Prijava

Fallout 4 prosek proseka.

Значи да не скидам?

Evo sta sam ja primetio za nekih 5-6 sata igranja

Grafika je veoma losa, i igra ne deluje kao da je iz ove godine (osvetljena i senki na objektima i likovima gotovo da nema cak i na maksimalnim podesavanjima)
Animacije su tvrde i ruzne. Vidi se da su rucno napravljene.
Izbor dijaloga likova je pojednostavljen, pa tako sada postoje samo 4 opcije i uglavnom se svode na "da" "ne" "sarkazam" itd...
Interfejs je glomazan i tezak za navodjenje, vidi se direktan (los) port sa konzola.
Kontrole su ocajno zamisljene za tastaturu i mis. Za pravljenje naselja i postavljanje objekata je bukvalno potrebno imati 3 ruke.
Likovi deluju plasticno.
Audio dijaloga likova ume da presece, pa odmah prebaci na drugi.
Lipsinking sa glasovima likova gotovo da ne postoji.
igra je zakucana na 60 fps, i ne ide preko toga, ali cesto se desava da padne ispod 30 na momente.
powerarmor se dobija u prvih sat vremena igranja
ne postoje fov podesavanja, tako da nije moguce podesavati polje pregleda, osim ako se ne udje u .ini fajlove. Isti slucaj je i za mouse acceleration.
"that key is reserved"
uzasna optimizacija za amd video karte.

prica je manje vise ok, mada vec sada ima dosta recikliranja.
oruzje je dobro uradjeno i pucnjava je solidna.
sada se mogu koristiti razliciti delovi oklopa, umesto celog odela, kao u f3.
fallout univerzum izgleda odlicno u "novom" endzinu.
kreator likova je odlican, moguce je napraviti sve i svasta.
vats sada ne zaustavlja vreme, vec ga samo usporava, po meni, bolje resenje nego u f3
pseto je sada korisno, moze da se koristi za napadanje i pretrazivanje.

U sustini, nije losa, prosek, nista specijalno, nista novo, zapravo dokaz da bethesda ne ume da napravi igru, vec univerzum u kom ce ta igra biti smestena.

А има л' ко да је играо Мед Макса, какви су утисци?

Kako da krekujem kanter?
Ne radi mi

сломио си ми срце ламаре

Sve što Lamar kaže je tačno (mada deluje kao preveden opis igre jednog lika sa Steam-a, al' dobro), MEĐUTIM... uživljavanje u svet je besprekorno, kao i atmosfera, a kod Fallout-a je to meni najbitnije. Toliko toga se može uraditi, pa naravno da od 200 stvari koje igra nudi postoji 20-ak koje nisu dobre. Najozbiljnije zamerke i jesu ovo za power armor (nebuloza) i prejednostavni dijalozi. Gotovo sve ostalo će biti ispeglano kroz zvanične i nezvanične zakrpe, pa cenim već u roku od mesec dana. Grafika jeste prosečna, ali je zato zahtevnost tri puta manja od zvanične.

I poslastica!!!

Skinite - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bethsoft.falloutcompanionapp&hl=en

Od svog Android uređaja ćete napraviti Pip-Boy (da, potpuno funkcionalan Pip-Boy!!!) koji je putem wi-fi povezan sa računarom dok igrate igru. Meni je recimo mapa neprestano otvorena na telefonu ispod monitora i prikazuje u realnom vremenu kretanje. Čisto da dodatno doprinese onom uživljavanju u svet igre, koji pomenuh.

Kome su one Lamarove zamerke nepremostive, neka sačeka zakrpu-dve, a ko može da pređe preko toga će svakako uživati.

power armor (nebuloza)

Само на први поглед тако делује, али није толика, ако се присетиш да је већ постао стандардни сценарио да се мрцвариш све до неког "у јеботе" момента када ти Братство или који год пајсери допусте да се возаш у оклопу. Овако у кретенској холивудској али презабавној "бог из машине" ситуацији оспособљаваш зарђалу крнтију која стоји на крову сто и кусур година и цркава после минут док је не оправиш како ваља, и није стандардна опрема коју мећеш у ранац (што ми је увек било ретардирано) него средство за најзајебаније ситуације које мора да виси у радионици 99% времена.

сад сам пробао, наместило ми аутоматски на ултра и није им нека графика јебем ли га кад будем имао времена одиграћу мало па ћу видети шта мапа нуди

јел за пип бој мора да се има вајрлес картица или могу усб-ом да повежем?

Најбоље би било на рутер од АДСЛ/кабловске, ако немаш јебига ..
Углавном комп и телефон морају да буду на истој мрежи

Ако хоћеш директно са вајерлес картице (оне у компу или УСБ стик вајерлес) мораћеш да је пребациш у рутер мод да би телефон могао да се накачи.
Не знам да ли то може под Виндовсом, под Линуксом шљака тако..

комп ми је лан каблом повезан са рутером, немам вајрлес картицу

комп ми је лан каблом повезан са рутером, немам вајрлес картицу

Нем појма брате, видим да је помињеш...
Довољно да се на рутер накачиш, па ће апликација на телефону сама наћи (са евентуалним чачкањем) шта треба, као и свака друга апликација за Андроид чији је хост на компу.. Контам да је тако..

добро то сам сконтао у подешавањима него морао сам фајервол да искључим и сад ради

било ми је занимљиво читавих четри минута

зашто брт пауер армор на почетку, чему они остали оклопи које скупљам?

ja kad vas vidim koliko vremena bacate na kojekakve gluposti od igara bude mi zao sto imate te predrkane konfiguracije

Nego znate li oce biti kreka za FM 16 brzo ili jok?

Gazimudo

ja kad vas vidim koliko vremena bacate na kojekakve gluposti od igara bude mi zao sto imate te predrkane konfiguracije

Gazimudo

Nego znate li oce biti kreka za FM 16 brzo ili jok?

kojekakve gluposti od igara

kreka za FM 16

FM 16