Prijava

a ako mi je mama iz Nisa, a tata iz Kragujevca, sta sam onda ja? :(

ŽARKOVAC!!!!!
Pobogu, šta bi drugo bio...

brate, to je sovinizam. idem po zene u crnom. sad cete da vidite.

be careful what thou wish for
znas sta se desi kad devojke porastu?
http://vukajlija.com/attached_images/0004/3170/08_-_Zene_U_Crnom_Beograd.jpg
inace, suska se medju gospodjama da ce ako ne prekines sa sirenjem ove medjuopstinske mrznje, netolerancije i lokalne mitomanije, poceti da rade na odvajanju Repista, kao istorijske celine, a sve u cilju zastite divljacki ugnjetavanih Repistanaca i obustavljanja genocida nad njima.

Ja sam sa Repišta i ja ih ne priznajem!!!!

Ma tebi je samo ispran mozak od strane krvozednih zarkovcana. Zna se ko su starosedeoci Repista. I zna se kako su i kada zarkovcani dosli na te prostore. Ali nece jos dugo sprovoditi svoju velikozarkovacku politiku, nece to zapadnobeogradska alijansa vise trpeti. Nazad u postojbinu, stocari sa Kosmaja.

Žarkovo je, bre, starije od Rima...
Još je Aleksandar Makedonski bio Žarkovčanin.
"Makedonski" je ustvari samo šifra što je vrlo logično... Ako se M A K E D O N S K I zameni sa Ž A R K O V Č A N S K I dobija se njegovo pravo prezime.

Još samo da mi neko kaže kakve veze ima ovo sa "bošnjačkim" jezikom... :)

OВАКО РЕЋУ ЋУ САМО:

1. бошњаци не постоје као нација а ни босанци!!!!то ту ткз потурице!!!

2. као такав босански,бошњачи језик не постоји!!!

3. неће бити неће Хрватска ни Турска већ је ово наша Република Српска!!!

наш је један и једини језик срБски свидјело се то некоме или не!!!

OVOAKO ĆU REĆI SAMO:

1. Nacije nastaju na etničkom ili političkom nivou od XVIII (uglavnom XIX) veka pa nadalje...
Mnoge nacije nemaju pozadinu u nekoje etničkoj ili plemenskoj skupini pa su idalje nacije. Nacija je prvenstveno vezana za postojanje države.
A Bosna je postojala kao država, a Republika Srpska nije.

2. Nepriznavanje jezika jedne frakcije Južnih Slovena se ne priznaju ni druge, i obrnuto... Dakle ako postoji srpski, hrvatski, postoje i bošnjački, crnogorski, pirotski, žarkovčanski...
Da? Ne!! Sve jo to JEDAN jezik i nijedna frakcija nema pravo da ga prisvaja samo za sebe.

3. Te "poturice" su genetski bliži starim Slovenima od Srba iz Srbije zbog manjega mešanja sa drugim narodima. Ako su oni poturice, jer su prešli na islam, onda smo mi pogrčice, jer smo primili pravoslavlje, a i nisam nešto primetio da neko od nas veruje u Peruna, ili Velesa, Vesnu... itd...

4. Srbi i Hrvati su bili samo 2 najveća plemena Slovena koji su došli na Balkan, i postali su dominantni nad ostalim plemenima. Bilo je tu još mnoooogo drugih plemena...

5. Ljudi u srednjem veku su se izjašnjavali po veroispovesti i po vernosti lokalnom vlastelinu. Nije postojao koncept nacije niti naroda, i tek su kasnije počeli da se izjašnjavaju kao Srbi, Hrvati, blabla... I to opet, uglavnom zbog religije... Mnogi današnji "veliki" Srbi su gentski Albanci, Hrvati... I obrnuto! A da ni ne pominjem Ilire, Kelte i ostale narode koji su živeli i pre na Balkanu....

Непризнавање. Пиро, Пиро... :P

пиро...
1...Босна је постојала као срБска држава на Балкану тј као једна од срБских држава!!!!!Републику Српску је направио мој отац са другим очевима и са хектолитрима проливене крве и људских живота,иако сам тада био нејак за оружије вјеруј ми да ко год је покуша увриједити,може само да наиђе на мој презир или у крајњем случају оружије...она је једна од најсветијих ствари у моме животу!!!и мојне да је узима неко у уста на погрешан начин!!!
2...не може постојати толико језика....прво зато што је Вук Србима и само њима направио пиши као што говориш и читај као што је написано што сада сви користе...друго зато што Американци не називају свој језик амерички него енглески,и то ваљда раде све новокомпоноване нације!!!треће-нема лингвистичког основа да се прави нови језик,јер је у 99% примјера идентичан срБском и као такав не може самостално да опстане под тим називом!!!као што су хрвати радили и својски се трудили да измишљају нове ријечи смао да не биле остале идентичне нашим!!!!
3...мало преиспитај православље и родновјерије,Срби примише православље и своје богове само назваше другим именима!!!и ја сам ближи родновјерију али сма схватио да кроз православље проговара родновјерје...слава,ријечи,обичаји,знаковље....само су друга имена а све је остало исто!!!
док ислам није такав,он је потпуно новокомпонована арапска - семитска религија,!!!!!
4...Нисмо ми друже дошли на Балкан било смо ту много прије осталих...ј*бем ти те новокопоноване историјске школе!!!
5...ту има истине....али далеко од тога да цар душан ниеј знао да управља Србијом...или цар Небод...или цар Нино...пс-Мавро Орбини -католички свештеник-дјело "Краљевина Словена"...добра књига препоручујем је ;)

Naravno. Po Mavru Orbinu, Aleksandar je bio Srbin, tako da ti ona teza da je zarkovcanin pada u vodu :p

Bosna je postojala kao feudalna država, isto kao što je postojala i Raška...
Nacija i narodnost tada nisu bili pojam...

Sa isto toliko hektolitara krvi i ljudski života su Bošnjaci stvarali Bosnu, a Albanci otimali Kosovo, tako da to ništa ne znači....

Vuk je uradio reformu pisma narodnog jezika i sarađivao je i sa Slovencima i sa Hrvatima. Nije uradio reformu SAMO za Srbe. Pismo nema veze sa jezikom, i nismo mi pričali nekim levim jezikom pre Vuka, već smo za pisanje koristili jezik koji nije bio upotrebljavan u svakodnevnom govoru. A Vuk je uradio reformu, nije nešto stvori. Ni ćirilicu, ni latinicu, ni glagoljicu nisu Srbi stvorili.

Oćeš da kažeš da smo samo modifikovali sopstveneno mnogobožanstvo sa hrišćanstvom (što jeste istina) i zapravo zadržali sve kao što je bilo? Da li mi onda jesmo hrišćani i da li idemo putem koji nam je Isus postavio?
Da li hrišćanstvo nije onda neka "novokomponovana semitska religija"?

Ma da... Mi smo došli na Balkan pre ameba...
Gilgameš, Džingis Kan, Aleksandar Makedonski, Hektor.... Vinetu... sve Srbi.

GM, svi Srbi su Žarkovčani, samo druge regionalnosti...

Vizantijski car Konstantin Porfirogenit opisuje podrucja koja naseljavaju Srbi tamo negde u VII veku, i izmedju ostalih zemalja koje nastanjuju navodi Bosnu. To sto se po razvoju feudalizma gubi osecaj pripadanja srpskom narodu je druga stvar. A to da su "Bosnjaci" stvarali Bosnu... mislim da je te ljude u srednjem veku zesce bolela patka i za drzavu i za tamo neke Bosnjake koji ce se javiti kasnije.

Apsolutno ih zabole. Oni su kmetovi i služe svom vlastelinu. ne znaju nizakakvo "srBstvo" i svetoslavlje.
Narod i nema veze sa nacijom, a Bošnjaci su nacija, a ne narod. Ako već Srbi jesu.
Ameri nisu narod, ali jesu nacija... Austrijanci su nacija...
Ja ne podržavam Bošnjake... Ja odbijam da priznam ijednu frakciju. Svi su to isti ljudi koji žive na istom području, govore istim jezikom i slave istog Boga (Žarkovčani, Žarkovo, žarkovčanski, Žarko). :D
Pod Bošnjaci stvarali Bosnu, mislim na ova sranja koja su se dešavala devedetih...
PS: To što Konstantin nešto kaže ne znači da tako jeste (mnogo nas je iznapušavao tamo), i to što je nešto bilo nekako pre 12 vekova, ne znači da je isto tako sada.

Pa je i rekoh pre par strana da me ne zanima mnogo kako ce da se nazivaju sada, al me nervira kad prekrajaju celu istoriju tako da im odgovara. A to da li su kmetovi znali za srpstvo ili ne, mislim da je istina negde izmedju, tj. da su znali sta su, ali da nisu mnogo marili za to.
Sta se desilo u proslosti nikad ne mozemo sa sigurnoscu znati, pa ni ovo o cemu se zajebavamo ovde, ali neka istina se moze povremeno nazreti.
PS: Mislim da je Kole bio manje vise u pravu sto se tice dogadjaja koji su se desili za njegova zivota, ali ono prepricavanje o onome sto se desilo par vekova pre njega treba uzeti sa malo vecom rezervom.

Ma lupaju svi sada neke gluposti... Samo što su negde budale glasnije.
Niko ne predaje pravu istoriju, niti realnu, pogotovo ne objektivnu. Tako da se ne opterećujem time već se svima njima smejem.

прво Босна је постојала као феудална срБска држава,и то су они добро знали,можда не баш кметови као што ви спомињете,и нису били залуђени национом као сви ми данас (признали то ми или не) али су у сваком рату знали да ратују за краља и неку отаџбину а увијек су се представљали као Срби,не као босанци то је сигурно!!!...
бошњаци нису стварали босну,јер она већ одавно постоји као регионални појам,они су само створили неку квази-државу звану бих ,насилно ту гурајући Србе и Хрвате, која ће кад тад бити срушена!!!...а добро си рекао крв се не смије бројати,и муслимански војници су створили државу на својој крви (и то је за поштовање и ја то поштујем)...сваки губитак живота је трагедија :(....али крв мога оца,рођака,комшија....вјеруј ми за мене (као и за много друге) никада неће бити мала ствар И НЕ МОЖЕШ РЕЋИ ДА ТО НИШТА НЕ ЗНАЧИ....МЕНИ ЈЕ РС НЕШТО НАЈСВЕТИЈЕ У ЖИВОТУ И ТАКО ЋЕ ОСТАТИ....
да добро си рекао Вук је сарађивао са њима али им није направио писмо ...па одакле им право да га користе и прогласе својим?!....тачно за глагољицу и латиницу нису их Срби створили.....али ЋИРИЛИЦА ЈЕ МОДИФИКОВАНА ВЕРЗИЈА СЛОВЕНСКОГ ПИСАМ ЧЕРТА И РЕЗА КОЈЕ ЈЕ ВЈЕКОВИМА СТВАРАНО И ВИЈЕКОВИМА МЈЕЊАНО ДА БИ СЕ ДОШЛО ДАО ДАНАШЊЕГ...дакле ћирилица је створена од словенских руку!!!
Da li hrišćanstvo nije onda neka "novokomponovana semitska religija"?
вјеруј ми ја православље (не хришћанство) доживљавам на други начин....тако се тада морало и јбга прихваћено је то на неки начин,преузимања многих ствари из родновјерија,преименујући их....тако да наше православље иако има семитска имена у себи (али ако ћемо у крајности семити то преузеше од древних арија аријеваца) оно је чисто аријевско-словенска религија!!!
друже то твоје дошли смо на Балкан прије амеба не заслужује ни коментар...јер тиме ниподиштаваш оно што су људи много прије ових "званичних историчара" написали и доказали!!!срамота за човјека који видим да се разумије у тематику,да прича такве ставри и да буде затрован медијском пропагандом!!!ИСКРЕНО ОЧЕКИВАО САМ МНОГО ВИШЕ ОД НАШЕ ДИСКУСИЈЕ АЛИ ЗАЈЕБИ ТО,ЧИМ НЕКО ДАДНЕ ТАКАВ КОМЕНТАР НЕ ЗАВРИЈЕЂУЈЕ МОЈУ ПАЖЊУ (и превише сам је дао!!!)толико од мене
поздрав