Prijava

a cija je rec VAMPIR :)

U tom obliku srpska, ali umpir je reč za tako neku karakondžulu koja je postojala još u staroslovenskom, a ima indikacija da vodi poreklo još iz sanskrita.

A šta je sanskrit nego praslovenski? :)

Ma da, sve je to srpski! Ako je verovati pojavama kao što je Jovan Deretić.

Vampir je srpska rec, dokazano na svaki nacin.

Један од начина је био и 3 киле шљиве и говњива мотка.

*Мало запажање: санскрит је потекао из праиндоевропског као и прасловенски. Тако да санскрит и прасловенски дођу као брат и сестра, а не као тата и син.
Само наставите :)

A najnovija istraživanja jezičkih grupa, smeštaju prapostojbinu indoevropskih jezika, u područje zapadno od Crnog mora... a jedina poznata civilizacija u tom području, jeste kultura lepenskog vira... mislite o tome...

Svejedno... Lepenskovičanci nisu Srbi.

Da li ste znali da se na Sanskritu obuca sa povijenim vrhom zove "upanak" ?

Mene neko ložio da je "prestiž" poreklom srpska reč, da je prešla u francuski negde u 19. veku i zadržala izgovor, ali promenila spelovanje u "prestige", a ova teorija se temelji u tome da je na srpskom originalno značila nadmašiti, prestići...

Hajde da čijem šta znači iz iz čijeg jezika je toponim Kolubara? :-)

''the Classical Latin word colubra (serpent, snake)''
Ваљда је рака много вијугава, па личи на змију.
Је л' то?

Jel zna neko na engleski prevest riječ "grehota" ?

pitaj insolent defender,ona zna garant:)

Jovičiću, to bi mogla biti fraza crying shame:
It's a crying shame that his talent has remained undiscovered.

znala sam ko zna:))))))))

Molio bih nekoga ako zna da mi prevede frazu "I have on my end". Šta to tačno znači?

...to have your "end" away,meaning to have sex....
but there is no such preposition as ON that is used with the word "end",he he he...you could use prepositions IN or AT,for example... :) I hope I have helped... ;)

Ni hoe šo potonghua ma?