Prijava

Skoro sam saznao da su kuhinja i kupatilo ogledalo kuće, putevi ogledalo zemlje (države), a zubi (njihov "kvalitet") ogledalo čoveka.

Kad ćemo mi da imamo zubno osiguranje?

Koliko mitinga krezube Srbije ćemo još da doživimo?

I da odgovorite na pitanje iz naslova, iskreno po mogućstvu, da bismo otprilike izračunali kakvi smo po tom pitanju?

Немам две доње шестице. Скоро вадио. Остало све супер.

На остала питања немам одговор :)

Немам умњаке, није било места за њих, па сам морао да их повадим потпуно здраве. Остали су сви у реду, мада би требало да почнем да носим фиксну протезу да исправим вилицу, нарочито доњу.

Ništa mi ne fali u glavi, bar što se broja zuba tiče. lolo

Auuu, ćuti, dobri smo :)

фиксну протезу да исправим вилицу, нарочито доњу.

Isto i ja...

A što se tiče teme, meni fale ko Faci dve šestice, ali ja tu dodajem i gornju desnu peticu...

A što na ovo "Koliko mitinga krezube Srbije ćemo još da doživimo?" ne odgovorite :)

Šta mislite koji procenat građana Srbije ima sve zube?

Svi zubi na broju.

Nemam pojma za ostala pitanja.

Sumnjam da će zubno osiguranje da pomogne puno Grofe, zar nismo do sad imali beslpatno državno zubarstvo ?
Krezuba nam je Srbija jer se ljudi plaše zubara, beže od njega ko đavo od krsta...
EDIT :
Jel' se raćunaju plombe u stalne zube, inače mi za njih ništa ne fali...

Sumnjam da će zubno osiguranje da pomogne puno Grofe, zar nismo do sad imali beslpatno državno zubarstvo ?

Imali smo, i ovo si u pravu...postavio sam glupo pitanje. Bolje bi bilo da sam reko, da se organizuje da kod svakog poslodavca bude obavezan zubni i bilo koji drugi sistematski pregled, ali ne ofrlje, ko što se danas radi...

Ljudi se preterano plaše zubara, ali i retko se ko brine o zubima na pravi način...

Da dodam, jes da su mi ova tri otišla ko zna kuda, ali ostale ne dam! :)

Svi zubi na broju.

Au. Ja bi tebe na reklame stavio.

Meni je skoro počela da raste stalna petica. Mliječnu izvadila u petom razredu. Malo je zakasnila.
Ostale sve imam osim osmica. Eto.

Uglavnom interesatno je da su mi umnjaci rano krenuli da rastu, još negde na početku srednje valjda - zbog njih sam ponovo počeo svašta da grizem jer su tako jebeno nervirali...

Meni se nikada zubi nisu ni kvarili... Dobro, bar mi je nešto u glavi ispravno. lolo

Извадили ми једну четворку јер је била гужва у губици и то је све што ми фали. Остало је ту (још увек).

Fali mi četvorka gore desno, kao i kod Dottera, vadio sam zdrav zub jer je gužva, imam krupne zube pa da može da stane sve lepo.

Au. Ja bi tebe na reklame stavio.

Što, Grofe? Vi'š da ima dosta ljudi sa kompletnim asortimanom. I uglavnom se vade umnjaci ili šestice da bi moglo sve da stane, a ne zbog "bolesti zuba i zubnog mesa". :)

Mislim ipak da je ta situacija poprilično dobra. Ne znam kako je kod vas, ali kod nas privatni zubari možda jesu skupi, ali dosta dobro rade posao. Samo treba da se ode :)

Meni se nikada zubi nisu ni kvarili...

Boli tebe...

Vi'š da ima dosta ljudi sa kompletnim asortimanom.

Pa bolje ti na reklamu nego gamby :)

šestice da bi moglo sve da stane,

ja sam šesticu izvadio u osmom razredu, a sad te rupe više i nema, sedmica mi je ko konjska...a što se tiče umnjaka, nisam ni osetio da su izrasli...jebi ga, nisam tvrdoglav, pa je sve prošlo kako treba :)

ali dosta dobro rade posao.

To je tačno, ali kod privatniak me nervira to što oće sve da ti očiste, samo da ti se ponude da uzmu pare, setim se one epizode gde Bart dobije protezu i ortopedske cipele :)

Ја извадио обе четворке у доњој вилици због гужве.

Ljetos otišla jedna šestica. Zubarka nakon 45 minuta vađenja rekla da je ipak trebalo hirurškim putem, a ja nisam osjetio ništa zbog 2 inekcije. Ostali zubi su tu, u glavi. A još mi reče zubarka da mi je jak korijen, tako da zubić vila više neće imati posla kod mene.

hteli da mi vade četvorke.zbog mesta.nisam dala.hteli i osmice dve.nisam dala.sve fino stalo,doduše osmica je pod uglom od 90 stepeni u odnosu na sedmicu,lololo,gornja vilica,ali nema preklapanja i sve zube imam.

ali nema preklapanja i sve zube imam.

A ima li ukrštanja?