Prijava

Дакле, имам идеју да напишем сценарио за сех и град спиноф серију која ће се звати Дркање и Село. Или Бацање и Предграђе. (велики ми је проблем да пронађем ПРАВИ назив, али схватили сте поенту из ових недовољно добрих примера)
Серија не пуца на високо, већ ће бити ту чисто ето, разоноде ради. Као и поп музика. (ваљда ће бити занимљивија од срећних људи)

Радња се дешава у неком српском селу, где живе 4 најбоља друга. Главни лик има фацу као стопало(у даљем тексту ->стопало) и коврџаву косу, ради у сеоским новинама где пише колумну о свом животу. Има једног риђег друга (у даљем тексту као риђи), једног смеђег(смеђи) који је ожењен и једног плавог(плави) који је старији од свих њих 40 година.

У свакој епизоди(која год да је радња) они онанишу барем једном.

(осим плавог, који то обави пар пута, а такође практикује и анимал сех са кокошкама, прасићима, козама, магарцима итд.)

(као што плави то ради више пута, риђи обично не успе то да обави ниједном, осим у епизоди РИЂИ, у којој ће он то радити једно 75 пута)

(смеђи ће у свакој епизоди барем јдном дркати, али ће пре сваког чина имати један кратки монолог у коме ће испитивати моралност свега тога и осећати грижу савест што није у стању да дрка на своју жену него на комшиницу, или пак неку краву)

(стопало ће упражњавати ову радљу минимум једном по епизоди, али ће сваки пут осетити неко дубље значење у свему томе, што ће представљати тему сваке епизоде)

Поред дркања, када се осете депресивно, ићи ће у групну набавку најновијих опанака, који су за своког од њих страст. Иако се у селу већ одавно опанци ретко носе, они имају потребу да их поседују што више.

Такође ту је присутна и њихова добра другарица -> брката Стана, која разуме њихов мушки свет и често блеји са њима.

Седе у локалној кафани и напијају се до бесвести и обично покушају да приведу неку од румених сељанчица из оближњег школског дворишта, увек без успеха.
(они су наравно у касним 20им и раним 30-им, док је плави одавно сед, и има унучиће)

Суочени са неуспехом одлазе кућама, где се на крају сваке епизоде даје наговештај шта ће да раде... (увек исто)

Мислио сам да буде нека као ББЦ серија од 6-7 епизода по сезони. У тих 6 епизода треба проћи кроз основне проблеме са којима већина може да се поистовети блабла...
--

друга сезона треба да представи 4 млађа момка (3 и један матори) у предграђу (дакле мало урбанијој средини) који пију у паркићу или испред зграде, дрогирају се и наравно дркају :)

--
ово овде пишем зато што ми треба:
1. Адекватан назив
2. ваше мишљење о свему томе
3. помоћ? што у идејама за епизоде, што у можда активној сарадњи :))
---
ето мало зајебанције...

1.Мислим да би по некој аналогији серија требала да се зове "Маструбација и Село", ал није нарочито звучно.
2.Мислим да је идеја феноменална.
3.Каква ти помоћ треба?

Јел читаш ЦКМ или гледаш Фемили Гај?

Бојим се да ниси 100% оригиналан... Већ постоји позоришна представа "Секс и село", не знам да ли си чуо.

@gzm
nisam čuo za predstavu. ništa od svega ovoga onda :)
ovo je trebalo više da liči na neke seoske nepristojne ljude, ali jbg... ionako nikad ne bi ni bilo realizivano :)) možda kao internet zajebancija :) kačimo na jutjub i slično...

a to seks i selo jel si gledala? čini mi se kao da je veroatno loše.

--
@ wojtek
mrzim ckm i ostale muške časopise zato što furaju neki fazon koji je meni potpuno gej i neduhovit, a femili gaj mi je izuzetno nezanimljiv (tačnije dosadan).

(da se razumemo, nisam jedan od onih koji veliča sautpark a spušta femili gaja, ameriken deda ili simpsonove... meni je sve to sranje, osim što mi je sautpark malo originalnije sranje od ovog ostalog sranja)

sad mi više ne treba pomoć, pošto mi je gospodža sjebala koncepciju :)

Ma nek se zove Drkačina i Vukojebina. To bi jebalo mamu Seksu i selu. Ne odustaj, Surovi, ovo je mnogo dobro! Niko do sad nije propisno isprozivao Sex i Grad, a treba ga prozivati. Glavna fora bi bila da bude slična latino-džez muzika :) Što se tiče težine izvodljivosti, ne mora to da bude serija. Napravi kao jednu epizodu, tj. kratak film. Mogu ja da pomognem s čim treba, svojevremeno sam se pomalo pačao u sve što ima veze sa snimanjem (prevashodno režija, ali i sve ostalo, uključujući i glumu).

:))

udahnuo si mi život u projekat :) mora da bude serija. pa makar i 3-4 epizode po 5 minuta :)

( može mnogo više)

mora da bude serija, kako bin kasnije snimiili film :))

kurd može da bude pandan onoj plavoj što se jebe iz dana u dan :)

A možda bi bila fora da se likovi zovu identično kao ribe iz Sex i Grada: Keri, Šarlot, Miranda i Samanta?

Што си се бре одма издепримирао Сурови? :)
Представа је онако, није ништа посебно, и била је само делимично прозивка С и Г, а не овако big guns прозивка. Само сам скренула пажњу да нешто хумористично а инспирисано С и Г већ постоји. Они су се више залуђивали разликом између опанака и чизама.

Латино-џез музика :)))) АААахахахаха, савршено.

Некако мислим да би ово био бољи цртани него серија. Је л зна неко да програмира у Флешу?

Mislim da definitivno treba snimiti i about the movie parodiju.Ono kad glumci pričaju kako je sjajno bilo raditi sa tim i tim rediteljem a gej reditelji i producenti prepričavaju zgode i nezgode sa setova.

ja imam negde nekih stotinjak kratkih crtaća u flešu :)
al ja bih ipak igranu seriju pošto ne umem tako dobro da crtam da to ispadne kako treba :)

Ако треба, сви ће ти помогнемо сас цртање. А што се глава тиче, само одсеци главе овима из серије пошто је ионако прозивка, зар не би било сјајно :) Теби у суштини за 1 цртани треба неколико позадина, главе и једноставна тела и опанци, наравно.
Мени се чини да би цртани био бољи... смешнији...
Плус што серију може да сјебе и глума ако није добра - мени је увек смешнији смешан цртани него не знам како смешна глума, треба ти гомила реквизита, место за снимање, да окупиш људе, па термин... а и теби је лакше да правиш цртани - то можеш да завршиш сарађујући и преко интернета са људима ако ти треба помоћ.

П.С. можеш успут да испрозиваш аниме правећи сцене ко што они праве, што би ти додатно олакшало посао :)

ja generalno nisam za crtani, zato što to nije vrsta humora koju želim da postignem.

ako samo nakačim slike, to će izgledati kao džet set recimo.
ono što sam ja prvobitno imao na umu je da o deluje kao da je ozbiljna serija, sa ozbiljnom radnjom i svim tim čudima. Ta ozbiljnost koja će predstavljati potpuno odsustvo sa razumom, meni deluje kao nešto zabavno. ne želim da se rugam originalu na taj način, želim da uđem dublje u srž problema... i to sve koristeći potpuno neozbiljne metode... ako me razumete.

slažem se da je problem kostima, glume, generalno ljudstva i para. ali to je baš ono što mi je potrebno. očigledan nedostatak rekvizita može da bude na našoj strani.

gledao sam neku emisiju o onom festivalu u NS-u što je bio sad krajem juna, i neki reditelj je dobio nagradu HD kameru. i pita ga voditeljka da li će munova kamera pomoći u nekim novim projektima, a on kaže kako bi je najradije prodao i za e pare kupio filmsku traku, jer on nema nameru da snima male filmove celog života.

Zači ja to kad sam čuo hteo sam da gađam tv daljinskim ili čime god :) taj će sigurno snimiti VELIKI film, čim mu je potrebna "oprema".

ne bih da zvučim isuviše glupo, ali ako postoji želja, i ideja, a naročito volja, koliko god loši uslovi bili, koliko god loša oprema bila, ako je poruka ta koja je uspela da prodre do publike, onda...

zastranio sam i zaboravio zašto sam ovo hteo da kažem :)
nisam zaboravio ali ulazim polako u neki oftopik...

dakle ono što htedoh reći je... nebitno dal' je crtana ili igrana serija, bitna je priča.
:)

:...док сам читала, имала сам у глави ону кесу из Америчке лепоте...:

Убедио си ме, све што си рекао је на месту. :)

(ta kesa je jedna dobra kesa. jedna odlična kesa)

Ма сјајна је кеса. :) А био је тако некакав штимунг, звучао си у стилу "хајде да се боримо за праву уметност".
:овације:

haha i to ni manje ni više nego spinofom za seks i grad :)))
može li biti bolje?
:)

Izuzetna ideja, ili ti ideja koja moze da se realizuje. Evo predloga:

- Ne moras da snimas bas na selu. Predlazem ti da snimas u Apatinu. Imas pivaru (jedinu pravu ljubav sve cetvorice), sa tim da ti stopalo moze biti zaljubljen u tehnologa piva, koja je udata, ali se za vece praznike sa strane ubode na stopalo. Takodje imas fk Mladost, za koju ljudi tamo navijaju, a ujedno navijaju u salovima zveze i partizana... sto je opet sjajno! Mogu da se bave sportskim ribolovom... odnosno pecanjem. Tacnije mogu svakodnevno, kao sto se ove kokoske nalaze na posnevnom rucku, da se nalaze na poslepodnevnom pecanju. Zavaljeni u stolice, gledaju ustapove i vodu, ciliraju, piju pivo, i pricaju kako se ko ispi... e to cu reci kasnije. A ova Sarlot (muski sarlot) ti moze biti inzeinjer masinstva ili elektrotehnike... koji nema sta da radi u Apatinu. Novinarsko stopalo, moguce da vec imas u Apatinu. Lokalne novine se zovu "Glas Komune" i tamo verovatno mozes da pokupis nekog ko lici na stopalo. E tu sam vec uleteo u temu naslov: posto je po orginalu naziv, sex&city=(seks&metropola),a ne sex i grad, ovde mozes da nazoves kolmunu, seriju i film, pisanje&komuna. A daaaaaa.....
Umalo da zaboravim. Ja sam malo divergirao od ovoga seksa i smislio da je bizarnije da pricas ljudima kako se ko od njih ispisao, posto ce stalno da locu pivo, a posto posle piva, nastane zbrka gde... sta... moraju negde da izvines da puste vodu... ali to za razliku od obicnih ljudi iz grada... ovi pajseri ce uzivati da komplikuju sebi zivot pisanjem na javnom mestu u pijanom stanju.
Zurke:
Apatin ti nudi sirok izbor mesta za islaske. Na svu srecu ima i diskoteku i plazu i birc i gori birc i romski birc i birc u kom ne znaju srpski i luksuzni birc i bar na plazi... pa ti biraj gde ces da snimas izlazak. Sto se tice mesta za pisanje... e to tek ne moras da se brines.
Obuca:
Dosta dobra ideja za biranje cipela. Ovde mozes da upotrebis cinjenicu da likovi koji nose broj cipela 48, 56 i tako te rasne noge, ne mogu sebi da nadju cipele. Tako da tvoji likovi su se nasli neozenjeni i nesretni, jer ne mogu sebi da nadju cipele i stalno idu okolo u balim carapama i plasticnim papucama, a kada neko oces da smuva ribu, onda imaju jedne cipele u kojima im je neprijatno.
Aj jos jednom da ti pregledam likove:
(stopalo tj. keri)- novinar glasa komune, kovrdav, sa duzom kosom, ko zbun
(sarlot) - inzinjer u provinciji
(samanta) - on moze da bude agronom ili gradjevinac (obrazovani gradjevinac, arhitekta ili gradjevinski inzinjer), i da se obavezno bavi muzikom, i da ima para uvek od muzike
(miranda) - seoski advokat... ko bog
Mozes da uredis i da svi oni se bave jos i malo muzikom, cisto da ti likovi ne bi bili gladni u Apatinu. I neka je neko od njih celav.
Prevozno sredstvo im je biciklo.
Mislim da nisam nista mnogo zaboravio. Sad me samo malo mrzi da formatiram tekst i da ti ispricam sve redom.
Sad dok je leto, ako si student ili srednjoskolac, mozes da skoknes do apatina. Mozes tamo da zivis u satoru. Objasnice ti sve lokalci. Mozes cak i da snimis pilot sa svojom opremom.
Od sve glumaca ti trebaju 4 glavna lika, a ostale ljude jednostavno casti pivom i imaces saradnju.
Mozes da snimas epizode leti, posto je zimi Apatin, malo slab sa zabavom.
I naravno... otvara ti se jedan veeeeliki sponzor :)

Ja podržavam projekat i pošto mi je već to zanimanje, mogu da pomognem oko režije, kamere, montaže, scenarija i sl. Jedino je problem što sam ja slobodan za ovu zajebanciju tek u avgustu. Sviđa mi se ideja, ali moram da napomenem da nije lako iskarikirtati likove i situacije, a da se prepozna originalna ideja parodije. Možda bi bilo najlakše uraditi sitkom varijantu gde bi kroz živopisnost likova, scenografije i kostima uspeo da dočaraš ono što si u startu želeo. Ići negde na teren da bi snimio neprofitnu pilot zajebanciju neće niko normalan podržati. Mislim, finansijski... A ko ima sredstava da spička na bar sedmodnevno snimanje ničega daleko od mesta gde živi? Scenaristički predlozi, iako na nivou sinopsisa su odlični, ali, naravno, to treba još razraditi. Posebna stavka u scenariju ovog tipa je karakterizacija, odnosno tipizacija likova, što uopšte nije lako i podrazumeva poznavanje zanata i pisihologije. Ne kažem da treba odustati, naprotiv. Kažem da ako hoćeš da radiš, pa makar i za jutjub, moraš ozbiljnije da pristupiš problemu. A problem je dosta zanimljiv. :)))

ja rado prihvatam quujabaarovi nesebičnu ponudu :)

takođe se slažem da je izuzetno teško ikarikirati likove i situacije tako da budu budu zadovoljni i autori, a i potencijalna šita publika. da bi se to postiglo potrebni su kompromisi koji su generalno veoma pipave prirode. I ja isto mislim da je potpuno nerealno i pomišljati na neko bitno finansiranje. čak je poprilično nerealo i ovo sitno :)

znam da problemu moram ozbiljnije da pristupim, a to je i najveći problem, pošto generalno nemam vremena, jer ovo leto za mene ne bi trebalo da postoji :)))

možda da bude kao u američkim sitkomima, da se prvo osimsli kostur, karakterizacija likova, generalno razrađeniji sinopsis i onda da svaku epizodu drugi čoek piše...