Prijava

When the rich wage war, it's the poor who die. (Linkin Park - Hands held high)

I saved a girl from being attacked last night. I controlled myself.
(Rodney Dangerfield)

dođoh,videh,otiđoh

Evo i ja da pridodam:

Nema svetijih veza od prijateljstva, braco! majka voli svoje dete, otac voli svoje dete, ali to nije to! Pa i zver voli svoj porod! Ali oroditi se s nekim ne po krvi vec po dusi, to odvaja coveka od drugih bica!
N.V.Gogolj

Ono sto coveka odvaja od drugih bica je to sto mi jedini jedemo kad nismo gladni i jebemo se tokom cele godine.

(Ne znam napamet cije su ovo reci, ali dodacu kad se setim)

"Ali neka, mislio je on dalje, ako se ovde rusi, negde
se gradi. Ima valjda jos negde mirnih krajeva
razumnih ljudi koji znaju za bozji hator. Ako je Bog
digao ruke od ove nesrecne kasabe na Drini, nije
valjda od celog sveta i sve zemlje sto je pod nebom?
Nece ni ovi ovako doveka. Ali ko zna? ( Oh, da mu je
malo dublje i malo vise vazduha udahnuti!)Ko zna? Moze
biti da ce se ova pogana vera sto sve uredjuje ,
cisti, prepravlja i doteruje da bi odmah zatim sve
prozdrla i porusila, rasiriti po celoj zemlji;mozda ce
od vascelog bozjeg sveta napraviti pusto polje za
svoje besmisleno gradjenje i krvnicko rusenje, pasnjak
za svoju nezajazljivu glad i neshvatljive prohteve?Sve
moze biti. Ali jedno ne moze-ne moze biti da ce posve
i zauvek nestati velikih i umnih a dusevnih ljudi koji
ce za bozju ljubav podizati trajne gradevine, da bi
zemlja bila lepsa i covek na njoj ziveo lepse i
bolje.Kad bi njih nestalo, to bi znacilo da ce i bozja
ljubav ugasnuti i nestati sa sveta. To ne moze biti."
Andric

"Biti zaljubljen u sebe-to je idila koja traje celog zivota!" Oskar Vajld

"Nista na svetu nije tako dobro rasporedjeno kao zdrav razum,jer svako misli da ga ima dovoljno" Dekart

Ulazim u život, da bih iz njega, uskoro, izašao. Dolazim da se pokažem, kao i ostali: potom, mora se iščeznuti... Priroda, gotovo zavidljiva na dobro koje nam je učinila, često nam objavljuje i stavlja do znanja da ne može dugo da nam ostavi ono malo materije koju nam pozajmi, koja ne smije da ostane u istim rukama i koja, vječito, ima da bude u opticaju: ta joj je materija potrebna za druge oblike, ona je traži natrag za nove tvorevine. O, Bože, još jednom da pitam: šta smo mi? Bacim li pogled preda se - koliki veliki prostor u kome nijesam. Okrenem li ga unazad. kakva stravična širina, u kojoj me više nema. Koliko malo mesta zauzimam u toj, ogromnoj, provaliji vremena! Ja sam zapravo, ništa....

Vuk Drašković
Sudija

t.dj, jel onaj sultanov harem ceo zanimljiv kao ovaj citirani deo?

jeste, jedna od najboljih knjiga koje sam pročitala, neverovatna

"Zivot je tragedija za one koji osecaju, a komedija za one koji misle." - Horas Volpol

Уочи «најлуђе ноћи»

"Срби су се, после Другог светског рата, навикли да славе празнике чији смисао не знају, или не желе да знају, а неки од њих су и следећи:

1.мај, «међународни празник рада», који је установила комунистичка интернационала (комунизам је само у Русији у овом веку однео, у име «диктатуре пролетеријата», преко шездесет милиона људских живота);
7.јул, дан када је Србин пуцао на Србина на вашару у Белој цркви (први Србиј је био «Шпанац», припадник комунистичке интернационале, а други Србин је био обичан жандарм, избеглица испред усташког ножа);
29.новембар, када је у Јајцу створена Титова Југославија, због које изгубисмо Далмацију, Банију, Кордун, Славонију, Западни Срем, и због којег ћемо, ако се овако настави, изгубити Косово;
8.март, «међународни дан жена», уствари – комунистички празник жене – револуционарке, опет подметнут од стране интернационале.

И све то у земљи Србији у којој химна није «Боже правде», него «Хеј Словени», у земљи која се само условно назива Србијом, али чији становници су «равноправни грађани свих народа и народности». И Срби пристају, Срби се мире са таквим празницима; Срби... Уосталом, ко пита Србе?

Суштина празника, сваког празника, јесте религијска. Када славимо Божић, ми учествујемо у радости пре свега што постоји и што дочекује Сина Божијег у људском облику; када славимо Васкрс, учествујемо у Христовој победи над смрћу; када славимо Савиндан, лице у лице срећемо се са оцем наше Цркве и отаџбине; на Видовдан се причешћујемо са кнезом Лазаром и његовом светом и честитом војском...

А када славимо послератне празнике «тада славимо» тријумфалне моменте једне лажне религије која «верује у Маркса и Енгелса», религији која је деци предлагала да Тита воле више од маме и тате, а читавом србском народу као браћу достојну загрљаја наметала србомрсце и србоубице.
У те и такве наопаке празнике, спада и календарска нова година (по грађанском календару), коју су први међу православним народом почели да славе Совјети када су окупирали Царску Русију. И ова заиста најлуђа ноћ, потпуно је помрачила празничну свест нашег народа, па је он и даље слави, непитајући се зашто и како.

Покушаћемо да у неколико редова објаснимо лудило те ноћи (барем међу нама, Србима).

--Свуда у хришћанском свету, и код православних и код римокатолика, прво долази Божић, па Нова година. Само код нас се честита овако: «Срећни Новогодишњи и Божићни празници!» и кад прође римокатоличка нова година, а после православног Божића, Срби славе «србску нову годину», што је по свему судећи јединствени пример у свету – две нове године и обе – славља! Могло би се ускоро десити да се прослављава и кинеска нова година – вероватно би за њу било заинтересованих;

--Кићење јелке на западу обавља се за римокатолички Божић, а не за Нову Годину; кићење јелке за Нову годину по грађанском календару код нас нема никаквог смисла. Док јелово дрво код римокатолика симболизује Богомладенца Христа (као и бадњак код нас), јелка за нову годину у Србији не значи баш ништа;

--Да би се за ту једну, најлуђу ноћ, окитила јелка, у Србији, у којој се голети шире, немилосрдно се сече на хиљаде младих стабала која се потом бацају у ђубре; Бадње дрво за србски Божић, је само грана или гранчица храста која остаје на свом месту да расте у висину и ширину;

--Када се слави католичка – међународна нова година православни Срби улазе у последњу седмицу пред Божић, у којој је пост најстрожији, јер се и тело и душа спремају да дочекају Христа. Док Србија крка печење и опија се, православни посте, држећи се завета Светог Саве, што су радили и наши стари, све док у ову напаћену земљу нису дошли Титови «ослободиоци» који су донели нове законе и нове празнике;

--У најлуђој ноћи србска сиротиња ће, да би се показала и доказала трошити свој муком стечени новац, било спремајући свечану вечеру за кућни провод (уз телевизијске емисије и испирање мозга), било одлазећи у хотеле и ресторане са програмом за дочек. За то време, искрено ће моћи да се веселе само они који су претходних година били: посланици, одборници, министри, као и многи челници тзв. невладиних ораганизација финансираних од стране запада.

--У најлуђој ноћи ће пуцати из свих оружја, и опет ће бити рањених, не дај Боже, мртвих.

--У најлуђој ноћи ће опет бити пијаних, који ће се данима трезнити и питати – шта су то дочекивали;

--У најлуђој ноћи ретко ко је свеста да ли се слави долазак по свему црне претходне или улазак по свему судећи још црње наредне године.

--После најлуђе ноћи за све оне који се нису пружили колики им је губер, долази најдужи месец звани јануар кога са тешком главом као туч и празних џепова треба премостити, па треба озбиљно размислити да ли назив «најлуђа ноћ» треба ставити под знаке навода или она то заиста јесте.

Рећи ћемо и то: «Наше није да убеђујемо; наша дужност је само да изложимо, а убедити се – то је ствар оних који слушају – читају», како је говорио Свети Јован Златоусти. Биће сасвим довољно ако овај скромни текст било кога подстакне на размишљање."

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs048.snc3/13532_1288378046098_1129608810_30924755_1505880_n.jpg

"Od vas tražim samo jednu stvar, tojes' dvije stvari, rad red i disciplinu."

Neko nekad

Zamisljam Hrista, njegovu kevu devicu Mariju, proroka Muhameda i proroka Mojsija kako svi zajedno vare jednu milenijumsku spravu, pa mu ga daju u krug, bez bejbisitovanja. I ruse hramove u Jerusalemu i tu sade plantazu gandze.

...

Ma ne, bolje je ovako kao je sada, zar ne? Ono - pravi vise smisla...

Ljubav sveeeeeta, da ocistimo mozak i telo od krsa, DZA LJUBAV-AV-AV!!!

,,Oduvijek sam sumnjicavo prilazio gotovo svim zapisima o vlastitom zivotu, dnevnicima, autobiografijama, samokazivanjima, jer u pisanju o sebi, kao namjera ili nesvjesno popravljanje, javlja se zelja da se ulepsa vlastiti zivot, da se prikrije neka svoja mana ili joj se umanji tezina, da se nadje opravdanje nekom ruznom postupku, da se istakne neka neuocena ili nepostojeca osobina: covjek i nesvesno ispravlja svoje uspomene, idealizujuci ljude i dogadaje koji su mu dragi, potiskujuci ili potpuno zaboravljajuci one koji su mu neugodni.
Osim toga, moj zivot je prilicno ravan, zanimljiv i znacajan samo za mene, i sva moja sjecanja su samo moja, drustveno prilicno nevazna: nikad nisam bio u polozaju koji bi mogao znatnije i sire da utice na istoriju, uvijek sam bio jedan od ucesnika u istorijskim zbivanjima."

M.Selimovic

,,Покушај да се на земљи створи Рај само ствара већи пакао.''
Карл Попер

,,Колико је познато,мода није ту да открива,већ да сакрива,није пронађена толико за повећање лепоте,колико за сакривање грдобе.Она је тако специфично човечанска да има-као све велике и невелике страсти-своје хероје:фићфириће!''
Антун Густав Матош

"I believe in getting into hot water; it keeps you clean." - Gilbert Keith Chesterton

"You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother." - Albert Einstein

"Great minds discuss ideas; Average minds discuss events; Small minds discuss people." - Eleanor Roosevelt