Prijava

debeli imam sedam godina ;)

Onaj ko je to rekao ne zna ništa ali ama baš ništa o našoj istoriji.. Koliko je ljudi poginulo na tom polju 1389 !? Svi srpski junaci , da bi neki štreber sa vukajlije mogao posle 600 godina da oznosi svoje skromno mišljenje !? .. I da je Kosovo 2 sa 2 metra i da je na njemu kokošiji kupleraj ja bih za njega skočio u vatru jer SVAKI JE METAR DOMOVINA !

Ma super, skači, ali ja ne idem sa tobom u tu vatru. U tome je poenta. I mani nas istorije, i ona samo služi politici. Dva miliona Šiptara, tri manastira i rudnik je ono što je Kosovo sada.

Nisam mislio sedam ali tu 15, 16, možda 17. Ali ne brini se sve će to Nole da pozlati. Biće opet naše Kosovo, rvate da istrebimo-đav'li jedni, ungre da proteramo, crnogorce opet da pripojimo matici a bugare da istrebimo, sise jedne izdajničke. Ako nas ostane za pod šljivu njih neka bude za pod maslačak.

A zamislite koliko bi dece moglo da napravi, i koliko bi zemlje moglo d'obrađuje tih 200000 ljudi koji su džabe izginuli na Kosovu.

Aj ok zajebite priču.. U tome i jeste poenta "sami smo sebi poput najvećih dušmana" .. Da je situacija izokrenuta i da je kosovo šiptarsko a da pripada srbima , ovi bi šošoni izginuli svi do jednog da ga vrate a mi ne , mi ćemo uvek biti bratoubilačka nacija , pljuvaćemo jedni po drugima , srbin po srbinu , grobar po deliji , četnik po partizanu i tako u krug nastaviti da živimo svojim bednim životima. Dok od cele Srbije ne ostane samo Beogradski pašaluk , a mi ćemo i dalje kriviti druge.

Nije sila do vijeka? Rimskom carstvu je trebalo 1000 godina da počne da propada i još toliko da konačno padne, eto ti vIJekova kojima će mnogi da budu doveka.

Bitno je da se zna da ne treba ratovati ni za rođenu otadžbinu, ni za ognjiđte, ni za osamnes 'ektara zemlje humusare. Pravi junak će uvek pobeći na vreme. Znači, kad vas teraju u rat, samo bežite gde znate, ma kud vas noge nose, i već ste pobedili. Živećete. A svejedno će se isto završiti.

Pa da , slažem se da će se isto završiti , samo ne znam hoće li nas ljudi ceniti posle tog junačkog podvika !?

hoće li nas ljudi ceniti posle tog junačkog podvika

Ljudi nas svejedno neće ceniti.

Хвала , просветлио си ме :)

Po cele dane razmišljam da li me ljudi u svetu cene kao Srbina zato što nisam otišao da palim albanska sela. I nikako da izvedem zaključak. I onda shvatim - važnija mi je moja trudna žena od Kosova. Zamisli! Jesam izdajnik, majku mu...

Jesu pravoslavci ti Južnosudanci?

I onda shvatim - važnija mi je moja trudna žena od Kosova. Zamisli! Jesam izdajnik, majku mu...

А јебига Оксе свима је важнија породица од Косова... А и шта се ја овде потресам, држава која би мени била по мери је већ искасапљена, па ајде сеците још мало од бутке :))

Zašto Kosovo spominjete? Nema smisla. Nije to isto. Kosovo na ovoj temi je spamovanje.

Kosovo je spamovanje.

Ja sam mislio da je Srbija...

Ono što je Oks reko da odma dole pošaljemo nekog privrednika je totalno na mestu.

Ako mi išta ide na kurac, to je izvlačenje iz konteksta. Aj idi propišaj tri kruga oko kuće, pa se vrati.

ПОДРЖАВАМ БРАЋУ ЈУЖНОСУДАНЦЕ!

na kurac idi tri kruga pa se vrati

Edit: Tema kreće malo krivim tokom.

Jesu pravoslavci ti Južnosudanci?

На основу неких извора у Јужном Судану су најзаступљенија традиционална афричка веровања (анимизам, спиритуализам, тотемизам), са израженом хришћанском мањином11. Међутим, према наводима из 2011. године, чак четири милиона становника Јужног Судана, тј. приближно половина од укупног броја практикује хришћанство и припада англиканској цркви Судана12. Упркос томе, велики број народа Јужног Судана задржао је своја традиционална веровања и обичаје.