Prijava

Који је по вама најсавршенији правац у уметности? По мени су, што се тиче књижевности, најбољи романтизам и реализам. Што се тиче ликовне уметности, омиљени ми је романтизам, исто важи и за музику.
Тролови и спемери, ова тема није за џабе постављена на подфорум "Култура".

Definitivno romantizam, barok, pričam o muzici. Tada se fino lepo razvila a i melodična su ta vremena bila, da se upiškiš u gaće. Ostale umetnosti ne poznajem dovoljno da bi mogao da diskutujem.

I samo jedan predlog. Naziv teme bi trebao da bude Omiljena epoha ili nešto slično. Ovako izgleda kao omiljena umetnost (slikarstvo, muzika...).

Књижевност: антика, ренесанса, понеки романтизам, егзистенцијализам, апсурдизам, постмодернизам итд.
Музика: барок, романтизам, импресионизам, подоста праваца класичне музике у 20. веку.
Сликарство: ренесанса, експресионизам, надреализам и та срања...

Muzika - romantizam. Knjizevnost - potpuno sam neodlucan, od romantizma pa nadalje sve valja :) Likovna umetnost - nisam kompetentan, mada mi je nekako najbliza moderna.

Mada je tema realno promasena, sve je stvar ukusa.

Po meni najsavrseniji pravac umetnosti je alkoholisanje, jer pod uticajem alkohola ti gledas na svet iz drugacije perspektive i to ti daje utisak da mozes da stvaras nova dela bilo koje vrste.

Тролови и спемери, ова тема није за џабе постављена на подфорум "Култура".

Tebi pod umetnoscu spadaju samo knjige i slike to nije fer.

http://www.navidiku.eu/magazin/wp-content/uploads/2011/07/bidermajer1.jpg

(заправо још нисам формирао мишљење, али битно је да ми је кул пост)

ТРЕШ МЕТАЛ И ФИЛМОВИ СА ЛЕЗБАЧАМА КАД РАДЕ СИЗОРИНГ

Trazim ovu temu,svaka xast na temi...

Kao i mnogim mojim vrsnjacima(21),omiljeni su mi muzika i film,zatim ide slikarstko,pa dalje...jedino za pozoriste nikako nisam zainteresovan:

Ovo je po po redu od najomiljenije

1-film
2-muzika
3-slikarstvo
4-arhitektura
5-knjizavnost
6-vajarstvo

pozoriste necu ni da ubrajam,jer me uopste ne zanima...