Prijava

Да ли знате да постоји електронски рјечник српског језика, који се састоји од шеснаест књига САНУ и три Матичине књиге? Дијелио се прије пар година у Пи Си Пресу, а могуће га је и сад добити бесплатно.

Пошто су на теми "Језичке недоумице" неки чланови пожељели да добију примјерак, отварамо посебну тему за то. У овом тренутку се може подијелити отприлике десет-петнаест инсталација.

Начин на који је рјечник настао, како можете да дођете до њега, и зашто се поклања, а не продаје, објасниће вам Валдемар у наредном посту.

______

ЕДИТ: Валдемар ће вечерас свима послати ПВТ са линковима, да сад не шаље једном по једном.

Elem, ima već oko 7-8 godina kako smo ga napravili. SANU nije htela da ga otkupi, niti da da pravo nama da ga prodajemo, tako da ta stvar visi u vazduhu. Postoji kvaka u zakonu po kome se, kao javno dobro, može poklanjati. Ko večeras ovde izrazi želju, poslaću mu linkove i uputstva na PVT. Rečnik ima 350 hiljada odrednica i veoma se lako koristi. Ko voli, nek izvoli.

У овом тренутку се може подијелити отприлике десет-петнаест инсталација.

Zašto je ograničeno?

EDIT: Javljam se.

I ja se javljam, da i ja jednom imam rečnik. Hvala

Pa to je škakljivo pitanje zašto je ograničeno. Ko god se javi večeras, poslaću link. Jbg, ja se nadam da ću to jednog dana moći da prodajem, kad se mudraci iz SANU slože. Sad, ako svima sad podelim, kome ću onda da prodajem?

Poslaću večeras svima PVT-ove odjednom, ne mogu sad da šaljem jedan po jedan.

E, samo mi se predstavljajte nikovima sa Vukajlije u mejlovima, da znam kome dajem, da ne propustim nekoga.

Може и мени?

Koji mejlovi sad? :p

Koji mejlovi sad? :p

Mora da se registruje i aktivira program, ja dajem šifre. Poslaću svima uputstvo u PVT-u šta da rade, samo malo kasnije, oko pola 12, svima odjednom.

Kul, kul. 'Fala.
Samo što ću tek sutra da vidim to. :)

Ako još ima mesta, javljam se.

Hvala Valdemaru za dobru volju da podeli nesto sa nama, i hvala za recnik. Medjutim, ako je vec ogranicen broj licenci, predlazem da se ne javljaju autori koji ce recnik skinuti, otvoriti jednom ili nijednom, samo znatizelje radi.

Jericho je u pravu.

Ako nisam zakasnila i ja bih taj rečnik. I neću ga koristiti ovako k'o što Jericho kaže. :)