Prijava

Kažu da je rok muzika oružje velikih sila za manipulaciju masama i dezintegraciju obrazovanja među mladima, te ovo, te ono. Ako je to tačno, zašto je onda kod nas grupa ljudi koja sluša rok i ostale varijacije ovog žanra češće okarakterisana kao inteligentnija i pametnija i kao manjina, a ona grupa koja sluša daleko muzički lošije žanrove (turbo folk i ostalo) okarakterisana kao ta grupa koja se podrazumeva pod pojmom velike narodne mase (kojom se, naravno, lako upravlja)? Da li to znači da je za nas trebalo konstruisati posebnu, još više lobotomijski nastrojenu muzika jer smo mi pametniji pa nam treba jača doza ili je ovo sve jednostavno samo stereotip, a ja društveni parazit?

ma kenjaju ti što kažu to za rok...

Na ovome svetu mogu da kažem što se dešava to nije istina... Mislim na ovome svetu ŠTO BIH NA-GLASIO... da.. propaganda ........ što.... većina kažu.... da ovome... nije istina...

Ја реко' Јовичић :)

Извињавам се на офтопику, немам сад времена за тему. Жњи, си ту за неких 15 минута да упаднеш на чет?

Celih petnaes? Ajde, tu sam ja. :)

EDIT:

ma kenjaju ti što kažu to za rok...

E, za ovo se slažem. Al rekoh, AKO je to tačno. :D

Музика нема никакве везе са интелигенцијом људи. Може да утиче на њу, али не у тој мери да слушање народне музике ''заглупљује људе'', или да рок прочишћава нервне каналиће (одвалио сам ово).

Е сад, да ли глупљи људи бирају да слушају народну, а паметнији остало ?
Не бих рекао да је тако. Познајем много интелигентих особа које слушају турбо-шит-фолк.

Da li smo mi inteligentan narod?

Не. Просечан Србин је глуп. Можеш да сад упаднеш у свађу самном и да те увати патриотизам, па да поченеш да набрајаш Теслу, Миланковића, Андрића и екпицу, ал' погледај људе око себе и процени да ли познајеш више паметних или глупих. Наравно, нема државе у којој је свако паметан, ал' опет се мени чини да ми имамо вишак глупих.

Наш човек зна свој посао, и не труди се превише да сазна било шта друго. Кад крене да замени сијалицу, дрмне га струја.

Е сад, када би се поредили са другим народима Европе, вероватно бисмо прошли добро. Сигурно боље него што сам ја описао. Ал' то је мој неки поглед на ствари.

Иначе, немојте се људити ако сам нешто искењао, три је сата ујутру, устао сам у 7. Немам благе о чему причам. Ајде, лаку ноћ.

Ja sam pijan, takooda ljudi nemojte zameriti što ne m,ogu više a pišem definicije po furmu. laku nboć

More, ono gore uopšte nije moj stav, što bih se ljutio? Sve je ono ako/ako. Samo udri po svom pogledu na stvari. :)

James Bond objasnio.

ako je rok muzika merilo inteligencije nismo, glupi smo ko kurac, seti se recimo svog razreda iz osnovne, ja kad se setim ima recimo 3 rokera od 30 ljudi, i jos 2-3 koji vole rok ali radje slucaju "tuc tuc"

i ako gledas grupu ljudi obavezno gledaj neku koja nije "filtrirana" ninakakav nacin, kad to kazem mislim na to da ljudi koji upisu jacu srednju, na kasnije i fakultet, su po pravilu za nijansu pametniji ako ne inteligentniji od proseka, kad odes na regrutaciju to mozes lepo videti, tamo ima svega, svakakih frikova, jedino sto vam je isto je godiste

Čekaj malo, za čoveka sa IQ-om od 150 je onaj sa IQ-om od 130 glup čovek, teško je proceniti ko je inteligentan ili ne. Kad bi većina bila inteligentna, ili inteligentnija od tebe, onda realno ti bi bio glup ili bi kriterijumi bili veći nego što jesu. A i inače nema te države niti i jedne regije gde inteligentni ljudi čine većinu, samo postoje mesta gde dobro informisani čine većinu, mada ni takva mesta nisu česta. Drugo, misliš li da je samo u Srbiji veliki broj glupaka? Nije brate. Imaš ih svuda.