Prijava

Mislim da ovo moze da bude od koristi, ima dosta ljudi a s obzirom da mnogi ovde provode neumorno sate, sto da ne.

Смем ли да променим наслов теме тако да буде полиглотска тема, јер сам баш синоћ причала са Гвозденовићем и предложила да отворимо, а што бисмо само енглески издвајали? Има пуно тема, било би прегледније. Ту би људи постовали на свим језицима које знају осим српског и разговарали о страним језицима, превођењу и постављали питања и слично... Ако се не слажеш, отворићу нову тему. :)
Ако се слажеш, предложи нови наслов за своју тему.

zar nije jednostavije i brze da odete na bilo koji web recnik na netu?

Псиџа: Isn't it easier to use an online dictionary for that?

;)

Naravno ali posto je ovo sajt koji se upravo bavi recima, prikladno je da ima i odeljak za prevodjenje sa stranih jezika na srpski i obratno, jer se mi svo vreme bavimo prevodjenjem sa srpskog na srpski.

ja se sećam da sam imao problema da u CVju na engleskom napišem da sam apsolvent. Jel zna neko prevod za to?

100% sam siguran da samo kod nas postoji taj "sve sam odslušao, sad samo još da dam ispite" status :)

da nije graduate student?
il' samo graduate...

a može da se stavi i recimo planning to graduate in (kvartal,godina), al to nije to :))

kako bi se na srpski prevelo dispose?
znam ja sta to znaci,ali kad bi me neko pitao ne bih znala koju rec da upotrebim :P

otarasiti se
rešiti se
(nekoga/nečega)
--
moglo bi i kao:
skloniti, odložiti...
(valjda)

Graduate student je ipak izraz za nekoga na postdiplomskim studijama...ne postoji tako nešto,makar ne u USA.Ne znam za Englesku,možda tamo.

Грешиш Сурови...

to dispose: уредити, ставитни нешто на своје место

to dispose of: оно што си ти реко ;)

a post grad. ne postoji?
biće da si u pravu...

balegar sam, grešan :)

zato imamo ovu temu jupiii

Заборавих...
dispose се може користити и као фразал да се каже да је неко/нешто усмерено ка нечему/некоме.

Jok,imam primerak toga takvog studenta(sad više nije-završila je) u životu.

Jel zna mozda neko kako se kaze KURBLA na engl.?

Kurbla je crank, mada crank može da znači bilo koju ručicu koja se okreće.