Prijava

Molim velike umove Vukajlije da mi pomognu u traženju odgovora!

Pa onako......................ogledalaste boje

Dečko ta boja ne postoji!

tema ti je besmislena... koje ogledalo, kakvo ogledalo.
gde koje je boje?

predmeti dobijaju boju tako sto apsorbuju svetlost odredjenih talasnih duzina (x), a reflektuju svetlost drugih talasnih duzina (y). ovo y odredjuje boju koju ce taj predmet da ima nakon refleksije suncevih zraka o njega.

Ogledalo reflektuje veci deo svetlosnih talasa koji padnu na njega (bar oni koji su vidljivi ljudima), i upija vrlo malo. samim tim sto reflektuje svetlost svih talasnih duzina, moze se reci da je ogledalo ustvari "svih boja", a menja boju u zavisnosti od toga kakva ga svetlost (koje boje, talasne tuzine) obasjava

a da zakljucam sad posto sam, da se tako duhovito izrazim, objasnio.

Мени личи на сиву боју.

Nisam ja dečko!!!

Ja kad stanem ispred, žešće liči na mene.

Srebrne.

Sve znam, sve se boje u njemu ogledaju, boja mu zavisi od toga šta se u njemu ogleda sve to stoji, ali ono meni ipak nekako djeluje srebrno.

Mislim da se srebrna boja vidi kad se ogledalo posmatra pod vrlo oštrim uglom, takođe mislim da bi ta boja došla do izražaja kada bismo postavili dva ogledala paralelno jedno prema drugome.

Još nešto, mi kad gledamo ogledalo vidimo 2 stvari:

1. ono što se u njemu ogleda

2. samo ogledalo

Obično vidimo samo ovo pod (1), i taj lik se zapravo ne nalazi na površini ogledala negu duboko u njemu, to je lažna slika, koja se nalazi u dubini ogledala.

Samo ogledalo, tj. njegovu površinu, možemo vidjeti ako se skoncentrišemo na neku fleku na ogledalu ili na neko parče prašine koje se nalazi na njemu. Tada možemo naslutiti da je sama površina ogledala srebrna.

da, ali koje je boje onda srebro, posto se i od njega reflektuje skoro sve

a zlato je žuto, iako se od njega takođe sve reflektuje, možda i više nego od srebra (sjajnije je)

Ја мислим да је огледало шућмурасто.

Celte opet mi nisi dao ime boje !

ogledalo je valjda uglačano staklo...providno je onda :)

Пјер, као што све ствари имају различиту боју или нијансу боје у зависноти од светлости која се о њих рефлектује, исто тако огледало има боју у зависноти од тога, само што огледало рефлектује све. Кад не би било тога, огледало би било црно исто као што је твој курац црн у потпуном мраку.

Кад не би било тога, огледало би било црно исто као што је твој курац црн у потпуном мраку.

al nije veci, jebi ga... iako je crn

Арго
Nisam ja dečko!!!

svi smo mi decxko !