Prijava

Vecina nas koji smo u Beogradu na ovim strasnim vrucinama,pre ili kasnije ce zavrsiti na kupanju na Adi.Osim guzve koja nas tamo ceka ,docekace nas i veoma topla voda u jezeru.Pitanje za sve strucnjake je koliko je ljudi potrebno da se ispisa u jezero ,da bi se temperatura vode podigla za jedan stepen ?
Udrite.....

А што морамо завршити на Ади, кад постоје Бањица, Таш, Кошутњак, итд, итб?

Ја се купам на каналу код мене у Сомбору. Базен је прљавије место, али не можеш то људима објаснити.

Зависи коју количину урина избаце. Ја бих рекао, на грубо, двајседам. двајсосам.

И ево да ти одговорим на питање:

Pitanje za sve strucnjake je koliko je ljudi potrebno da se ispisa u jezero ,da bi se temperatura vode podigla za jedan stepen ?

Много... Велико је језеро, постоје велики делови где људи уопште не пливају, а камоли пишају и плус кад се испишаш ти загрејеш само корицу воде, оно изнутра не дираш...

Naravno da je ogromna kolicina vode u pitanju,ali proslle nedelje kad sam bio tamo,na radiju su tvrdili da na Adi ima oko 400 000 ljudi,sto mi zvuci malo neverovatno,posto od kada pamtim,najveci broj beogradjana na Adni nikada nije bio veci od 300 000.Posto su velike vrucine,pije se povecana kolicina tecnosti,a najvise vode i piva,a zna se da sve sto se unese u organizam u vecim kolicinama,brzo mora i da se izbaci.Ako normalan covek pri jednom pisanju izbaci dp 05 l tecnosti,a deca upola manje,kolicina tople mokrace koja se izlucuje u jezero je impresivna.A niko ne pisa samo jednom....

А ти си мишљења да је наш народ толика стока да сви пишају у воду? Па јеботе, нисмо ми Срби толика стока, нити нас стране силе толико пљују колико можемо сами себе да испљујемо....

Ja kad sam vidio naslov ponadao sam se da će biti neka normalnija tema o Adi, a ne računica o pišanju i grijanju vode.

Ipak, mislim da je uticaj ljudi i pišanja na temperaturu vode apsolutno zanemarljiv.

Jezero je dugo 3600 metara, široko u prosjeku oko 220 metara, duboko u prosjeku oko 5 metara. To je 3600x220x5= 3.960.000 metara kubnih. A u jednom kubiku ima 1000 litara.

Dakle 3.960.000.000 litara.

Taman kad bi se od 400.000 ljudi ispišao svako po 2 litre, to je 800.000 litara.

A to je 0,02 % zapremine vode.

Утицај пишања на температуру у води је занемарљив. А и не пишају сви, јебига. Ја кад одем на Аду, пишам у ВЦ-има. Фала богу, па их одржавају чистим, за то им скидам капу. Мислим, мање-више чистим, све се засере за сат времена ако је гужва.

И слажем се да је сваки базен много прљавије место од Аде, ал' не можеш људима објаснит'.

Једна ствар ми никад неће бити јасна код Аде, а то је због чега се 80% људи набије у првих 500 метара језера. Ја кад одем, одем баш далеко, јер хоћу да се ширим мало, а и гадно ми је да улазим у воду, а оно 20 купача око мене у кругу пречника 3 метра...

Sad nevezano za ovo pišanje, ja samo mogu da kažem da Beograđani nisu svjesni koliko je Ada dobra stvar, i jako malo gradova ima tako veliko i sređeno kupalište.

Ja kad sam jednog druga doveo u Beograd (njemu je tad bilo prvi put da dolazi u BG) kad je vidio Adu, rekao je, ovi Beograđani nisu normalni, ja da sam na njihovom mjestu, nikad ne bi išao na more, jebeš more pored ovoga.

Ada je ovih poslednjih desetak godina,zaista prelepo mesto za kupanje,kakvim malo gradova u Evropi moze da se podici.Zaista je sve prilagodjeno za uzivanje i veliki broj gostiju,a voda,barem kako mi kazu oni koji tamo provode puno vremena,voda je poslednjih par godina izuzetno cista.To sto se umuljavi jako brzo kada ima puno kupaca je normalno,zato sto je u pitanju recni mulj,ali kvalitet vode je dobar.Prosle godine je cak bilo i rakova,a to znaci da je voda savrsena,mada je ipak ne bih pio bez neke velike nuzde!
Ono sto meni smeta,a mladjima od mene verovatno godi,to je odvratna tehno muzika koja se cuje iz kafica na makiskoj strani i jedino mi ono "tuc,tuc" od bubnjeva kvari uzivanje.Istina i tome ima leka,za onoga koga ne mrzi da ide malo dalje gde nema kafica,ali ni piva u blizini....

banjica rulz.
a ima lepo jezero i na trešnji, i u resniku, i u ripnju...i ima dobar prevoz do tamo, a voda čista, nije gužva, ima ladovina, šumetina...

bila u subotu, na početku Makiške strane i nije bilo muzike, ali uopšte.... iskulirale ja i drugarica maksimalno! plus nije bilo gužve i sunce ne preterano jako...

Sto se tice odgovora na pitanje, ako je temperatura vode na Adi 27 stepeni, a temperatura mokrace 37 stepeni, s obzirom na zapreminu jezera i s obzirom na kolicinu mokrace, mislim da bi bilo potrebno MNOGO ljudi.

Edit: Sad videh Jovicicev proracun zapremine jezera, a ne verujem da je prosecna emisija mokrace vece zapremine od 0,5 litara, pa da dopunim svoj proracun - trebalo bi BAS MNOGO ljudi.