Prijava

Da,slažem se što se tiče knjige.To bi bilo dobro.

Да мало не претерујемо а ...........

Да га неко сјебе на "хакерски" начин , тешко ....Каизмили је про у том занату ....Дакле остаје само опција да сајт једноставно замре , што је мало вероватно , или да се неки луди , надркани, малолетни кинески геније накурчи и сјебе га за вјек вјекова јер су му обрисали дефиницију зато што је написао на мандаринском .......

sylar011

Zna li mu neko ime i prezime?

da.

Вратијо бих се на улице!

Kaizene, ne vraćaj nas tamo, dechko!

I kad se završi ostaće samo jedan lik koji će upoznati kaizena, te će ga kaizen roknuti da ne bi širio tajnu.

Koliko je ovo dobro. :DD

Ma i sve da Kaizenu dosadi sajt jednog dana i neko ga 'naslijedi', ili ga proda, ovaj sajt ipak čine članovi tako da to ne bi mnogo promijenilo. E sad, autori se mijenjaju a svima će nam kad tad dosaditi i ulazićemo jednom nedjeljno bez ikakvog postovanja. Doći će novi ljudi a kuloća sadašnjih će nestati. I priznajte da je ta kuloća već počela da odumire, meni je ođe sve dosadnije i dosadnjije.

Piše mu ime na vikipediju,ako je to to.

Imam život a vuka mi dođe samo da popunim slobodno vreme... Tako da ništa značajno mi se ne bi desilo.

Kako? Gdje si ga nabavio?

Vezano za kraj Vuke. Njega nema, niti ce ga biti. Sve sto ce se desiti je pad kvaliteta definisanja i odlazak vecine kvalitetnih autora. Ostace Vuka klincima u amanet.

Пази кад и ја знам кајзијево име и презиме.

Negativni ste mi.Svaki dan je sve više članova.E ako od svih tih novih članova 5% bude kvalitetno,to će da bude dovoljno.

Sajt je nastao pre godinu dana tako što je Dejan Simić, 29-ogodišnji momak iz Pančeva, želeo da se zabavi radeći sa dosadnim tiketima u Mozart kladionici.
„Napravio sam ga iz čistog hobija. U to vreme sam dosta posećivao sajt www.urbandictionary.com, čiju sam ideju maznuo“.

Oko naziva nije bilo dileme. „Vukajlija je greška koju ljudi često prave misleći na Vujakliju. U početku je bila dobra posećenost preko Googla kada ljudi kucaju Vukajlija, dolaze do mog sajta“. Napravljen za samo sedam dana, sajt je imao minimalnu funkcionalnost. „Nije bilo registracije, svako ko je dolazio na sajt mogao je nešto da definiše Nije bilo glasova, popularnosti...“

Danas sajt, osim mogućnosti definisanja željenih pojmova, svojim posetiocima nudi i mogućnost pozitivnog i negativnog glasanja za određenu definiciju, kao i mogućnost uvida u popularnost, koja se izražava brojem pozitivnih poena.
Postoji forum, kao vid komunikacije korisnika sajta, pretraživanje željenih izraza i zabavni program koji iščitava sve što mu se napiše.

„Imam problema jer ljudi različito shvataju sajt. Hteo sam da napišem pravilnik, ali znam da ljudi to ne čitaju. Jedino ako pravilnik uspem da sročim u pet reči, što ću pokušati“, otkriva Dejan. Zbog različitog razumevanja sajta, tj. zbog njegovog korišćenja u političke i razne druge svrhe, Dejan je morao da uvede i cenzuru.
Uloga cenzora ili urednika pripala je moderatorima, kojih ima desetak i čiji je zadatak da brišu vulgarnosti, interne šale i ostale neprimerenosti koje služe vređanju, provokacijama i sl.

Posetioci ovog sajta su uglavnom studenti i srednjoškolci, kreativni i najčešće veoma duhoviti ljudi. Sve ide lančanom reakcijom. „Najviše je poseta sa Googla - ljudi traže blesave definicije, stižu na Vukajliju, a kad vide obično im se svidi pa se registruju, ostave svoju definiciju...“, zadovoljan je mladi programer.

Olliverko je npr. tražio antonim reči žedan, signifikantan se pitao da li reč ziljave potiče iz grčkog ili latinskog jezika, a momak pod psudonimom zlatan55 kaže da mu je ovaj sajt najpre pokazala devojka sa kojom je i napravio prvu definiciju.

„Ja sam smislio, ona je kucala: Vučić - Kad poraste biće Šešelj, kad ostari biće Toma. To je naišlo na neočekivan odnos javnosti i onda sam ja tu počeo da lupam gluposti... Prvo sam se legalnim putem probijao i stigao do prvih 20 i onda mi je neko namerno počeo da skida poene, pa je tako krenula kampanja... Ko ne glasa za Zlatana neće dobiti besplatne akcije“.

Zlatan55 je sada po popularnosti drugi na listi, a o daljim ambicijama govori: „Hoću da stignem do prvog mesta i to ubedljivo da me izbrišu sa sajta. Ustremio sam se na velike zverke, prete mi čak. Biću prvi, oni će me skinuti i vratiću se kao Vendeta... i poslaću im poruku - Sećate li se zlatana, hahaha? To sam ja, hahaha!“

Prema Dejanovim rečima to se neće dogoditi, ali će se zato sistem glasanja unaprediti, jer se neće svačiji glas bodovati na isti način. „Nije isto kad za tebe glasa npr. abraxus koji je prvi na listi popularnosti i neko ko prvi put posećuje sajt“, kaže Dejan.

Od svojih 115 definicija, zlatan55 izdvaja: „Peđa Mijatović - Legenda fudbala. Čovek rođen sa gelom u kosi“. O abraxusu, koji mu beži za oko 2000 glasova kaže: „Abraxus ima dobrih definicija, al' kad lupiš 500 stvari dve moraju da budu dobre!“ Omiljene Dejanove definicije (koje su drugi osmislili) su:

Prase - Car životinja! Dok ne probam lava, za mene je prase car životinja!
Dečiji grobovi - Cipele ili patike velikog broja. Klasifikacija u dečije grobove leži negde oko broja 47/48.

Od ostalih definicija sa sajta izdvajamo:
Isidora Bjelica - Vladan Batić noću. Kad pije kafu, odmah bode želju.
JUGO 45 - vozači juga idu u raj / kroz pakao već prošli.
Zemun - To je jedan grad za koji je zakačen Beograd da ne oteče Dunavom u Crno more.
Srbin - To je ono što Tito nije bio!
Vojno lice - Lice koje svoje naličje obično krije u sinu pederu.
Hedonizam - Legitimno ugađanje sopstvenoj guzici.
Radža - Srpski brend. Obično kada se večera rakija, doručkuje se voda. Inicijator početka procesa zvanog „brakorazvodna parnica” i otvaranja „sigurne kuće”.
Ana Karenjina - Žena kojoj je železnica došla glave, ali bukvalno.
Vasa Ladački - Prva srpska muška sponzoruša.

@buksna jel si siguran? :D

Kada sve bude definisano, svaka moguca situacija, svaki atom, svaka kombinacija atoma i sub-atomskih cestica u svakoj mogucoj dimenziji, kombinacije beskonacno na beskonacni stepen svega postojeceg i nepostojeceg. Onda ce cika-Vukajlija sa naslovne da podigne ruku i da kaze: "NEKA BUDE SVETLOST"! I svemir ce da se skupi u jednu tacku i iz te tacke ce da pocne novi realm, realm Vukajlije, tako da tempus fugit, panta rei i ostala kvazi-intelektualna proseravanja na latinskom - svaki kraj je jedan novi pocetak.

Kaizen je ustvari Goran Davidović Firer, ovde gleda ko je izdajnik a ko nije i koga će da skenja kada dođe na vlast. Ne postoji nikakav Dejan.

Ja znam ko je vlasnik ovoga i čime se bavi

Ne verujem da će kaizen prodati sajt.

ijahahahaha.

Ne smem da kažem možda budem imao problema

Hahahaha

The only bad thing about this site is that some users known as 'ktitori' are erasing definitions written by new users.

Izvor wikipedia.com

Kaizena-cvikeraša znam, ali to nije bitno. Ono što mislim da je bitno je to da se Vukajlija, ona koju znamo u izvornom obliku, bliži kraju a možda je već i stigla do kraja. Ovo sada je nešto drugo i nimalo ne liči na sajt iz vukovog posta koji inače sadrži i dosta poluinformacija.

Kraj Vukajlije, kao i svaki drugi kraj, će doći tiho i neočekivano. Noviji članovi ga neće ni primetiti. Sajtovi su poput kuća i zgrada. Trenutni stanari nemaju pojma šta je bilo ranije na tom prostoru. Jednostavno ne znate da trenutno možda ladite dupe i guglate na keltskom groblju ili da vam je ispod temelja Atilino blago.

Što se tiče prodaje sajta koja se ovde često pominje mislim da je to nebuloza. Jednostavno ne mogu da zamislim nekoga ko bi da neku kintu za Vukajliju. Nije da ne vredi, ali ta kupovina je besmislena koliko i kupovina starih novina.

ако га замишљате? И кад мислите да ће Вукајлија престати да постоји? И зашто ће престати да постоји?

Ја сам јутрос имао визију да ће Јелена Тинска (не знам што ми она пала на памет) да тужи сајт, те да ће Каизен морати да искешира велику суму новца због тога и од муке и беспарице да прода сајт, па ће купац да га упропасти, људи ће се сморити и престати да долазе, на крају ће све отићи у три лепе.

Užasi mamurluka...;)))