Prijava

Па јебага, није ни раџа савршена.

Od domaće rakije ne može da ti bude apsolutno ništa.
Uslov je da je ne mešaš ni sa čim.Nema soka,nema vinjaka,nema piva,nema vina.
Čak ne sme ni da se pije druga rakija.Samo jedna vrsta,iz jednog bureta.
Možeš da se napiješ da imaš prekid filma,ali ujutru kada ustaneš te čak ni glava ne boli.
Kupovne jeftine mogu da budu opasne,ali stomaklija je provereno odlična.

Skočimiš nije tvrdio da je popio litar na eks-već litar za pola sata.
To je strahovito,ali je moguće.
Ja sam popio 3 čašice domaće rakije sipane u jednu čašu na eks.
Jednom sam popio flašu likera od čokolade od 0,75l na eks.
Nemam pojma koliko tu ima alkohola,ali pre toga sam popio mnogo rakije
i više nije imalo šta da se pije,pa mi je ta flaša na eks legla kao sokić.
Ne poznajem čoveka, ali tvrdim da Skočimiš ne laže.

Ma ko ne vjeruje nek' navrati kod nas, sve se da provjeriti. Ako lažem - ja plaćam kompletan ceh što se popije to veče, a ako ne lažem - onaj koji je sumnjao plaća samo ono što sam ja popio, ostalo ću ja. Je l' pošteno?

RAKIJA JE OPASNA. OCE DA IZEDE!!!

Skočimiš nije tvrdio da je popio litar na eks-već litar za pola sata.
To je strahovito,ali je moguće.
Ja sam popio 3 čašice domaće rakije sipane u jednu čašu na eks.
Jednom sam popio flašu likera od čokolade od 0,75l na eks.
Nemam pojma koliko tu ima alkohola,ali pre toga sam popio mnogo rakije
i više nije imalo šta da se pije,pa mi je ta flaša na eks legla kao sokić.
Ne poznajem čoveka, ali tvrdim da Skočimiš ne laže.

Litar za pola sata nije moguce popiti, zato sto znam i tvrdim. Tj. moguce je popiti a da nakon ispijanja iste ne mozes stajati na nogama. Dakle zivi les. Mada cekaj. Koliko je gradi ta Rakija??? Ako je od 23 do 27 ne postoje teoretske sanse da popijes. A ako je pitka negde 15-6 to i ne vredi piti.
Dakle jacina rakije odredjuje se po količini alkohola koji se izražava u zapreminskim delovima ili volumnim procentima. Volumni procenat je broj litara čistog etanola (čistoće 100%) koji se nalazi u 100 l alkoholnog pića odnosno, u vodeno alkoholnoj smeši koja to piće čini. 1 grad = 2.46 vol% Pa ti vidi.

ja pijem samo svoju porodicnu rakiju.... a to se ne bojim da radim :)))

Litar za pola sata nije moguce popiti, zato sto znam i tvrdim. Tj. moguce je popiti a da nakon ispijanja iste ne mozes stajati na nogama. Dakle zivi les. Mada cekaj. Koliko je gradi ta Rakija??? Ako je od 23 do 27 ne postoje teoretske sanse da popijes.

Човек вам је понудио фер понуду. Ако не верујете испробајте. Ја знам да може, јер знам људе који пију ракију као млеко.

Човек вам је понудио фер понуду. Ако не верујете испробајте. Ја знам да може, јер знам људе који пију ракију као млеко.

Koliko je grada ta Rakija pre svega to me zanima? Ja evo smem, u tu opkladu, ali pod uslovom ja da donesem pravu domacu. Dakle moja licno Sljivovica, Dunjovaca i Kruskovaca.

Па питај њега, откуд ја знам :/
Иначе никад ми неће бити јасно то мерење за колико времена може ко да попије. Ја кад пијем ракију, пијем да уживам у њој а не да постављам рекорде...

Citajuci ova proseravanja velikih strucnjaka za rakiju,zamalo sto nisam dobio proliv!
Ovaj pije rakiju na litre,ovaj zna da je domaca najbolja,treci tvrdi da je svaka industrijska losa i otrovna,a svi zajedno se samo proseravaju...
Domaca rakija moze da bude dobra,ali je cesto jako losa zato sto domacini ne prate neki odredjeni tehnoloski proces pri proizvodnji,vec rade na osecaj.Sa druge strane,industrijske rakije moraju da imaju konstantni kvalitet,sve moguce i nemoguce sertifikate i sl.a trovanja se desavaju samo kad tu rakiju proizvode u kojekakvim podrumima i to tako sto mesaju etil alkohol sa vodom i aromama,a ponekad se zajebu pa zamesaju ma metil alkoholom i upokoje jedan broj jadnika koji kupuje ta govna.
Oni koji pljuju industrijsku rakiju,normalno da nemaju pojma,niti su ikada zeleli da kupe nesto sto valja,zato sto kosta u rangu sa stranim kvalitetnim picima,aotpuno je ista stvar i sa domacom rakijom.Ona koja kosta mnogo,ta i valja,a ona koju platis 200 dindzi litar,slepilo je ono sto bi trebalo najmanje da te brine...
Na svu srecu,ako ikada udjemo u tu uniju,rakiju ce moci da prodaje samo i iskljucivo onaj ko uspe da dobije sertifikat za takvu vrstu proizvoda i kada kupis domacu ili industrijsku rakiju,znaces sta kupujes.Ovo je pogotovo bitno za ljude koji peku rakiju u svojim dvoristima,sto znaci da ce u buducnosti moci da truju samo sebe i svoju familiju,posto nece smeti te otrove da prodaju po pijacama za 100-200 dinara za litar,osim ako na sebi nema etiketu na kojoj pise da nije za ljudsku upotrebu!
...jos jedna stvar me interesuje,a ona je kako neko moze da se usudi da tvrdi da je rakija najbolje zestoko pice,kad ima daleko boljih pica,a viski je jedno od njih i superioran u svakom pogledu u odnosu na rakiju?
Rakija jeste ok pice kad je dobra,ali ima puno boljih pica od nje....

Od domaće rakije ne može da ti bude apsolutno ništa.
Uslov je da je ne mešaš ni sa čim.Nema soka,nema vinjaka,nema piva,nema vina.
Čak ne sme ni da se pije druga rakija.Samo jedna vrsta,iz jednog bureta.
Možeš da se napiješ da imaš prekid filma,ali ujutru kada ustaneš te čak ni glava ne boli.
Kupovne jeftine mogu da budu opasne,ali stomaklija je provereno odlična.

Skočimiš nije tvrdio da je popio litar na eks-već litar za pola sata.
To je strahovito,ali je moguće.
Ja sam popio 3 čašice domaće rakije sipane u jednu čašu na eks.
Jednom sam popio flašu likera od čokolade od 0,75l na eks.
Nemam pojma koliko tu ima alkohola,ali pre toga sam popio mnogo rakije
i više nije imalo šta da se pije,pa mi je ta flaša na eks legla kao sokić.
Ne poznajem čoveka, ali tvrdim da Skočimiš ne laže.

све је тачно. могуће је врло брзо попити велику количину ракије (мој неки рекорд је 0.75л ракије од око 50% алкохола за пола сата до сат времена... тад сам био мало луђи, сад попијем по чашицу-две, па мало мезим, па полако само :D), али ако се пије без ичег другог, као што горе пише, не може проверено да вам буде ништа. наравно, напијеш се ко буља, али нема оних лоших последица...

Domaca rakija moze da bude dobra,ali je cesto jako losa zato sto domacini ne prate neki odredjeni tehnoloski proces pri proizvodnji,vec rade na osecaj.

Чек а ти производиш па знаш који је то процес или шта?

...jos jedna stvar me interesuje,a ona je kako neko moze da se usudi da tvrdi da je rakija najbolje zestoko pice,kad ima daleko boljih pica,a viski je jedno od njih i superioran u svakom pogledu u odnosu na rakiju?

Мислим да си ти овим све рекао. Пљујеш по домаћој ракији, коју људи пеку за СВОЈЕ потребе док скиви кујеш у небеса...

Ја прајм моју на осећај и јебе кеве.

...jos jedna stvar me interesuje,a ona je kako neko moze da se usudi da tvrdi da je rakija najbolje zestoko pice,kad ima daleko boljih pica,a viski je jedno od njih i superioran u svakom pogledu u odnosu na rakiju?

Ево ја нпр. пре бих попио ракију него виски и то не зато што је ракија као српско пиће па нећу виски. Он ми има 34 пута гори укус, шта знам...

Ево ја нпр. пре бих попио ракију него виски и то не зато што је ракија као српско пиће па нећу виски. Он ми има 34 пута гори укус, шта знам...

+123441

"Ево ја нпр. пре бих попио ракију него виски и то не зато што је ракија као српско пиће па нећу виски. Он ми има 34 пута гори укус, шта знам.."

...ovo je klasican primer proseravanja i glumljenja patriote na internetu.Viski ima mnogo duzu tradiciju od rakije i ove poznate marke koje se mogu kupiti na trzistu su zapravo mesavine vise vrsta viskija ,koje se mesaju da bi se dobio jedinestveni ukus i kvalitet.Rakija sa druge strane ,moze da bude jako dobra i kvalitetna,ali samo ako se postuje tehnoloski proces proizvodnje ,koji podrazumeva da se time bave pismeni ljudi,koji mogu da garantuju da ce proces uvek biti ponavljan na isti nacin,u istim uslovima i koji ce umeti da rade pravu proveru kvaliteta.Danas na selima ,kvalitet rakije iskljucivo zavisi od toga sta je domacin doruckovao i koliko je dorucak bio obilan.Ako pocne da pece rakiju gladan,potrovace pola familije,a druga polovina ce da ostane trajno slepa...!

Viski ima mnogo duzu tradiciju od rakije

Дај бре, немој више.

talentovano_glup, ја сам непоменуо да не пијем ракију пре него виски због патриотизма, али изгледа да ниси прочитао. Виски ми је ђубре од пића, и боле ме курац колику традицију има кад ми је ружан. Можда ти више волиш виски јебига.

Rakija je na nasim prostorima pocela da se pravi relativno kasno,zato sto sam proces proizvodnje iste zahteva tehnologiju i odredjeno poznavanje hemije.U drustvima koja su bila tehnoloski razvijenija od nas,proces proizvodnje alkoholnih pica je poceo mnogo pre nego sto je poceo kod nas.U srbiji se u ranijim vekovima tradicionalno pilo samo vino,posto je proces prerade grozdja u vino daleko jednostavniji i poznat je hiljadama godina.Prvi kazani za rakiju,u nasu zemlju su dosli iz Austrougarske,koja je bila tehnoloski daleko razvijenija od male Srbije,koja je prve skole pocela da otvara u 19. veku,a industrijalizaciju dozivela tek pocetkom 20.veka.
Ne pljujem po rakiji,jer i sam volim da je pijem,ali isto tako sam svestan da postoji nesto i bolje od toga,a da nije poreklom sa nasih prostora.
Glupi srbi su se toliko navukli na rakiju,da su zaboravili da prave vino,koje je nekada na ovim prostorima bilo poznato po kvalitetu,a i sire....