Prijava

Evo, ova vest dana:
Vest

Recimo, čujete da vam je blizu kuće ubica koji ide i istrebljuje sve živo, šta biste uradili? Je l' biste se sakrili ili ga pokušali napasti i sprečiti dalja ubistva?
Vidim da ova deca nisu smela nikog zvati od straha, ali su u trenutku kada im život visi o koncu otišli na tviter i fejs da to podele sa drugima!
Da li je to normalno?

---------------------------------------

Šta mislite o ovom ubici, kakav je mentalni sklop potreban da se tako nešto učini?
Da li biste vi mogli uraditi tako nešto?

Вероватно му се упалила нека лампица и кренуо да спроводи такву идеју. Што се тиче деце, није нормално ово за друштвене мреже, али када немају начина да траже помоћ, и то је сасвим добар начин, јер ће неко видети и реаговати. Убица, јеби га, к'о и сваки убица, боли га кита, он тера тамо где је кренуо, па куд пукло да пукло.

E sad...Verovatno da dosta njih misle u fazonu: JA bi mu jebo kevu, svi bi se usrali al ja bih ostao bistre glave itd...Pa onda sledi 1001 plan za jebanje keve....Iskreno, mislim da bi se vecina ljudi zabila u kuce i molila boga da postanu nevidljivi.
Kapiram da bih ja istrcala iz kuce i sakrila se u neki mrak gde ni bog otac ne bi mogao da me nadje...
Ipak< u takvim situacijama propadi nagon za prezivljavanje (jaci od bilo og drugog)< tako da je malo njih koji bi ispali heroji (budale) da mu se suprotstave

Ali, kako je on stigao da ubije preko 80 dece?!
Bolje bi bilo da su se skupili u neku grupu od 10 tinejdžera i krenuli na njega. On bi mozda stigao da ubije 2, a ovi ostali bi ga mogli savladati.
Ili norveška deca nisu navikla na opasnost, pa su ostala paralizovana?

Kud svi, tu i mali Putin. Nadji ljude i bež'te zajedno!

Sada trenutno, dok sedim za kompom, na sigurnom, razmišljanja sam da bi skupio neku grupu ljudi i, u zavisnosti od situacije, nešto uradio da ga savladamo. On je jedan, a njih je bilo 700 i piše da su tinejdžeri. Međutim, da se nađem u takvoj situaciji, ne znam kako bi reagovo, ne mogu da kažem sa sigurnošću: E ja bi otišo i jebo bi mu kevu u Rambo stilu..

Izmenio avatar k'o Pjer, al sada je kasno.

Ili norveška deca nisu navikla na opasnost, pa su ostala paralizovana?

Instinkti. Uglavnom te spasu, ponekad zajebu. Bude.

Pa iskreno teško je govoriti o tome jer zaista se niko od nas nije našao u toj situaciji. Naravno treba uvek biti obazriv i neupaničiti se kako bi najracionalnije mogao da proceniš situaciju, ukoliko je moguće da uz što manje rizika po sebe napadneš tu osobu, treba to iskoristiti.
U ovoj konkretnoj situaciji u kojoj je on naoružan, a deca bila "goloruka" svaki pokušaj neutralisanja napadača je samoubistvo.
Što se tiče njihove reakcije za poziv u pomoć, mislim da su dobro postupili, jer nisu otkrivali položaj, a što reče hladan.krompir, neko je to sigurno video i adekvatno reagovao na te poruke.

razmisljao sam da otvorim temu povodom toga..al ne sta bi ja uradio, dal bi se popeo na drvo, skocio u bunar, zakopao se, pravio mrtav...nego me jedan komentar malo zamislio
""Prestrašeni tinejdžeri ostavljali su poruke na tviteru i tako pokušavali da obaveste porodice da su i dalje živi" A da su malo bistriji, pozvali bi porodice sa telefona preko kojih su tvitovali. Ovo je ili monstruozan nacin da se reklamira tviter ili je tupavost zaista uzela maha. u svakom slucaju, velika tragedija, uprkos tome sto mediji pisu kojekakve konradiktorne gluposti tipa "hriscanski fundamentalista-mason", jer bi to bilo isto i kao "krvolocni mesozder-vegetarijanac". Ali dobro... Dok ima glupih ljudi, plasirace se i glupe vesti. Jedino sto niko ne pominje da se to sve desilo onog momenta kada je Norveska odlucila da obustavi vojnu akciju u Libiji..."
ne znam..al mislim da ovaj lik pomalo gadja sustinu...vise me interesuje sta vi mislite o tome nego o sakrivanju

Управо сам написао ово што и ви сада - скупити групу и кренути у напад, али сам обрисао, јер ми је изгледало мало нереално и глупо, али кад боље размислим, то би био једини начин за спас.

Ok, skupiti u grupu i napasti napadača po cenu žrtvovanja par života kako bi se ostali spasili, ali to bi uradili ljudi koji su za to pripremani.
Setite se samo klinačkih tuča između dve škole, npr. Skupi se po 100 ljudi, pa kad neko od suparnika izvadi motku polovina onih sa suprotne strane se razbezi. Ne daj Bože da potegne nož ili pištolj.

nema smisla raspravljati sta bi se uradilo jer niko od nas nije bio ni u pribliznoj situaciji, kada bi se doslo do priblizno iste situacije podvijanje repa bi se popelo na 96%, tako da zaboravite da bi krenuli u grupama ili bilo sta. Svi bi gledali da spase svoje dupe.

Кранг, неко је рекао ''Жртвуј мало да би добио много'' и ја се слажем са тиме. А ти који су припремани за то нису требали да чекају да осамдесеторо деце буде убијено. Што значи да су деца била скупљена и одмах кренула, вероватно би било мање жртава, и много бољи исход целе приче.

Хм, ни знао нисам да се ово десило. Чуо сам за неку бомбу у Ослу. Ако је то било у школи, ја бих развуко хидрантно црево и попрскао бих га !

Za nekog ko nije ubica, taj mnogo često ubija.

Užas. Ne bih o tome ni da razmišljam.

Kapriam ja šta ti želiš da kažeš, u celoj organizaciji je nešto popustilo. Jednostavno deca koja su se nalazila u tom kampu, ili bilo koja druga na svetu u njihovim godinama, sumnjam da bi se organizovala i napala nekoga.

Norveška televizija TV2 je javila da Breivik pripada "desničarskim krugovima" u Oslu, kao i da je 2008. godine upisan u članstvo lokalne masonske lože, ali da nema svežijih podataka o tome da li je i dalje slobodni zidar.

Čovek je 'ladno bio mason.

Ja bih sastavio neku organizaciju, neki tim od 20-50 ljudi, odmah na početku bih doveo sebe na čelo te organizacije, odredio bi od tih ljudi tim za slanje i primanje poruka, takozvane ''mesendžere'', napravio bi tim doktora, njih 2-3 otprilike, odredio bi svoje lično obezbeđenje, napravio tim za egzekuciju, i krenuo da sprovodim u delo plan da se ubica ubije, nisu mi jasni ovi što su samo sedeli skrštenih ruku i gledali masakr kao da su u bioskopu!

Fegeti nose farmerke na pola bulje, plave emo kosice i japanke....ajd' bezi bre! Vikinzi se prevrću u grobovima! Zato ih je i pobio ko tovne piliće.