Prijava

Pošto sam nolajfer a u slobodno vreme i kuvar, a opet nemam ništa pametnije za raditi rešio sam da otvorim 'vako temu ne bi li vas prosvetlio i otvorio vam oči što se tiče svakodnevnog kuvanja.

Biće recepata, saveta i još gomila gluposti bez kojih se ne može u kuhinji. Abatel, abatel . . .

Ko ima pitanja nek metne a ja ću ako znam da odgovorim, ustvari odgovoriću svakako jer brzo guglam.

Је л' ово пандан на Мемоари једног куРвара са тарзаније?

Kuvam i ja u slobodno vreme, ne bi se reklo za moje godine, ali interesujem se za to ima vec par godina. Ako oce neko recepAt za puzeve u sosu tu sam! :)

Ovo je ono što sam napisao gore. Mojne da mi spermujete tu po temi jebemu miša pacova.

Је л' ово пандан на Мемоари једног куРвара са тарзаније?

Jok bre, mada sad si mi dao ideju.

aj baci neki dobar recept sa pirinčem i neku dobru pitu.

uh,aj baci nešto sa maldim kupusom,ali da ne bude nekih skupih džiždamidža lololo

Баци мени једно две пљескавице на роштиљ, огладнео сам.

Daj neki dobar studentski (jeftin) doručak.

Umesto pite možeš da bačiš neki kiš (quiche) malo da promeniš jer jelte dokurčila pita sa zeljem.

Kupiš lisnato tesno, razviješ u plekče i to da prelazi rubove. OndaK staviš dole onaj masan papir i neki suljpa da ne naraste previše i rokneš u rernu da se malo ispeče pa izvadiš.

Oridžinal kiš bi bio onaj loran (quiche lorain) u koji ide samo slanina ali ti možeš da stavljaš šta god hoćeš, uzmeš lepo sve što imaš od povrća iseckaš izdinstaš pa ga metneš u ono što si malopre ispekla, onda doaš slaninisu odozgo ili neku šunku, a i ne mora da ne bude mnogo teško jerbo leto je i vrućina satire. Posle umutiš mleko (odnos ti je cirka 10 jaja na litar ali toliko ti ne treba) obavezno posoliš i pobiberiš mleko i zaliješ to. vratiš u rernu da se zapeče kako Rade Lacković zapoveda i posle se najedeš kako valja.
Kiš je dobar jer možeš super da ga sečeš, ne raspada se a i nije težak za spremanje.

Ako nema, daj neki dobar studentski (jeftin) doručak.

Kupuščina može da se moćno oplemeni sa malo soja sosa bemudetence.
Isečeš ga kao za salatu, što sitnije onda ga propržiš u tiganju na ulju, dodaš malo sirćeta i soja sosa da se malo ukuva. Fora je da ga ne prekuvaš jer onda ima konzistenciju bebeće kake i nije za kurac a kamoli za usta.
Možeš, inače sarma jebe, kao jelo koje sadrži kupus.

Studentarija mislim da bi vam najkulje bilo neka jajca za doručak. Po principu daj-šta-ima možeš da spremiš kajganu sa bilo čime. Npr. ima ko jede slatku kajganu, sa džemom.
Fora je da jaja umutiš onako podobro da prime vazduh, suneš ih u tiganj i pečeš sa jedne strane veoma malo, onda preokreneš dodaš džem u sredinu i preklopiš da bude kao polumesec i tako dopržiš. Posle možeš i sa šećerom u prahu da pospeš ak' imaš.

Ima barem osa... deset tema o kuvanju, i sve su pomrle. Al dobro, da pitam kad sam već tu, koja hrana najviše zasiti a lako ju je nać i pripremit?

Ima barem osa... deset tema o kuvanju, i sve su pomrle.

Evo jedne koja je nešto duže zaživjela, pa ako oće nek se na nju prebaci:
http://vukajlija.com/forum/teme/15268-recepti