Prijava

Блеки, дај мејл од тог човека, да му поставим питање директно, да видим шта ће да ми одговори.

posto ovde govorimo o sili mora imati ili puno vece ubrzanje ili puno vecu masu (ili oba).

Ubrzanje ovde nije važno, jer nije važna sila već impuls!

Nebih rekao da nije.
Ako bi stajao u mesatu... hm... Najebo je...

Džimi, nešto su reorganizovali sajt, nigde ne mogu da nađem tu stranicu s mejlovima profesora i asistenata.

Можда је развалио камијон пеглицом и сад чами у затвору

Ето шта се дешава кад људи студирају и докторирају на бубицу

Ово нека трол тема ил' шта? Сте ви крштени?

ne sam krsten (ne sam ni obrezan!)...

Ех латинче дечко, много оптимизма гајиш у себи

Сад сам нешто покушао, наиме, узео сам двије боце од кока коле и ударао једну о другу, једну сам спорије кретао, а другу брже.

Боца која се брже кретала је пренијела много велику енергију на ову што се спорије кретала, дакле бржа боца се мало само вратила уназад, а ова што се спорије кретала је отишла много даље.

Можда дјелује глупо, али ако се неко тијело креће много брже од другог требало би да пренесе већу енергију на то тијело него што ће друго тијело на њега.

Можда сам глуп, али тако испада

То је зато што си једну попијо пре експеримента

дакле бржа боца се мало само вратила уназад, а ова што се спорије кретала је отишла много даље.

Али је укупна промена брзине једнака.

Ma daj te ljudi neko vozlo viska ako imate, pa da probamo!
Makar ovako nesto:

http://www.youtube.com/watch?v=3Lfktbsg2MA

@СМарко

fin experiment, svidja mi se ideja, a i moguce onda da je ovo tacno...

То је зато што си једну попијо пре експеримента

ја богоми нисам!

Али је укупна промена брзине једнака.

Ваљда јесте, тј сигурно јесте, али мислим да је ова спорија претрпјела већу штету... Ко ће га знат...

Мада логички гледано обоје би требали да претрпе исту штету...

Ај да шаљемо Митбастерсима!

A šta ako je u nadolazećem autu vozač GOKU RAC? O tome nije razmišljao profesor.

@GM

Ako je dzaba, ja sam ZA.

$-)