja ovde navodim kontra istraživanja pa da se prepucavam s tobom?

Хоћу. Наведи ми истраживање које потврђује твоју сулуду теорију да су Амери највећи религијски фанатици на свету.

Ako se neko na sudu zaklinje u bibliju, na novčanici mu piše U boga verujemo, svako izlaganje njihovih političara vezano za bibliju, boga bla bla, devedeset odsto njihovih pesama za koje misliš da su ljubavne su posvećene Đizusu Krajstu šta onda ti pišeš ovde?

Иди гледај америчке филмске лимунаде. :)

Pročitaj prvi post pre nego opet opleteš o zlim sveštenicima pravoslavne veroispovesti.
:ne može verovati kako dečko lupeta li lupeta i to non-stop:

Да л' ти разумеш српски? Ти си та која је прва поменула свештенике, а не ја. Немам појма шта си се ухватила њих као пијан плота. Изгледа да не разумеш српски, узми речник да мало приучиш и унапредиш тај свој језик из своје мочваре, која год то мочвара била.

Није ни чудо што људи отварају теме о томе.

Aurora ti se ponasas izuzetno nevaspitano i zao mi je sto moram ovako javno da ti kazem. Ponasas sve glupo. Ovo je ozbiljna rasprava a ako ti se ne svidja necije lupetanje nemoj citati. Da naglasim, meni se cini da si se ti najvise od svih izlupala na ovoj temi pa ti niko nije rekao nista ruzno. Pustaju te ljudi. Sada te prvi i poslednji put molim da prestanes sa trol ponasanjem na temama u kojima ja ucestvujem jer mi ide to na kurac opasno.
Hvala.
Edit: A sto se tice natpisa "U boga verujemo" nastao je negde polovinom proslog veka taj natpis. Time se SAD deklarise kao drzava koja podrzava sve vere i potpomaze njihovu propagandu. Tj. Amerikance ne zanima dal si Baptista, Jevrej, Pravoslavac.. Jehovin svedok. Oni podrzavaju tvoje verovanje u boga kao sto se tebi preporucuje da ih ne idras u veru.
Drugo. Tokom titove juge samo su srbi krisom isli u crkvu i samo je srbima bilo zabranjeno. Moja mama tokom titove juge niti jednom nije propustila nedeljnu misu.

Kako rekoh- ubacili kosku među gladne kerove jer je kriza nakon jebenog ekonomskog uzleta, poznatijeg kao Markovićevih par godina, krenula toliko nizbrdo da su se umesto novčanica delili bonovi od nekakvih firmi koje si mogao samo da trošiš u određenim radnjama. Kad je narodu ekonomski loše lako ga je posvađati sa samim bogom a ne s komšijom. Upadale su ustaše i sedamdesetih da prave neke ustanke, pa što im onda nije pošlo za rukom?

Džimi znaš kako, nisam siguran da smo mi veći verski fanatici od Amera, jeste da ovde 90% stanovništva 'veruje' u boga, ali brate gledaj ti tu veru, mislim kapiram da je to niđe veze, koji procenat ide u crkvu (a da nije turistički), koliko je zapravo pravih vernika? Nemam pojma, samo mislim da ta istraživanja ne mogu baš sve to da ispitaju. E da i link nisam pogledao jer sam sa mobilnog. Tako da mislim da prost procenat ne govori ništa. Ovde je da kažem kul deklarisati se kao vernik. Tamo ljude zabole stojko za to.