Prijava

Đenerale ustani da vidiš šta učiniše zlotvori!

Verbalni, ginuli su tu i Hrvati, pa ne polažu pravo na Kosovo. Džaba su ginuli kad smo izgubili. Šta ja da im radim

Нису то били Хрвати, већ Јовановци (интернешнл форс). То што их је водио Хрват је друга ствар. И он није имао хрватску, већ мађарску титулу (мада не знам зашто је ова последња реченица важна)...

A mene zanima da li je i dalje Sudan najveca drzava u severnoj,a i citavoj Africi?

Nije, sad je Alžir.

Реално, ко од вас учесника дискусије може да се похвали да зна нешто о Судану? Или о том делу Африке? Или о Африци уопште? Признајте да вам прилике у вашој сопственој земљи нису баш најпознатије (познавање историје вам сеже до фајта четника-партизана 1941-1945) а камоли проблем неког тамо судана.

Битно је да сте извукли поуку да ако је нека тамо држава Судан признала нову државу од ње насталу - онда и ми треба да признамо "Косово".
То је, у ствари и једино од ове теме што вас интересује, већ сутра се нећете сећати ни ове вести, ни Судана, ни Јужног Судана ни било чега сличног. Фак јеа!

Zašto Kosovo spominjete? Nema smisla. Nije to isto. Kosovo na ovoj temi je spamovanje.

Тачно. ПРАВДА ЗА МЕТОХИЈУ!

Реално, ко од вас учесника дискусије може да се похвали да зна нешто о Судану? Или о том делу Африке? Или о Африци уопште? Признајте да вам прилике у вашој сопственој земљи нису баш најпознатије (познавање историје вам сеже до фајта четника-партизана 1941-1945) а камоли проблем неког тамо судана.

А шта кажеш на ово: настао као наследник нубијске цивилизације која је обитавала на горњем делу Нила. Нубијци су се граничили с Египтом, с ким су водили многе ратове. Престоница Нубије био је град Мерое, а почетком периода Средњег царства у Египту почели су Нубију називати Куш. Почетком средњег века у земљу долазе хришћански мисионари, али у седмом веку долази до најезде Арапа који доносе ислам.
У 19. веку долази до освајања ове области од стране Египта, али га потом освајају Британци, који врше заједничку управу с Египтом (у ствари, Британци држе целу власт). Даље, Британци деле Судан на Северни и Јужни, Северни препуштају Арапима, а Јужни хришћанским мисионарима. У оном чланку на Википедији који сам цитирао видећеш да су хришћани у Судану углавном агликанске хришћанске вероисповести.
А што се тиче познавања историје после четреспете:
ПРЕДСЕДНИЦИ ПРЕДСЕДНИШТВА СФРЈ:
Лазар Колишевски
Цвијетин Мијатовић
Сергеј Крајгер
Петар Стамболић
Мика Шпиљак
Веселин Ђурановић
Радован Влајковић
Синан Хасани
Лазар Мојсов
Раиф Диздаревић
Јанез Дрновшек
Борисав Јовић
Стипе Месић
Бранко Костић
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Немој да прозиваш, ако ниси сигуран у то што говориш.